П`ятниця, 19.07.2019, 18:59
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вам, бібліотекарі

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.


Імідж сучасної бібліотеки

 

27 лютого 2019 року в Нікольській районній бібліотеці пройшов семінар-тренінг «Реклама  бібліотеки» в рамках заходів підвіщення кваліфікації для завідуючих сільських бібліотек-філій.

Функція бібліотечної реклами  це  формування попиту на ресурси, послуги і продукцію бібліотеки та популяризація нових інформаційних послуг,  тому вправи тренінгу були розроблені на ознайомлення з  різними видами бібліотечної реклами, де і як її впроваджувати.   Бібліотекарі  були поділені на 3 робочи групи. Кожна група успішно виконувала завдання тренінгу.

Перша вправа  тренінгу -  «Як живеш бібліотека?», в ході якої  бібліотекарі отримали яскравий шанс показати себе, прорекламувати свою діяльність, розповіли про свої проблеми  та шляхи їх вирішення. Не менший інтерес викликала вправа «Постер – рекламна афіша бібліотеки». Бібліотекарі покращили навики складання тексту для афіші. Для проведення вправи «Флаєр – заклик до дії» були необхідні  маленькі аркуші паперу і фломастери. Завданням було намалювати яскраву  рекламу заходу, послуги бібліотеки та бібліотечного клубу за інтересами. Під час вправ учасники спілкувалися у командах, висловлювали свої думки, показали різні способи виконання завдань.

Наступною темою тренінгу була тема «Як написати прес-реліз?». Бібліотекарі  отримали консультацію «Основні правила журналістики». Спектр застосування навиків написання прес-релізу дуже широкий, від креативності до підвищення якості текстів. Учасникам семінару було запропоновано домашнє завдання: написати прес-реліз за правилами журналістики.

Закінчився захід дискусією «Очікування та пропозиції». Кожен учасник оцінював результати заходу і надавав свої пропозиції щодо проведення наступних семінарів-навчань для бібліотекарів. Про те, що тренінг-семінар був вдалим і корисним, свідчать позитивні відгуки бібліотекарів.

             

Інформуємо, радимо, пропонуємо

У професійній діяльності кожного сільського бібліотекаря настала пора планування, коли йому потрібно подумати про те, чим він буде займатися в найближчий рік, що йому цікаво і що може бути цікаво користувачам бібліотеки.

16 листопада у Нікольської районної бібліотеці пройшов семінар-нарада для бібліотекарів «Планування роботи бібліотек на 2019 рік: інформуємо, радимо, пропонуємо». Відкрила семінар І.Ю.Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона зауважила, що бібліотеки, які завжди були провідниками державної політики, сьогодні мають приділяти першочергову увагу виконанню своєї традиційної функції – інформаційної, відмінною рисою якої є аналіз, оброблення інформації, її оперативне доведення до кожного громадянина сільської громади.

З основними ювілейними датами і подіями року ознайомила сільських бібліотекарів Н.В.Тупчиєнко, бібліограф ЦБС. Методичні рекомендації щодо складання планів на 2019 рік надала методист ЦБС Л.П.Зирянова.

В Україні 2018 рік був оголошений Роком охорони культурної спадщини. Досвід роботи з цього напрямку презентували Т.А. Артюх, завідуюча Малоянисольської сільської бібліотеки-музею ім.. Г. Костоправа та Л.М. Дригоза, завідуюча Республіканської сільської бібліотеки, переможець конкурсу «Кращий працівник культури Нікольського району» в номінації «Збереження та збагачення народної культури».  Сподіваємось, що матеріал, який отримали бібліотекарі, допоможе зважено підійти до планування роботи на наступний рік.

     


                                            «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця»  


У осені є свят багато

Це знають люди геть усі,

Та ось вересня тридцяте

До нас прийшло у всій красі.

Осінні квіти всюди,

Дзвінкий бадьорий сміх,

Вітають щиро люди

Бібліотекарів усіх! 

 Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 28 вересня у Нікольській районній бібліотеці пройшло свято бібліотек «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця».  

Свято почали ведучі, які відзначили, що це свято всіх: від малечі, учнів, студентів і до людей поважного віку, адже доля кожної людини пов’язана книжкою та бібліотекою, недарма в народі кажуть, що книжка – помічник, книжка – порадник – книжка – друг людини. У привітальній промові директор Нікольської ЦБС І.Ю. Повєткіна розповіла про діяльність бібліотек системи, що бібліотеки  є інформаційними ланками, які поєднують читачів з місцевою владою, роблять діяльність органів відкритою для населення і привітала всіх, хто присвятив цій, на перший погляд, «простій та тихій» праці своє життя. 

         


Маріупольський благодійний фонд «Карітас»

У читальній залі Нікольської районної бібліотеки для дорослих пройшла зустріч з психологами Міжнародного благодійного фонду «Карітас»  м. Маріуполь. Міжнародний благодійний фонд «Карітас» працює в Україні вже 25 років, він входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. На сьогодні «Карітас України», це – 20 регіональних відділень у 12 областях України з майже 1000 співробітників та волонтерів. Слово «Сaritas» означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.

Представництво БФ «Карітас» в Донецькій області існує вже 13 років. У червні 2015 року відкрилось відділення БФ «Карітас Маріуполь». Команда «Карітас Маріуполь» на сьогодні налічує більше ніж 20 співробітників-волонтерів, веде активну роботу у зоні конфлікту на території Донецької області від с. Бердянське до Авдіївки. За цей час було надано матеріальну та психологічну допомогу близько 30 тисячам потребуючих українців. Про основні направлення роботи фонду розповіла психолог О.В. Максимова. Сьогодні «Карітас України» фокусується на чотирьох основних напрямках роботи: робота з дітьми, молоддю та сім’ями; робота у напрямку охорони здоров’я; соціальні проблеми переселенців; допомога людям у кризових ситуаціях.

Учасники зустрічі активно спілкувалися з працівниками фонду, запитували про взаємини у сім’ї, насильство у сучасному шкільному середовищі, індивідуальну психологічну підтримку осіб похилого віку та ін.. Хочемо подякувати волонтерам фонду, які запропонували нікольцям  психологічну допомогу. Сподіваємося,   на спільну роботу громади з Міжнародним Благодійним фондом «Карітас».

                                       


Семінар для сільських та шкільних бібліотекарів.

 

Залучити дітей до читання, з дитинства розвивати сталий інтерес до книги – це головне завдання бібліотеки для дітей. А щоб зробити читання привабливим, корисним, бібліотека шукає нестандартні, цікаві форми роботи. Тому на базі Нікольської районної бібліотеки для дітей був проведений семінар – творча лабораторія «Робота з дітьми: різноманітність форм діяльності та єдність цілей» для сільських та шкільних бібліотекарів.

Фахівці районної дитячої бібліотеки ознайомили колег з інноваційної діяльністю у роботі з дітьми, ігровими формами і методами проведення масових заходів, провели показовий брейн-ринг «Екологічні лицарі» з вихованцями літнього табору «Сонечко» Нікольської гімназії «Софія».  Дітлахи мали змогу продемонструвати свою спритність, кмітливість та винахідливість, взявши участь в різноманітних конкурсах і вікторинах.

Методист Нікольської ЦБС зупинила увагу бібліотекарів на проблеми превентивного виховання дітей. Молодь формується в складних соціокультурних, економічних і політичних умовах, тому превентивне виховання сьогодні набуває актуального значення. Методист надала методичні поради з організації заходів з цього напрямку у сільській та шкільній  бібліотеці, ознайомила з джерелами превентивної освіти, провела гру «Павучок», яка розвиває партнерські взаємини. Під час семінару продемонстрували соціальний відеоролик «Наша увага - це найкраща профілактика!», Він створений з метою профілактики ризикованих форм поведінки та негативних явищ серед молоді, зокрема таких як вживання наркотиків та алкоголю, насильства в сім'ї, дитячої безпритульності тощо.

Цікаво, змістовно, інформативно в теплій, дружній атмосфері пройшла творча лабораторія бібліотекарів району. Зустріч подарувала приємні позитивні емоції, у бібліотекарів з’явились нові ідеї для впровадження побачених інноваційних форм роботи в своїй бібліотеці.

   


Нарада бібліотечних працівників

 

       3 квітня 2018 року в Нікольській районній бібліотеці пройшла нарада бібліотечних працівників.

       Директор ЦБС І.Ю.Повєткіна відкрила нараду і надала інформацію про проведену роботу  бібліотек системи   за 2017 р., розповіла про основні завдання на 2018 р. Однією  із головних тем наради була   атестація  бібліотечних працівників КЗ «Нікольська ЦБС» у 2018 році. Директор познайомила присутніх з умовами атестації та графіком проведення.

         Методист ЦБС  підвела підсумки діяльності бібліотек  у 2017 році і оголосила кращі бібліотеки у професійному конкурсі  «Краща бібліотека року 2017».

        Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 бібліотеки мають перейти на використання систематизації документів УДК (Універсальної десяткової класифікації).  Бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури проінформувала  присутніх  про впровадження УДК в роботу бібліотек  і надала методичні рекомендації з переводу бібліотечного фонду на нову класифікацію.

        Ірина Юріївна подякувала працівників бібліотек Нікольської ЦБС за проведену роботу, добру співпрацю з сільськими громадами, головами сільських рад, громадськими організаціями і побажала бібліотечним працівникам плідної творчої праці, успішного виконання поставлених завдань.

  


Бібліотека і правова освіта

  12 жовтня у Нікольській районній бібліотеці пройшов семінар сільських бібліотек за темою «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів». Підвищена увага до даної проблеми пояснюється тим, що у громадян України низька правова культура, проблема злочинності залишається однією з головних: злочинність росте, наркоманія поширюється, СНІД розповсюджується.  Тому одним із головних напрямків сучасної бібліотеки поряд із сім’єю, школою та іншими соціальними інститутами суспільства є правове виховання населення.

Семінар відкрила І.Ю.Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона доповіла про створення умов для більш повного задоволення інформаційне - правових запитів громадян у бібліотеках району. Ірина Юріївна надала слово гостю заходу – головному спеціалісту служби у справах дітей Нікольської РДА О.С. Манухіної.  Олена Сергіївна розповіла про роботу служби щодо соціального захисту прав дітей у нашому районі. Методичні поради з проведення бібліотечних  заходів з правової освіти населення надала Л.П.Зирянова, методист Нікольської ЦБС. Про правові Інтернет – ресурси та роботу Пункту Доступу Громадян до інформації, який діє у районній бібліотеці, розповіла бібліограф ЦБС Н.В.Тупчієнко.

 Жваво, з демонстрацією фото-слайдів, бібліотекарі обмінялися своїм  досвідом роботи. Завідуюча відділом обслуговування Н.В.Зубова розповіла про роботу з правового виховання молоді селища Нікольське та про обслуговування людей похилого віку під час реалізації програми «Літній людині – інформаційну підтримку» у  Нікольської районної бібліотеки для дорослих. Бібліотекар Нікольської районної бібліотеки для дітей О.В. Заровна ознайомила з власними цікавими формами роботи з правового виховання дітей та підлітків.

Під час семінару бібліотекарі системи усвідомили  коло правових проблем, які кожна бібліотека має тримати в полі зору, організовуючи роботу з молоддю. Бібліотеки співпрацюють з установами юстиції, освіти, з громадськими організаціями,  використовуючи свої, бібліотечні форми роботи.


Сільська бібліотека сьогодні

14 червня КЗ «Нікольська ЦБС» провела виїзний семінар «Сільська бібліотека: історія, традиції, динаміка змін та чинники розвитку» на базі Республіканської сільської бібліотеки. Виїзний семінар – форма з підвищення кваліфікації бібліотекарів, дозволяє   одержати нові знання та практичні навички, надихнути на нові творчі звершення, безпосередньо ознайомитися із сучасними тенденціями бібліотечної роботи у сільській бібліотеці

У семінарі взяли участь голова Республіканської сільської ради С.Л.Аксьонов, директор КЗ «Республіканська ЗОШ» В.М. Голояд,  заступник директора з виховної роботи І.В Гальперіна,   фахівці районної бібліотеки та бібліотекарі сільських бібліотек-філій  Нікольського району.

 За напрямком роботи Республіканська сільська бібліотека є бібліотекою українського відродження. У 2017 році Л. М. Дригоза завідувачка Республіканською с/б розпочала роботу над   соціально-культурним проектом з національно-патріотичного виховання  «Жили-були українці». Основною метою проекту є    виховання  молоді  у  дусі патріотизму, національної  свідомості,  високої  моральності. Любов Миколаївна поділилася досвідом роботи з цього напрямку.

Семінар розпочався традиційним вітанням гостей і екскурсією по сільській бібліотеці. Надалі завідуюча бібліотекою провела літературно-музичну композицію «Бібліотекар. Жінка. Мати. Батьківщина.». Захід був проведений за допомогою учасників самодіяльності Республіканського дому культури під керівництвом  В. І.  Сташкевича.  Прозвучали душевні слова, вірші, пісні пронизані  любов’ю до рідного краю, до матері  і  неньки - України.

На прикінці  заходу голова сільської ради С.Л Аксьонов розповів про значення спільної роботи сільських закладів у вихованні молодого покоління, подякував завідуючу бібліотекою за плідну співпрацю і подарував бібліотеці ноутбук та принтер, який був придбаний за допомогою сільської ради і МАОМС «Крок громад».

            Майже три роки у бібліотеці працює клуб за інтересами  «Творча майстерня». Любов Миколаївна – творча майстриня села. Вона вишиває, шиє, робить  доробки з різних матеріалів.  Для присутніх бібліотекарів вона провела майстер-клас по створенню кукли-мотанки – українського оберегу сім’ї.  

     Логічним завершенням було підведення  підсумків семінару. Директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю. Повєткіна у своєму виступі підкреслила високий рівень досвіду роботи Республіканської сільської бібліотеки-філії, подякувала за підготовку і проведення потужного заходу завдяки співпраці місцевої влади, закладів культури і освіти. 

   Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту