П`ятниця, 16.11.2018, 13:43
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вам, бібліотекарі


                                            «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця»  


У осені є свят багато

Це знають люди геть усі,

Та ось вересня тридцяте

До нас прийшло у всій красі.

Осінні квіти всюди,

Дзвінкий бадьорий сміх,

Вітають щиро люди

Бібліотекарів усіх! 

 Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 28 вересня у Нікольській районній бібліотеці пройшло свято бібліотек «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця».  

Свято почали ведучі, які відзначили, що це свято всіх: від малечі, учнів, студентів і до людей поважного віку, адже доля кожної людини пов’язана книжкою та бібліотекою, недарма в народі кажуть, що книжка – помічник, книжка – порадник – книжка – друг людини. У привітальній промові директор Нікольської ЦБС І.Ю. Повєткіна розповіла про діяльність бібліотек системи, що бібліотеки  є інформаційними ланками, які поєднують читачів з місцевою владою, роблять діяльність органів відкритою для населення і привітала всіх, хто присвятив цій, на перший погляд, «простій та тихій» праці своє життя. 

   


Маріупольський благодійний фонд «Карітас»

У читальній залі Нікольської районної бібліотеки для дорослих пройшла зустріч з психологами Міжнародного благодійного фонду «Карітас»  м. Маріуполь. Міжнародний благодійний фонд «Карітас» працює в Україні вже 25 років, він входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. На сьогодні «Карітас України», це – 20 регіональних відділень у 12 областях України з майже 1000 співробітників та волонтерів. Слово «Сaritas» означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.

Представництво БФ «Карітас» в Донецькій області існує вже 13 років. У червні 2015 року відкрилось відділення БФ «Карітас Маріуполь». Команда «Карітас Маріуполь» на сьогодні налічує більше ніж 20 співробітників-волонтерів, веде активну роботу у зоні конфлікту на території Донецької області від с. Бердянське до Авдіївки. За цей час було надано матеріальну та психологічну допомогу близько 30 тисячам потребуючих українців. Про основні направлення роботи фонду розповіла психолог О.В. Максимова. Сьогодні «Карітас України» фокусується на чотирьох основних напрямках роботи: робота з дітьми, молоддю та сім’ями; робота у напрямку охорони здоров’я; соціальні проблеми переселенців; допомога людям у кризових ситуаціях.

Учасники зустрічі активно спілкувалися з працівниками фонду, запитували про взаємини у сім’ї, насильство у сучасному шкільному середовищі, індивідуальну психологічну підтримку осіб похилого віку та ін.. Хочемо подякувати волонтерам фонду, які запропонували нікольцям  психологічну допомогу. Сподіваємося,   на спільну роботу громади з Міжнародним Благодійним фондом «Карітас».

                                       


Семінар для сільських та шкільних бібліотекарів.

 

Залучити дітей до читання, з дитинства розвивати сталий інтерес до книги – це головне завдання бібліотеки для дітей. А щоб зробити читання привабливим, корисним, бібліотека шукає нестандартні, цікаві форми роботи. Тому на базі Нікольської районної бібліотеки для дітей був проведений семінар – творча лабораторія «Робота з дітьми: різноманітність форм діяльності та єдність цілей» для сільських та шкільних бібліотекарів.

Фахівці районної дитячої бібліотеки ознайомили колег з інноваційної діяльністю у роботі з дітьми, ігровими формами і методами проведення масових заходів, провели показовий брейн-ринг «Екологічні лицарі» з вихованцями літнього табору «Сонечко» Нікольської гімназії «Софія».  Дітлахи мали змогу продемонструвати свою спритність, кмітливість та винахідливість, взявши участь в різноманітних конкурсах і вікторинах.

Методист Нікольської ЦБС зупинила увагу бібліотекарів на проблеми превентивного виховання дітей. Молодь формується в складних соціокультурних, економічних і політичних умовах, тому превентивне виховання сьогодні набуває актуального значення. Методист надала методичні поради з організації заходів з цього напрямку у сільській та шкільній  бібліотеці, ознайомила з джерелами превентивної освіти, провела гру «Павучок», яка розвиває партнерські взаємини. Під час семінару продемонстрували соціальний відеоролик «Наша увага - це найкраща профілактика!», Він створений з метою профілактики ризикованих форм поведінки та негативних явищ серед молоді, зокрема таких як вживання наркотиків та алкоголю, насильства в сім'ї, дитячої безпритульності тощо.

Цікаво, змістовно, інформативно в теплій, дружній атмосфері пройшла творча лабораторія бібліотекарів району. Зустріч подарувала приємні позитивні емоції, у бібліотекарів з’явились нові ідеї для впровадження побачених інноваційних форм роботи в своїй бібліотеці.

   


Нарада бібліотечних працівників

 

       3 квітня 2018 року в Нікольській районній бібліотеці пройшла нарада бібліотечних працівників.

       Директор ЦБС І.Ю.Повєткіна відкрила нараду і надала інформацію про проведену роботу  бібліотек системи   за 2017 р., розповіла про основні завдання на 2018 р. Однією  із головних тем наради була   атестація  бібліотечних працівників КЗ «Нікольська ЦБС» у 2018 році. Директор познайомила присутніх з умовами атестації та графіком проведення.

         Методист ЦБС  підвела підсумки діяльності бібліотек  у 2017 році і оголосила кращі бібліотеки у професійному конкурсі  «Краща бібліотека року 2017».

        Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 бібліотеки мають перейти на використання систематизації документів УДК (Універсальної десяткової класифікації).  Бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури проінформувала  присутніх  про впровадження УДК в роботу бібліотек  і надала методичні рекомендації з переводу бібліотечного фонду на нову класифікацію.

        Ірина Юріївна подякувала працівників бібліотек Нікольської ЦБС за проведену роботу, добру співпрацю з сільськими громадами, головами сільських рад, громадськими організаціями і побажала бібліотечним працівникам плідної творчої праці, успішного виконання поставлених завдань.

  


Бібліотека і правова освіта

  12 жовтня у Нікольській районній бібліотеці пройшов семінар сільських бібліотек за темою «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів». Підвищена увага до даної проблеми пояснюється тим, що у громадян України низька правова культура, проблема злочинності залишається однією з головних: злочинність росте, наркоманія поширюється, СНІД розповсюджується.  Тому одним із головних напрямків сучасної бібліотеки поряд із сім’єю, школою та іншими соціальними інститутами суспільства є правове виховання населення.

Семінар відкрила І.Ю.Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона доповіла про створення умов для більш повного задоволення інформаційне - правових запитів громадян у бібліотеках району. Ірина Юріївна надала слово гостю заходу – головному спеціалісту служби у справах дітей Нікольської РДА О.С. Манухіної.  Олена Сергіївна розповіла про роботу служби щодо соціального захисту прав дітей у нашому районі. Методичні поради з проведення бібліотечних  заходів з правової освіти населення надала Л.П.Зирянова, методист Нікольської ЦБС. Про правові Інтернет – ресурси та роботу Пункту Доступу Громадян до інформації, який діє у районній бібліотеці, розповіла бібліограф ЦБС Н.В.Тупчієнко.

 Жваво, з демонстрацією фото-слайдів, бібліотекарі обмінялися своїм  досвідом роботи. Завідуюча відділом обслуговування Н.В.Зубова розповіла про роботу з правового виховання молоді селища Нікольське та про обслуговування людей похилого віку під час реалізації програми «Літній людині – інформаційну підтримку» у  Нікольської районної бібліотеки для дорослих. Бібліотекар Нікольської районної бібліотеки для дітей О.В. Заровна ознайомила з власними цікавими формами роботи з правового виховання дітей та підлітків.

Під час семінару бібліотекарі системи усвідомили  коло правових проблем, які кожна бібліотека має тримати в полі зору, організовуючи роботу з молоддю. Бібліотеки співпрацюють з установами юстиції, освіти, з громадськими організаціями,  використовуючи свої, бібліотечні форми роботи.


Сільська бібліотека сьогодні

14 червня КЗ «Нікольська ЦБС» провела виїзний семінар «Сільська бібліотека: історія, традиції, динаміка змін та чинники розвитку» на базі Республіканської сільської бібліотеки. Виїзний семінар – форма з підвищення кваліфікації бібліотекарів, дозволяє   одержати нові знання та практичні навички, надихнути на нові творчі звершення, безпосередньо ознайомитися із сучасними тенденціями бібліотечної роботи у сільській бібліотеці

У семінарі взяли участь голова Республіканської сільської ради С.Л.Аксьонов, директор КЗ «Республіканська ЗОШ» В.М. Голояд,  заступник директора з виховної роботи І.В Гальперіна,   фахівці районної бібліотеки та бібліотекарі сільських бібліотек-філій  Нікольського району.

 За напрямком роботи Республіканська сільська бібліотека є бібліотекою українського відродження. У 2017 році Л. М. Дригоза завідувачка Республіканською с/б розпочала роботу над   соціально-культурним проектом з національно-патріотичного виховання  «Жили-були українці». Основною метою проекту є    виховання  молоді  у  дусі патріотизму, національної  свідомості,  високої  моральності. Любов Миколаївна поділилася досвідом роботи з цього напрямку.

Семінар розпочався традиційним вітанням гостей і екскурсією по сільській бібліотеці. Надалі завідуюча бібліотекою провела літературно-музичну композицію «Бібліотекар. Жінка. Мати. Батьківщина.». Захід був проведений за допомогою учасників самодіяльності Республіканського дому культури під керівництвом  В. І.  Сташкевича.  Прозвучали душевні слова, вірші, пісні пронизані  любов’ю до рідного краю, до матері  і  неньки - України.

На прикінці  заходу голова сільської ради С.Л Аксьонов розповів про значення спільної роботи сільських закладів у вихованні молодого покоління, подякував завідуючу бібліотекою за плідну співпрацю і подарував бібліотеці ноутбук та принтер, який був придбаний за допомогою сільської ради і МАОМС «Крок громад».

            Майже три роки у бібліотеці працює клуб за інтересами  «Творча майстерня». Любов Миколаївна – творча майстриня села. Вона вишиває, шиє, робить  доробки з різних матеріалів.  Для присутніх бібліотекарів вона провела майстер-клас по створенню кукли-мотанки – українського оберегу сім’ї.  

     Логічним завершенням було підведення  підсумків семінару. Директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю. Повєткіна у своєму виступі підкреслила високий рівень досвіду роботи Республіканської сільської бібліотеки-філії, подякувала за підготовку і проведення потужного заходу завдяки співпраці місцевої влади, закладів культури і освіти. 

   

Круглий стіл «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки»

 

  Круглий стіл «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки – у відповідність до потреб громади» пройшов в Нікольській центральній районній бібліотеці. В цей день бібліотечні працівники району радились і обмінювались досвідом надання нових сучасних послуг громадам віддалених сіл та повного використання всіх можливих ресурсів, якими володіє бібліотека. Тому в першу чергу акцентували увагу на поповнення бібліотечних фондів сільських бібліотек і комп’ютеризацію та підключення бібліотек до мережі Інтернет.

            В своєму виступі директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю.Повєткіна зробила аналіз бібліотечного обслуговування у Нікольському районі у 2016 році та стану матеріально – технічної бази бібліотек. Нещодавні перевірки сільських закладів культури та аналіз звітів бібліотек району за 2016 рік показали, що бібліотечний фонд Нікольської ЦБС налічує 161 709 примірників, в т. ч. за 2016 рік надійшло 1683 прим., в   т. ч.  608 прим. періодичних видань. Книгозабезпеченість одного читача збільшилась на 0,9 і склала 15,0 прим. на читача. Сьогодні кількість обслугованих користувачів склала 11 492 особи. У порівнянні з 2015 роком це на 99 чол. більше, планові показники виконані на 105,4%. Було видано 226 873 документа. Відвідуваність бібліотек за рік склала 111 538, що більше на 3,1 тис.,  ніж у минулому році. В середньому щодня кожну бібліотеку відвідують до 40 користувачів. З цього можна зробити висновок, що актуальність книгозбірень району не знизилась, і зростає з кожним роком.

Нині у роботі бібліотек поєднуються функції інформаційної, культурної та освітньої сфер і в такому сполученні є водночас унікальність та складність бібліотечної діяльності. Це має своє відображення в роботі методичної служби ЦБС, яка відповідає за забезпечення належного фахового рівня персоналу. Про методичну роботу у 2016 році і про плани на майбутнє звітувала провідний методист Нікольської ЦБС Л.П.Зирянова.

 Пріоритетне місце в діяльності бібліотеки займає інформаційна взаємодія з населенням та органами місцевої влади, так як кожна книгозбірня впевнено виступає посередником між місцевою владою та громадою. Про свою роботу з сільською радою розповіли завідуючі Малоянісольської та Республіканської бібліотек-філій Т.А. Артюх та Л.М. Дригоза. Активне впровадження інноваційних технологій у роботу бібліотек останніми роками покращує бібліотечне обслуговування на селі. На тому як освоюють комп’ютерні технології у сільських бібліотеках зупинилася завідуюча Новокраснівської сільської бібліотеки О.Г.Волониц. Завдяки використанню в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні новітніх технологій, бібліотеки залучають до себе нові категорії читачів і користуються великим авторитетом і попитом серед громади.

Серед обговорених учасниками «круглого столу» питань, проблемним було визначено питання комп’ютеризації сільських бібліотек та поповнення бібліотечних фондів. На сьогоднішній день лише п’ять сільських бібліотек оснащені комп’ютерами й підключені до мережі Інтернет, а про сучасні книги, меблі, книжкові стелажі й взагалі, доводиться тільки  мріяти.  Бібліотека має вижити і довести, що вона необхідна суспільству. Тому у фахівців Нікольської ЦБС багато нових задумів та проектів, спрямованих на вирішення наступних завдань: досягнення високого рівня бібліотечного обслуговування населення, примноження культурного надбання нашого району, встановлення емоційного зв’язку з читачем, всебічна підтримка позитивного іміджу, що дозволить громадськості повірити в нас.


Відкрий для себе рідний край!

13 вересня 2016 року в читальному залі Нікольської районної бібліотеки відбувся  день бібліографії  «Відкрий для себе рідний край», присвячений 185-й річниці селища Нікольське (Володарське). В рамках дня пройшли заходи: історична година «Все пам’ятає батьківська земля – бій гармат і визволення день» та краєзнавчі читання «Поетичні розписи Володарщини». На заході були присутні представники районної ветеранської організації, учасники клубу «Берегиня» і літературно-поетичного об’єднання «Калець» та  учні 9 –х класів ЗОШ№1 (класний керівник Герасимчук І.Ю.)  та гімназії «Софія» (класний керівник Ушмодіна В.М.).

На початку заходу прозвучала пісня Василя Вакули про рідне селище. Докладно про історію розповіли ведучі Н.В.Тупчиєнко і Н.В.Зубова, ознайомили з бібліографічними посібниками «Події і люди у житті рідного краю».

Біля фотовиставки «Старе фото розповідає» поділилися спогадами про своїх близьких учасники зустрічі Ушмодіна В.М., Волошина Т.І., Пугач В.М. та Ерьоменко В.В.       Під час краєзнавчих читань «Поетичні розписи Володарщини» учні та учасники літературного об’єднання «Калець» та клубу «Берегиня» читали вірші місцевих поетів про рідний край.  Свої твори презентувала  місцева поетеса Д.І. Черкез.

Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує  місце, де народилася, де минуло її дитинство, пишається своєю рідною землею, рідною сім’єю, хоче   сказати про неї найкраще.   І це місце  - маленька Батьківщина кожної людини.  Для нас це наше селище Нікольське!

                            


 

Бібліотечний захід – від задуму до втілення

Сьогодні у бібліотеках масовій дозвіллєвій діяльності відводиться важливе місце. Тому, організовуючи будь-який захід, необхідно оволодіти основними навичками сценариста, вивчити методику написання сценарію, зрозуміти елементи його структури, скласти план підготовки заходу. Усі ці знання отримали сільські бібліотекарі під час семінару «Бібліотечний захід – від задуму до втілення», який пройшов у Нікольській районній бібліотеці.

            Семінар почала І.Ю. Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона ознайомила бібліотекарів з підготовкою бібліотек району до обласного моніторингу та зупинилася на тому,  що успіх будь-якого бібліотечного заходу залежить від реклами заходу, від сценарію та ефективності його проведення.  

            Методичні рекомендації «Як підготувати та провести бібліотечний захід» надала провідний методист ЦБС Л.П.Зирянова; майстер-клас «Від задуму до втілення» провела провідний бібліотекар відділу обслуговування Н.С.Єрмакова. Якісно підготовлені і вдало проведені бібліотечні заходи інтелектуально розвивають їх учасників, відвідувачів та  збагачують позитивними емоціями, викликають потребу в читанні і є прекрасним засобом реклами бібліотеки.

 

Вивчайте англійську мову

         2016 рік оголошено в Україні роком англійської мови.  Знання англійської мови, в нинішній час, грає все більш важливу роль у пристосуванні кожної людини до сучасних світових умов і дає просто величезні переваги майже у всіх сферах життя тим людям, які її вивчили як іноземну. Переоцінити значення англійської мови, без усякого сумніву, дуже складно. Відділ організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи видав веб-путівник "Вивчайте англійську мову" та інформаційний лист "2016 - Рік англійської мови в Україні", з якими можна ознайомитися у бібліотеці.


Краєзнавча діяльність бібліотек 

на допомогу національно-патріотичному вихованню молоді.


    Саме на таку тему у Володарській районній бібліотеці відбувся семінар-практикум для бібліотекарів району. 

   Відкрила семінар директор ЦБС І. Ю. Повєткіна. Вона розповіла, що пріоритетом в патріотичному вихованні є краєзнавча робота, яка має посісти важливе місце в діяльності бібліотек.

       Якісні послуги усім категоріям читачів можна створити й реалізувати спільними зусиллями бібліотек, музеїв, організацій, що займаються краєзнавством

Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту