Субота, 27.04.2024, 12:19
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська публічна бібліотека"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вам, бібліотекарі

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

                                                                        Увага бібліотекарям!

                                                                             

З 16 червня 2020 року  на етапі послаблення карантину відкриваються бібліотеки  Нікольського району. Обслуговування відбуватиметься із дотриманням встановлених обмежень,  які забезпечуватиме режим функціонування приміщень бібліотеки, неухильне дотримання санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил при організації обслуговування читачів тощо. 


Що треба знати про COVIT-19?

Коронавірусна інфекция COVID-19 - це інфекційне захворювання, викликане новим коронавірусів, який раніше у людей не виявлявся. Вірус не циркулює в повітрі, а передається від людини до людини. Найчастіше він потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустку, рукавички) після торкання об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого або інфікованого (кашлю, або чхання) . Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від ряду умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо. Тому можливе також поверхневе зараження паперових документів. Рекомендується застосовувати наступні правила поведінки з бібліотечними книгами, що повертаються читачами до фондів бібліотек:

• книги, які повертаються читачами, бібліотекарі повинні приймати в латексних або нітрилових рукавичках;

• необхідно обмежити прямий контакт з екземпляром до його ідентифікації;

• заборонено дезінфікувати повернені видання дезінфікуючими препаратами на основі миючих засобів та спирту;

• прийняті екземпляри повинні бути на карантині протягом від 10 днів до 2 тижнів;

• необхідно дезінфікувати поверхні, що контактують з поверненими документами, мити їх миючими чи дезінфікуючими препаратами, що містять спирт у мінімальній концентрації 60%;

• у випадку підтвердженої інфекції коронавірусом SARS-CoV-2 серед працівників, які контактували з документами бібліотечних фондів, необхідно запровадити карантин від 10 днів до 2 тижнів і виключити використання частини фонду, з якою мав контакт цей працівник;

Вилучення з використання всіх примірників, повернених після закінчення особливого періоду роботи бібліотек, [«карантину»], повинен забезпечити безпеку роботи бібліотекарів.

                                                                      *****

Карантин змінив не тільки учбовий процес в школах, а й висунув зміни в план роботи сільських бібліотек. Час карантину можна провести з користю! Здавалося що може робити  бібліотекар? Багато чого!!! Освоювати ZOOM, оформлювати сторінки соціальних мереж, готувати віртуальні подорожі та виставки і ще багато, багато чого:

1.      Упорядкування та перевірка документації бібліотеки: щоденник, картотеки, формуляри читачів і т. ін.

2.      Підбір та систематизування матеріалів за різними темами, складання сценаріїв.

3.      Робота з бібліотечним фондом. Впровадження УДК

4.      Надання інформації на сторінку бібліотеки у «Фейсбук» та на сайт бібліотеки.

5.      Робота по вивченню компютерних  програм для бібліотечної діяльності.

6.      Відвідування методичних сайтів та блогів для бібліотекарів.

7.      Опрацювання фахової літератури.

8.      Самоосвітня робота у мережі Інтернет.

9.      Розробити програму розвитку своєї бібліотеки.

10.  Складання тематичних планів читання.

*****



Карантин – це час для плідної роботи, шановні бібліотекарі! Пропонуємо Вам методичні поради та рекомендації для роботи під час карантину!

Сучасному бібліотекарю неможливо обійтись без інформаційних технологій. Потрібно  вміти та знати як ними користуватися. Тож представляємо вашій увазі деякі он-лайн сервіси, які допоможуть зробити вашу роботу яскравою та оригінальною.

Онлайн-сервіси (інструменти) — це програми, які не вимагають установки на комп’ютер і працюють на віддаленому сервері («в хмарі»). Знайомтесь: https://metodchild.wordpress.com/корисні-сервіси-онлайн-для-бібліотек  

*****

                                                          Сучасні форми роботи в бібліотеках

       Враховуючи виклики сьогодення, публічні бібліотеки намагаються використовувати у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним назвам, здатні привертати до себе увагу користувачів бібліотек, а також залучати до них нових відвідувачів. В даному словнику пропонується інформація про деякі цікаві форми роботи та засоби, що використовуються в практиці сучасних бібліотек. Матеріал створено на основі аналізу та узагальнення інформації з професійної періодики, бібліотечних сайтів, інших ресурсів Інтернету. Матеріали мають оглядовий, інформаційний характер, їх використання не є обов’язковим. Знайомтеся за посиланням: http://osvita-mvk.if.ua/content&content_id=1996?

*****

Книжкова виставка: сучасні тенденції

Провідне  місце  у структурі  бібліотечно-інформаційної діяльності займає  виставкова робота. Саме книжкова виставка є засобом розкриття інформаційних ресурсів книгозбірні, її візитною карткою, відображаючи стиль бібліотеки і творчі можливості персоналу.

В сучасних умовах бібліотечна виставка стає активним помічником і читача, і бібліотекаря в організації читання; їй притаманні  такі риси,  як актуальність, динамізм, оперативність. Відсутність жорстких рамок в організації виставок  сприяє  розвитку творчості, збагаченню бібліотечного досвіду.

Сьогодні створюється нова модель публічної бібліотеки, яка передбачає певні зміни в організації бібліотечного простору, оптимізацію доступу користувачів до бібліотечних зібрань.  Далі: https://zounb.zp.ua/node/620    ;  http://kotljarevka.blogspot.com/p/blog-page_2.html

Діти обов’язково затримуються біля яскраво оформлених книжкових виставок, які знайомлять їх з історією рідного краю, новими надходженнями дитячої, художньої та пізнавальної літератури.  http://odb.te.ua/963    

*****

Підсумковий круглий стіл.


4 лютого 2020 року відбувся семінар бібліотечних працівників Нікольської ЦБС «Публічна бібліотека – центр інформації».
Відкрила семінар І.Ю.Повєткіна, директор Нікольської ЦБС. Директорка підсумувала роботу бібліотек за 2019 рік, детально зупинившись на досягненнях та недоліках в роботі кожної бібліотеки-філії, розповіла про роботу бібліотек на шляху до децентралізації. Ірина Юріївна проінформувала присутніх про долучення 10 бібліотек системи, підключених до мережі Інтернет, щодо роботи на онлайн-платформі за проектом «Дія. Цифрова освіта», зупинившись на основних етапах навчання.
Методист ЦБС Л.П.Зирянова ознайомила з положенням та надала бібліотекарям рекомендації щодо проведення у 2020 році творчої акції «Поетичний ланцюг «Об’єднаймось ж, брати мої». Бібліотекар відділу комплектування І.А. Ширікова проконсультувала працівників за напрямком впровадження УДК у роботу з книжковим галузевим фондом.
Зав. дитячої бібліотеки В.В.Чеграхчі розповіла про організацію та умови проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач. Книгоманія – 2020», наголосила про старт першого етапу конкурсу на базі сільських бібліотек.

 


Районний семінар бібліотекарів Нікольської ЦБС

 

14 червня для бібліотекарів КЗ «Нікольська ЦБС» відбувся виїзний районний семінар «Я пропоную свій досвід» на базі Кременівської сільської бібліотеки. За давньою українською традицією дорогих гостей з короваєм на вишитому рушнику, зустріли завідуюча сільською бібліотекою Лейла Григорівна Бордейчук та директор будинку культури Любов Миколаївна Спруцко. 
Знайомство з культурою грецького села Нікольського району розпочалося буквально з перших хвилин перебування на кременівській землі. Лейла Григорівна провела екскурсію затишними куточками книгозбірні, ознайомила з історією бібліотеки та її основними напрямками.
         Цікаву і змістовну розповідь для гостей про селище Кременівка підготувала завідуюча краєзнавчого музею Євгенія Іванівна Седлецька. Вона розповіла про життя громади з давніх часів до сьогодення, продемонструвала цікаві виставки та кімнати закладу. 
          Кременівська сільська бібліотека є центром сімейного читання. З цією метою завідувачка бібліотеки Лейла Григорівна Бордейчук підготувала разом із працівниками сільского будинку культури родинне свято «Все починається з сім’ї», яке підтвердило взаємозв’язок бібліотеки, дітей та батьків. 
Гарно прикрашена зала створювала по-справжньому родинну, святкову атмосферу. Програма заходу тісно перепліталася із народними звичаями та традиціями грецької і української сім’ї. Зі сцени звучали щирі слова вдячності матусям, татусям, бабусям, дідусям, лунали пісні, чарували танці. 
            Ми, бібліотекарі, розуміємо наскільки важливими є проведення таких заходів. Вони змушують по-новому переосмислити наші стосунки у родині, ставлення до дітей, методи виховання, значення слова, пісні і книги у нашому житті. Міцна та щаслива родина, яка шанує та оберігає народні традиції – основа будь-якого суспільства.
Підводячи підсумки семінару І.Ю.Повєткіна, директор Нікольської ЦБС, щиро подякувала учасникам заходу, їх батькам та побажала всім не забувати, що від благополуччя сім’ї та знання народних традицій залежить наша культура і майбутнє . Вона з вдячністю звернулася до господарів, працівників будинку культури і побажала всім плідної праці, натхнення, наполегливості і здоров’я. Враженнями про давню співпрацю з сільською бібліотекою поділилася Л.І. Спруцко – директор сільського будинку культури. Багато цікавих заходів проведено разом, обмін ідеями та фантазіями - дає плоди. Заходи тут завжди успішні, а найголовніше, що діти та батьки задоволені, тільки позитивні враження залишаються на згадку. 
             Бібліотекарі ще раз переконалися, що професійне спілкування необхідне. Під час таких зустрічей ми ділимося досвідом, планами на майбутнє, обговорюємо актуальні проблемні питання в бібліотечній справі в масштабах Нікольської ЦБС. А по дорозі додому милувалися прикрасами літньої пори, природними пейзажами рідного району.


Імідж сучасної бібліотеки

 

27 лютого 2019 року в Нікольській районній бібліотеці пройшов семінар-тренінг «Реклама  бібліотеки» в рамках заходів підвіщення кваліфікації для завідуючих сільських бібліотек-філій.

Функція бібліотечної реклами  це  формування попиту на ресурси, послуги і продукцію бібліотеки та популяризація нових інформаційних послуг,  тому вправи тренінгу були розроблені на ознайомлення з  різними видами бібліотечної реклами, де і як її впроваджувати.   Бібліотекарі  були поділені на 3 робочи групи. Кожна група успішно виконувала завдання тренінгу.

Перша вправа  тренінгу -  «Як живеш бібліотека?», в ході якої  бібліотекарі отримали яскравий шанс показати себе, прорекламувати свою діяльність, розповіли про свої проблеми  та шляхи їх вирішення. Не менший інтерес викликала вправа «Постер – рекламна афіша бібліотеки». Бібліотекарі покращили навики складання тексту для афіші. Для проведення вправи «Флаєр – заклик до дії» були необхідні  маленькі аркуші паперу і фломастери. Завданням було намалювати яскраву  рекламу заходу, послуги бібліотеки та бібліотечного клубу за інтересами. Під час вправ учасники спілкувалися у командах, висловлювали свої думки, показали різні способи виконання завдань.

Наступною темою тренінгу була тема «Як написати прес-реліз?». Бібліотекарі  отримали консультацію «Основні правила журналістики». Спектр застосування навиків написання прес-релізу дуже широкий, від креативності до підвищення якості текстів. Учасникам семінару було запропоновано домашнє завдання: написати прес-реліз за правилами журналістики.

Закінчився захід дискусією «Очікування та пропозиції». Кожен учасник оцінював результати заходу і надавав свої пропозиції щодо проведення наступних семінарів-навчань для бібліотекарів. Про те, що тренінг-семінар був вдалим і корисним, свідчать позитивні відгуки бібліотекарів.

             

Інформуємо, радимо, пропонуємо

У професійній діяльності кожного сільського бібліотекаря настала пора планування, коли йому потрібно подумати про те, чим він буде займатися в найближчий рік, що йому цікаво і що може бути цікаво користувачам бібліотеки.

16 листопада у Нікольської районної бібліотеці пройшов семінар-нарада для бібліотекарів «Планування роботи бібліотек на 2019 рік: інформуємо, радимо, пропонуємо». Відкрила семінар І.Ю.Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона зауважила, що бібліотеки, які завжди були провідниками державної політики, сьогодні мають приділяти першочергову увагу виконанню своєї традиційної функції – інформаційної, відмінною рисою якої є аналіз, оброблення інформації, її оперативне доведення до кожного громадянина сільської громади.

З основними ювілейними датами і подіями року ознайомила сільських бібліотекарів Н.В.Тупчиєнко, бібліограф ЦБС. Методичні рекомендації щодо складання планів на 2019 рік надала методист ЦБС Л.П.Зирянова.

В Україні 2018 рік був оголошений Роком охорони культурної спадщини. Досвід роботи з цього напрямку презентували Т.А. Артюх, завідуюча Малоянисольської сільської бібліотеки-музею ім.. Г. Костоправа та Л.М. Дригоза, завідуюча Республіканської сільської бібліотеки, переможець конкурсу «Кращий працівник культури Нікольського району» в номінації «Збереження та збагачення народної культури».  Сподіваємось, що матеріал, який отримали бібліотекарі, допоможе зважено підійти до планування роботи на наступний рік.

     


                                            «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця»  


У осені є свят багато

Це знають люди геть усі,

Та ось вересня тридцяте

До нас прийшло у всій красі.

Осінні квіти всюди,

Дзвінкий бадьорий сміх,

Вітають щиро люди

Бібліотекарів усіх! 

 Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 28 вересня у Нікольській районній бібліотеці пройшло свято бібліотек «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця».  

Свято почали ведучі, які відзначили, що це свято всіх: від малечі, учнів, студентів і до людей поважного віку, адже доля кожної людини пов’язана книжкою та бібліотекою, недарма в народі кажуть, що книжка – помічник, книжка – порадник – книжка – друг людини. У привітальній промові директор Нікольської ЦБС І.Ю. Повєткіна розповіла про діяльність бібліотек системи, що бібліотеки  є інформаційними ланками, які поєднують читачів з місцевою владою, роблять діяльність органів відкритою для населення і привітала всіх, хто присвятив цій, на перший погляд, «простій та тихій» праці своє життя. 

         


Маріупольський благодійний фонд «Карітас»

У читальній залі Нікольської районної бібліотеки для дорослих пройшла зустріч з психологами Міжнародного благодійного фонду «Карітас»  м. Маріуполь. Міжнародний благодійний фонд «Карітас» працює в Україні вже 25 років, він входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. На сьогодні «Карітас України», це – 20 регіональних відділень у 12 областях України з майже 1000 співробітників та волонтерів. Слово «Сaritas» означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.

Представництво БФ «Карітас» в Донецькій області існує вже 13 років. У червні 2015 року відкрилось відділення БФ «Карітас Маріуполь». Команда «Карітас Маріуполь» на сьогодні налічує більше ніж 20 співробітників-волонтерів, веде активну роботу у зоні конфлікту на території Донецької області від с. Бердянське до Авдіївки. За цей час було надано матеріальну та психологічну допомогу близько 30 тисячам потребуючих українців. Про основні направлення роботи фонду розповіла психолог О.В. Максимова. Сьогодні «Карітас України» фокусується на чотирьох основних напрямках роботи: робота з дітьми, молоддю та сім’ями; робота у напрямку охорони здоров’я; соціальні проблеми переселенців; допомога людям у кризових ситуаціях.

Учасники зустрічі активно спілкувалися з працівниками фонду, запитували про взаємини у сім’ї, насильство у сучасному шкільному середовищі, індивідуальну психологічну підтримку осіб похилого віку та ін.. Хочемо подякувати волонтерам фонду, які запропонували нікольцям  психологічну допомогу. Сподіваємося,   на спільну роботу громади з Міжнародним Благодійним фондом «Карітас».

                                       


Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title
Block content
Друзі сайту