Понеділок, 21.05.2018, 21:47
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вам, бібліотекарі

Нарада бібліотечних працівників

 

       3 квітня 2018 року в Нікольській районній бібліотеці пройшла нарада бібліотечних працівників.

       Директор ЦБС І.Ю.Повєткіна відкрила нараду і надала інформацію про проведену роботу  бібліотек системи   за 2017 р., розповіла про основні завдання на 2018 р. Однією  із головних тем наради була   атестація  бібліотечних працівників КЗ «Нікольська ЦБС» у 2018 році. Директор познайомила присутніх з умовами атестації та графіком проведення.

         Методист ЦБС  підвела підсумки діяльності бібліотек  у 2017 році і оголосила кращі бібліотеки у професійному конкурсі  «Краща бібліотека року 2017».

        Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 бібліотеки мають перейти на використання систематизації документів УДК (Універсальної десяткової класифікації).  Бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури проінформувала  присутніх  про впровадження УДК в роботу бібліотек  і надала методичні рекомендації з переводу бібліотечного фонду на нову класифікацію.

        Ірина Юріївна подякувала працівників бібліотек Нікольської ЦБС за проведену роботу, добру співпрацю з сільськими громадами, головами сільських рад, громадськими організаціями і побажала бібліотечним працівникам плідної творчої праці, успішного виконання поставлених завдань.

  


Бібліотека і правова освіта

  12 жовтня у Нікольській районній бібліотеці пройшов семінар сільських бібліотек за темою «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів». Підвищена увага до даної проблеми пояснюється тим, що у громадян України низька правова культура, проблема злочинності залишається однією з головних: злочинність росте, наркоманія поширюється, СНІД розповсюджується.  Тому одним із головних напрямків сучасної бібліотеки поряд із сім’єю, школою та іншими соціальними інститутами суспільства є правове виховання населення.

Семінар відкрила І.Ю.Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона доповіла про створення умов для більш повного задоволення інформаційне - правових запитів громадян у бібліотеках району. Ірина Юріївна надала слово гостю заходу – головному спеціалісту служби у справах дітей Нікольської РДА О.С. Манухіної.  Олена Сергіївна розповіла про роботу служби щодо соціального захисту прав дітей у нашому районі. Методичні поради з проведення бібліотечних  заходів з правової освіти населення надала Л.П.Зирянова, методист Нікольської ЦБС. Про правові Інтернет – ресурси та роботу Пункту Доступу Громадян до інформації, який діє у районній бібліотеці, розповіла бібліограф ЦБС Н.В.Тупчієнко.

 Жваво, з демонстрацією фото-слайдів, бібліотекарі обмінялися своїм  досвідом роботи. Завідуюча відділом обслуговування Н.В.Зубова розповіла про роботу з правового виховання молоді селища Нікольське та про обслуговування людей похилого віку під час реалізації програми «Літній людині – інформаційну підтримку» у  Нікольської районної бібліотеки для дорослих. Бібліотекар Нікольської районної бібліотеки для дітей О.В. Заровна ознайомила з власними цікавими формами роботи з правового виховання дітей та підлітків.

Під час семінару бібліотекарі системи усвідомили  коло правових проблем, які кожна бібліотека має тримати в полі зору, організовуючи роботу з молоддю. Бібліотеки співпрацюють з установами юстиції, освіти, з громадськими організаціями,  використовуючи свої, бібліотечні форми роботи.


Сільська бібліотека сьогодні

14 червня КЗ «Нікольська ЦБС» провела виїзний семінар «Сільська бібліотека: історія, традиції, динаміка змін та чинники розвитку» на базі Республіканської сільської бібліотеки. Виїзний семінар – форма з підвищення кваліфікації бібліотекарів, дозволяє   одержати нові знання та практичні навички, надихнути на нові творчі звершення, безпосередньо ознайомитися із сучасними тенденціями бібліотечної роботи у сільській бібліотеці

У семінарі взяли участь голова Республіканської сільської ради С.Л.Аксьонов, директор КЗ «Республіканська ЗОШ» В.М. Голояд,  заступник директора з виховної роботи І.В Гальперіна,   фахівці районної бібліотеки та бібліотекарі сільських бібліотек-філій  Нікольського району.

 За напрямком роботи Республіканська сільська бібліотека є бібліотекою українського відродження. У 2017 році Л. М. Дригоза завідувачка Республіканською с/б розпочала роботу над   соціально-культурним проектом з національно-патріотичного виховання  «Жили-були українці». Основною метою проекту є    виховання  молоді  у  дусі патріотизму, національної  свідомості,  високої  моральності. Любов Миколаївна поділилася досвідом роботи з цього напрямку.

Семінар розпочався традиційним вітанням гостей і екскурсією по сільській бібліотеці. Надалі завідуюча бібліотекою провела літературно-музичну композицію «Бібліотекар. Жінка. Мати. Батьківщина.». Захід був проведений за допомогою учасників самодіяльності Республіканського дому культури під керівництвом  В. І.  Сташкевича.  Прозвучали душевні слова, вірші, пісні пронизані  любов’ю до рідного краю, до матері  і  неньки - України.

На прикінці  заходу голова сільської ради С.Л Аксьонов розповів про значення спільної роботи сільських закладів у вихованні молодого покоління, подякував завідуючу бібліотекою за плідну співпрацю і подарував бібліотеці ноутбук та принтер, який був придбаний за допомогою сільської ради і МАОМС «Крок громад».

            Майже три роки у бібліотеці працює клуб за інтересами  «Творча майстерня». Любов Миколаївна – творча майстриня села. Вона вишиває, шиє, робить  доробки з різних матеріалів.  Для присутніх бібліотекарів вона провела майстер-клас по створенню кукли-мотанки – українського оберегу сім’ї.  

     Логічним завершенням було підведення  підсумків семінару. Директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю. Повєткіна у своєму виступі підкреслила високий рівень досвіду роботи Республіканської сільської бібліотеки-філії, подякувала за підготовку і проведення потужного заходу завдяки співпраці місцевої влади, закладів культури і освіти. 

    

Круглий стіл «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки»

 

  Круглий стіл «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки – у відповідність до потреб громади» пройшов в Нікольській центральній районній бібліотеці. В цей день бібліотечні працівники району радились і обмінювались досвідом надання нових сучасних послуг громадам віддалених сіл та повного використання всіх можливих ресурсів, якими володіє бібліотека. Тому в першу чергу акцентували увагу на поповнення бібліотечних фондів сільських бібліотек і комп’ютеризацію та підключення бібліотек до мережі Інтернет.

            В своєму виступі директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю.Повєткіна зробила аналіз бібліотечного обслуговування у Нікольському районі у 2016 році та стану матеріально – технічної бази бібліотек. Нещодавні перевірки сільських закладів культури та аналіз звітів бібліотек району за 2016 рік показали, що бібліотечний фонд Нікольської ЦБС налічує 161 709 примірників, в т. ч. за 2016 рік надійшло 1683 прим., в   т. ч.  608 прим. періодичних видань. Книгозабезпеченість одного читача збільшилась на 0,9 і склала 15,0 прим. на читача. Сьогодні кількість обслугованих користувачів склала 11 492 особи. У порівнянні з 2015 роком це на 99 чол. більше, планові показники виконані на 105,4%. Було видано 226 873 документа. Відвідуваність бібліотек за рік склала 111 538, що більше на 3,1 тис.,  ніж у минулому році. В середньому щодня кожну бібліотеку відвідують до 40 користувачів. З цього можна зробити висновок, що актуальність книгозбірень району не знизилась, і зростає з кожним роком.

Нині у роботі бібліотек поєднуються функції інформаційної, культурної та освітньої сфер і в такому сполученні є водночас унікальність та складність бібліотечної діяльності. Це має своє відображення в роботі методичної служби ЦБС, яка відповідає за забезпечення належного фахового рівня персоналу. Про методичну роботу у 2016 році і про плани на майбутнє звітувала провідний методист Нікольської ЦБС Л.П.Зирянова.

 Пріоритетне місце в діяльності бібліотеки займає інформаційна взаємодія з населенням та органами місцевої влади, так як кожна книгозбірня впевнено виступає посередником між місцевою владою та громадою. Про свою роботу з сільською радою розповіли завідуючі Малоянісольської та Республіканської бібліотек-філій Т.А. Артюх та Л.М. Дригоза. Активне впровадження інноваційних технологій у роботу бібліотек останніми роками покращує бібліотечне обслуговування на селі. На тому як освоюють комп’ютерні технології у сільських бібліотеках зупинилася завідуюча Новокраснівської сільської бібліотеки О.Г.Волониц. Завдяки використанню в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні новітніх технологій, бібліотеки залучають до себе нові категорії читачів і користуються великим авторитетом і попитом серед громади.

Серед обговорених учасниками «круглого столу» питань, проблемним було визначено питання комп’ютеризації сільських бібліотек та поповнення бібліотечних фондів. На сьогоднішній день лише п’ять сільських бібліотек оснащені комп’ютерами й підключені до мережі Інтернет, а про сучасні книги, меблі, книжкові стелажі й взагалі, доводиться тільки  мріяти.  Бібліотека має вижити і довести, що вона необхідна суспільству. Тому у фахівців Нікольської ЦБС багато нових задумів та проектів, спрямованих на вирішення наступних завдань: досягнення високого рівня бібліотечного обслуговування населення, примноження культурного надбання нашого району, встановлення емоційного зв’язку з читачем, всебічна підтримка позитивного іміджу, що дозволить громадськості повірити в нас.


Відкрий для себе рідний край!

13 вересня 2016 року в читальному залі Нікольської районної бібліотеки відбувся  день бібліографії  «Відкрий для себе рідний край», присвячений 185-й річниці селища Нікольське (Володарське). В рамках дня пройшли заходи: історична година «Все пам’ятає батьківська земля – бій гармат і визволення день» та краєзнавчі читання «Поетичні розписи Володарщини». На заході були присутні представники районної ветеранської організації, учасники клубу «Берегиня» і літературно-поетичного об’єднання «Калець» та  учні 9 –х класів ЗОШ№1 (класний керівник Герасимчук І.Ю.)  та гімназії «Софія» (класний керівник Ушмодіна В.М.).

На початку заходу прозвучала пісня Василя Вакули про рідне селище. Докладно про історію розповіли ведучі Н.В.Тупчиєнко і Н.В.Зубова, ознайомили з бібліографічними посібниками «Події і люди у житті рідного краю».

Біля фотовиставки «Старе фото розповідає» поділилися спогадами про своїх близьких учасники зустрічі Ушмодіна В.М., Волошина Т.І., Пугач В.М. та Ерьоменко В.В.       Під час краєзнавчих читань «Поетичні розписи Володарщини» учні та учасники літературного об’єднання «Калець» та клубу «Берегиня» читали вірші місцевих поетів про рідний край.  Свої твори презентувала  місцева поетеса Д.І. Черкез.

Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує  місце, де народилася, де минуло її дитинство, пишається своєю рідною землею, рідною сім’єю, хоче   сказати про неї найкраще.   І це місце  - маленька Батьківщина кожної людини.  Для нас це наше селище Нікольське!

                             


 

Бібліотечний захід – від задуму до втілення

Сьогодні у бібліотеках масовій дозвіллєвій діяльності відводиться важливе місце. Тому, організовуючи будь-який захід, необхідно оволодіти основними навичками сценариста, вивчити методику написання сценарію, зрозуміти елементи його структури, скласти план підготовки заходу. Усі ці знання отримали сільські бібліотекарі під час семінару «Бібліотечний захід – від задуму до втілення», який пройшов у Нікольській районній бібліотеці.

            Семінар почала І.Ю. Повєткіна, директор КЗ «Нікольська ЦБС». Вона ознайомила бібліотекарів з підготовкою бібліотек району до обласного моніторингу та зупинилася на тому,  що успіх будь-якого бібліотечного заходу залежить від реклами заходу, від сценарію та ефективності його проведення.  

            Методичні рекомендації «Як підготувати та провести бібліотечний захід» надала провідний методист ЦБС Л.П.Зирянова; майстер-клас «Від задуму до втілення» провела провідний бібліотекар відділу обслуговування Н.С.Єрмакова. Якісно підготовлені і вдало проведені бібліотечні заходи інтелектуально розвивають їх учасників, відвідувачів та  збагачують позитивними емоціями, викликають потребу в читанні і є прекрасним засобом реклами бібліотеки.

 

Вивчайте англійську мову

         2016 рік оголошено в Україні роком англійської мови.  Знання англійської мови, в нинішній час, грає все більш важливу роль у пристосуванні кожної людини до сучасних світових умов і дає просто величезні переваги майже у всіх сферах життя тим людям, які її вивчили як іноземну. Переоцінити значення англійської мови, без усякого сумніву, дуже складно. Відділ організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи видав веб-путівник "Вивчайте англійську мову" та інформаційний лист "2016 - Рік англійської мови в Україні", з якими можна ознайомитися у бібліотеці.


Краєзнавча діяльність бібліотек 

на допомогу національно-патріотичному вихованню молоді.


    Саме на таку тему у Володарській районній бібліотеці відбувся семінар-практикум для бібліотекарів району. 

   Відкрила семінар директор ЦБС І. Ю. Повєткіна. Вона розповіла, що пріоритетом в патріотичному вихованні є краєзнавча робота, яка має посісти важливе місце в діяльності бібліотек.

       Якісні послуги усім категоріям читачів можна створити й реалізувати спільними зусиллями бібліотек, музеїв, організацій, що займаються краєзнавством. Саме тому до участі у семінарі була запрошена науковий працівник краєзнавчого музею Володарського району Н.Г.Сидоренко. У своєму виступі вона зазначила про необхідність збереження, вивчення та популяризації краєзнавчих документів , пам'яток культури, історії у нашому краї.

         Один із найактивніших читачів нашої бібліотеки, аматор краєзнавчого дослідження, В.В. Єременко, надала документи, фотографії  та інші дуже цінні для неї матеріали, для організації книжково-ілюстративної експозиції «Родинне дерево предків», яка оформлена у читальній залі бібліотеки. На виставці представлена книга «Родовое дерево предков семьи Ерёменко», в якій є дослідження козацьких родин Запорізького козацького війська, які заснували селище Нікольське. Знати і шанувати свій рід – святий обов’язок людини. Знайомство з  книгою, документами цієї виставки допоможуть читачам зацікавитися сімейними традиціями, витоками свого роду. 

 З методичними рекомендаціями щодо організації патріотичного виховання молоді та краєзнавчої роботи в бібліотеках виступила провідний бібліограф ЦБС Н.В. Тупчиєнко.

 У заході приймали участь учні 8 класу Володарської ЗОШ №1 ім. А.Д. Якименка, які показали патріотичну виставу «Без верби та калини нема України» (керівник І.Ю. Герасимчук). Діти склали український віночок з квітів-оберегів нашого краю, розповіли про рослинні символи українського народу, прочитали вірші, прислів’я.

           Досвідом роботи з використання краєзнавчої літератури  для задоволення запитів користувачів, поділилися завідуючі Республіканської, Тополинської,  Кременівської  сільських бібліотек.  Бібліотекарі розуміють: тільки  системний  підхід  і  щоденна  робота в  закладах культури   з  краєзнавчого напрямку сприятиме національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, формуванню  громадянина – патріота  України.

 

Бібліотечне обслуговування в сільській місцевості: стан і перспективи

Бібліотечне обслуговування на селі заслуговує уваги, оскільки для сільських мешканців відвідування цих закладів є чи не єдиною можливістю задовольнити свої інформаційні та культурні потреби.

Закінчився 2015 рік. Яким він став для бібліотек Володарської районної ЦБС? Чого досягли працівники бібліотек, що вдалося, що ні, які висновки зробили бібліотекарі про свою роботу на користь користувачам і населенню району? Про це звітували бібліотекарі 4 березня у Володарській районній бібліотеці підчас круглого столу «Бібліотечне обслуговування в сільській місцевості: стан і перспективи». На заході була присутня начальник відділу культури Володарської РДА М.П.Галікбарова.

За програмою заходу розглядалися питання: бібліотечного обслуговування у минулому році, основні завдання та напрямки роботи бібліотек у 2016 році,  сучасні критерії оцінювання діяльності бібліотек та  проведення районних конкурсів творчості наших читачів у 2016 році.

            Круглий стіл відкрила директор Володарської ЦБС І.Ю.Повєткіна. Вона розповіла про результати та ефективність діяльності бібліотек системи у 2015 році. Начальник відділу культури Марина Павлівна  інформувала бібліотекарів про впровадження реформ, спрямованих на вдосконалення ефективності державного управління. Сфера культури, складовою якої є бібліотеки, теж підлягає реформуванню. Сьогодні бібліотеки стали повністю залежить від місцевої влади, її розуміння ролі книги та інформації в житті громади. Тому найважливішим кроком під час здійснення реформ у бібліотечній галузі є оптимізація мережі бібліотек. Причому, під оптимізацією діючої мережі бібліотек треба розуміти досягнення її найкращого стану, оптимальне впорядкування з урахуванням сучасних вимог, а не звичайне скорочення. Тому провідний методист ЦБС Л.П.Зирянова ознайомила працівників з сучасними критеріями оцінки діяльності бібліотек, яким повинні відповідати публічні бібліотеки, у тому числі сільські бібліотеки.

Бібліотекарі сільських та районних книгозбірень докладно і яскраво розповіли про  роботу своїх бібліотек з різних напрямків. Вони виступають активними учасниками життя територіальних громад, співпрацюють зі школами, будинками культури, з місцевою владою. Протягом року у Володарській районній бібліотеці проходять  зустрічі з депутатами районної та селищної рад «Поважна персона». Такі зустрічі з депутатами пройшли у Кременівській, Тополинській Республіканській, Новокраснівській та Малоянісольській сільських бібліотеках. В процесі діалогу були поставлені  питання, які хвилюють мешканців нашого району.

Соціальний захист людей є одним з пріоритетних напрямків соціальної політики держави. Бібліотеки Володарської ЦБС не стоять осторонь.  Щодо обслуговування книгою людей з обмеженими фізичними можливостями, то всі бібліотеки ЦБС доставляють їм книги або самі, або за допомогою активних читачів. У сільських бібліотеках діє послуга «Служба на дому» та «Почитай ветерану». Сільські бібліотеки-філії разом з будинками культури, школами організовують вечори зустрічей юнацтва з ветеранами Великої Вітчизняної війни, з учасниками АТО, проводять цікаві новорічні вогники, вечорниці для пенсіонерів, культурно-розважальні заходи для дітей. Цю роботу бібліотеки Володарської ЦБС ведуть  постійно, намагаючись стати місцем, де можна спілкуватися і отримувати інформацію, де затишно, як вдома, де підтримують,  допоможуть вам та завжди будуть  раді.

Перспективи бібліотек, які запланували бібліотеки на 2016 рік,  досить великі та різноманітні, вони невідривні від сьогодення та майбутнього району. Методичні поради бібліотекарі отримали з проведення заходів наступного року, це – ювілей Володарської районної  бібліотеки для дітей «В пошуках чарівного Книгограда» (до 65-річчя бібліотеки); екологічна акція-декада «Чорнобильських дзвонів набат» (30 років від дня Чорнобильській трагедії); краєзнавчі читання  «Пишаюсь тобою, краю рідний» (до 185-річчя селища Володарське), заходи з національно-патріотичного виховання «Хай не кане в забуття все, що гідне пам'яті і слави» на виконання Указу Президента України; проведення районних конкурсів : конкурс малюнків «Бібліотека мого майбутнього», «Для Вас, захисники» та  конкурс літературної творчості «Свою Україну любить…» (до 25-річниці Незалежності України).

Попереду дуже багато справ, які колектив Володарської ЦБС буде виконувати натхненно заради своїх читачів.

      

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту