Середа, 23.09.2020, 09:28
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Літературна сторінка


 Людина , якій так пасує її ім’я

           Нікольська районна бібліотека для дітей пропанує познайомитися з сучасною українською письменницею Зіркою Мензатюк та з її цікавими книжками.

Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. Писати почала, коли вчилася у другому класі. Закінчивши школу, Зірка вступила на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Закінчивши у 1977 р. університет з червоним дипломом, працювала кореспондентом газети "Радянська Україна".

            З 1995 р. Зірка Мензатюк — член Національної Спілки письменників України; з 1997 р. веде в дитячому журналі "Соняшник" рубрики "Храми України", "Фортеці України", "Щоб любити", "Щоденник мандрівника". Казки письменниці почали друкувати в журналах "Барвінок", "Соняшник", "Малятко", у закордонному журналі "Веселка", який виходив у США і Словаччині.

            Книжки "Таємниця козацької шаблі" і "Казочки - куцохвостики", здобули титул "Книжка року-2006" у номінації "Дитяче свято" і 3-тю премію київського ярмарку "Книжковий світ-2006" у номінації "Краща дитяча книга".

            Зірка Мензатюк — лауреат міжнародного літературного конкурсу у США, літературної премії імені Лесі Українки, Наталі Забіли.

Взагалі, будь-яка книжка Зірки Мензатюк підкуповує саме щирістю. Це все йде не від голови, а від серця — пережите, відчуте. . Вона пише для дітей і закликає дорослих читати разом із дітьми, бо чудово знає, що завдяки хорошій, добрій книжці виховується мудре покоління.

Запрошуємо всіх кого зацікавили книжки цієї письменниці до дитячої бібліотеки.


День народження письменниці.

31 липня виповнюється 55 років з дня народження Джоан Ролінг, англійської письменниці, авторки семи книг про маленького чарівника Гаррі Поттера, однієї найвідоміших дитячих письменниць сучасності. Її книги одержали світове визнання, виграли низку нагород і вийшли тиражем понад 400 мільйонів примірників. Свій перший твір вона написала в шість років.

В Зорянській сільській бібліотеці  до цієї дати оформлена викладка літератури з серії романів про Гаррі Поттера. Ці книги користуються популярністю серед читачів бібліотеки. Завітайте до бібліотеки!


В світі усе починається з мами!

 

   Є у світі одне слово, перед яким усі народи низько схиляють голову. Це слово мама, мати, матуся, ненька. Скільки тепла вміщують ці слова, бо називають так людину, яка завжди нам найближча, найдорожча, найкраща, наймиліша!

Мама… Найперше і найголовніше слово для кожної людини. Мама – це безмежний океан любові, який неможливо осягнути. Мамі ми зобов’язані всім хоча б тому, що вона подарувала нам найцінніший скарб – життя, і цим подарунком вселила в нас невичерпну надію, яку ми зобов’язані виправдати.

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Дату святкування встановили указом президента від 10 травня 1999 року.

Материнство… Святе і прекрасне, оспіване поетами, увіковічене художниками на полотнах. Через віки наш народ проніс глибоко шанобливе ставлення до матері. Про неї, берегиню домашнього вогнища, уособлення духу пам’яті, волі душі і наміру, написано й сказано багато і, водночас, мало.

Шановні мами! Коллектив Нікольської централізованої бібліотечеої системи щиро вітає Вас з Днем Матері. Бажаємо добра і здійснення материнських мрій і надій, гарного весняного настрою. Хай щирістю та добром відгукуються в душах Ваших дітей нескінченна турбота, любов та відданість. Здоров’я Вам, наші неньки, спокою – у домівки й Божого благословення – у родини.

 

МОЛИТВА ЗА МАМУ

Є в мене найкраща на світі матуся,

За неї до Тебе, Пречиста, молюся.

Молюся устами, молюся серденьком

До Тебе, небесна Ісусова Ненько.

Благаю у Тебе дрібними словами

Опіки та ласки для любої мами.

Пошли їй не скарби, а щастя і долю,

Щоб дні їй минали без смутку, без болю.

Рятуй від недуги матусеньку милу,

Даруй їй здоров'я, рукам подай силу,

Щоб вивела діток у світ та й у люди,

Щоб ними раділа-пишалась усюди.

За це я складаю в молитві долоні

До Тебе, Царице, на соняшнім троні.

                                                                                              Читайте вірші про маму за посиланням:https://mala.storinka.org


                                                                              Війна торкнулася душі

   Лірична сторінка "Війна торкнулася душі" до Дня Перемоги у Другій світовій війні в рамках віртуального тижня історичної інформації «Рокам ніколи пам'яті не стерти» підготувала завідуюча Республіканської сільської бібліотеки: https://www.youtube.com/watch?v=cxOSeCp7G9s&feature=share&fbclid=IwAR2xK_TGD-WS01K32Op3bM4hoYyfrOs3QaQE9oktKAECV7bf9RsTuVJXalc  

 

Серце, сповнене любові .

 

       31 березня 2020 року виповнюється 85 років від дня народження Г.Л. Гордасевич (1935- 2001), української письменниці, члена Спілки письменників України. Довгий час жила та працювала в Донецьку.

        Поезія Галини Гордасевич багатогранна. Вона відтворює ліричні настрої, передає роздуми жінки, нашої сучасниці, про найпотаємніші інтимні почуття, про взаємини
людей, співставляє добро і зло, щастя і горе , радість і неспокій , красу і фальш людських стосунків.

      Г.Гордасевич почала друкуватися з 1963 р. Перша збірка поезій "Веселки на тротуарах” вийшла в 1966 р. і була названа серед кращих книжок року. Після того побачили світ збірки "Наречена сонця” (1976), "Високе полум’я дня” (1980), "Слід зірниці” (1986), книжки повістей і оповідань "Відцвіла шипшина” (1974), "Твій тихий дім” (1980), "Двадцять років і один день” (1984, 1985), "Прекрасні імена жіночі” (1989), а також книжка публіцистики "Письма к другу” (1988). У газеті "Час/ Time” опублікувала документальну повість "Тінь у дощовий день”.

      Галина Гордасевич, як письменниця – поетеса, прозаїк, публіцист, драматург – створила непересічні твори, які залишать, після їх широкого оприлюднення, слід в українській літературі.

                  Сильніша від любові

Коли я раптом обірву розмову,

Притихну і замовкну на півслові,

Це значить, що прийшла до мене знову

Поезія, сильніша від любові.

 

Мені твоє світитиме обличчя,

Лунатиме твій голос в шумі крові,

Та не держи, коли мене покличе

Поезія, сильніша від любові.

 

І ти на мене, милий мій, не сердься,

Не мруж очей і не нахмарюй брови,

Бо вже навік ввійшла до мого серця

Поезія, сильніша від любові.

 

І все життя мені іти по світу

Крізь сірий дощ і зорі малинові

Туди, де недосяжно мені світить

Поезія, сильніша від любові.


        ***       ***     ***

Твоє ім’я так легко, як зітхання,
Зірвалося не з губ моїх, а з серця.
Невже таки... невже таки кохання
Прийшло не в квітні, а чекало серпня?

Вигадую?.. Вигадую... Можливо...
Прикрашую тебе?..
Либонь, прикрашую.
Та тільки чуєш: грім, і шум, і злива,
І райдуга над доленькою нашою.

І що тепер літа і сивина –
Вона від твого усміху розтане!
Це все-таки... Це все-таки вона –
Ота любов, що перша і остання.

 

             ***   ***   ***

Не помічаю, як летять літа,
Не помічаю, як життя минає.
Хоч бачу: знову листя обліта,
Тож знову осінь – сумнівів немає.

А я радію сонцю і весні,
І серце жадібне ніяк не заспокою,
І навіть ще літаю уві сні,
Комусь з-під хмар махаючи рукою.

І я не вірю, що ідуть роки.
Життя таке ж, що ні кінця, ні краю!
... І лиш ровесниці мої, кінозірки,
В останніх фільмах
                        вже бабусь іграють

                                                                       
                                                                              "Мандрівки серця"

   Сьогодні, 19 березня, святкує свій 90-й день народження одна із найвідоміших українських письменниць сучасності Ліна Костенко.

     Легендарна поетеса, прозаїк і громадська діячка Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року. Ліна Костенко є автором понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого».
      За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була удостоєна Державної премії ім. Т.Г. Шевченка.

Костенко також є лауреатом премії імені Олени Теліги, премій Антоновичів та Петрарки, нагороджена відзнакою президента України та орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. А ще вона – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

      Поезія Ліни Костенко сповнена непідробної любові – до людини, природи, рідного краю, вона заставляє людину посміхатись та плакати одночасно, наповнює душу теплом та дарує справжні переживання.  Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, іспанською, французькою, німецькою, італійською й французькою мовами.

    Значущість поезії Ліни Костенко полягає в сутності самої поетеси, яку вона визначила так: Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність…

Крила.     

А й правда, крилатим ґрунту не треба.

Землі немає, то буде небо.

Немає поля, то буде воля.

Немає пари, то будуть хмари.

В цьому, напевно, правда пташина…

А як же людина? А що ж людина?

Живе на землі. Сама не літає.

А крила має. А крила має!

Вони, ті крила, не з пуху-пір'я,

А з правди, чесноти і довір'я.

У кого – з вірності у коханні.

У кого – з вічного поривання.

У кого – з щирості до роботи.

У кого – з щедрості на турботи.

У кого – з пісні, або з надії,

Або з поезії, або з мрії.

Людина нібито не літає…

А крила має. А крила має! 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту