Субота, 27.04.2024, 09:23
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська публічна бібліотека"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитяча районна бібліотека


Чорнобиль – не має минулого часу

26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства. Колись звичайна географічна назва Чорнобиль набула багатогранного трагічного звучання… Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 35 років цей день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.

Структурним підрозділом Нікольською публічною бібліотекою для дітей до цієї трагічної дати була оформлена книжкова виставка – застереження «Чорнобиль: 35 років пам’яті». Документальні та художні твори розповідають про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, про жахливі наслідки аварії, про людей, які були кинуті на боротьбу зі смертельною радіацією.

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі і скільки б не минуло років, пам'ять про цю трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу.  


 І знову у мандри запрошує книга

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання – час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу, і тих, хто любить читати.

До структурного підрозділу Нікольської публічної бібліотеки для дітей завітали в гості читачі на відео – перегляд «І знову у мандри запрошує книга». Діти переглянули серію мультфільмів: «Розповіді Доброї Книги», «Ведмедик Веселунчик "Світ книги"», «Читайте Книги!», ознайомились з книгами, представленими на книжковій виставці.

Святкування Тижня є наглядний показник того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книжки вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці.

Завітайте до нас у бібліотеку і ми поринемо в дивовижний світ ― у світ книжкової мудрості.


Мистецький світ великого Кобзаря

        Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України,  її великого  сина – Т.Г. Шевченка. «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт. Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник.

        Вшановуючи пам’ять великого письменника, структурним підрозділом Нікольською публічною бібліотекою для дітей підготовлена книжкова виставка – інсталяція  «Мистецький світ великого Кобзаря». Представлені видання висвітлюють життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника і художника, мандрівки різними куточками світу, спогади про Кобзаря, невідомі епізоди та цікаві факти із життя письменника

       Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки та познайомитися з цікавою літературою.


Герої для нас як приклад

Славна і багата історія нашого народу. Із давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. До Дня захисника України в Нікольській районній бібліотеці для дітей була презентована книжкова виставка «Герої для нас як приклад». Представлена література присвячена захисникам Вітчизни і розповідає про героїчне минуле українського війська, про наших співвітчизників, які відстоювали та відстоюють незалежність, свободу та честь нашої держави. Бажаючих прочитати книжки по цій темі запрошуємо до дитячої бібліотеки.

Ми звертаємося до захисників України, прийміть найщиріші вітання з Днем захисника України! Це свято має особливе значення. Воно нагадує про громадянський обов'язок і важливе чоловіче призначення. Святий обов'язок - зберегти мир і злагоду в суспільстві і на землі!


Хай в серці кожної дитини живе любов до України
З нагоди Дня Незалежності України Нікольська районна бібліотека для дітей підготувала для своїх читачів книжкову виставку «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». Представлена література розкриває історію формування української державності, боротьбу за незалежність, красу та чарівність нашої Батьківщини.
Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до дитячої бібліотеки.


Конституція незалежної держави


  28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. 

       24 червня 2020 року в рамках святкування Дня Конституції в Нікольській районній бібліотеці для дітей до уваги користувачів оформлена  книжкова  виставка «З основним Законом по життю». На виставці представлена література, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.

        Збережемо ж наш закон заради безтурботного і спокійного життя! Нехай у кожного українця буде маса приводів для гордості рідною країною. Зі святом!


Екологія в бібліотеці

  Природа! З дитячих років ми звикаємо до її неповторної краси. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів пташок, запах квітів – усе це дорога серцю, ні з чим не зрівняна природа рідного краю. Однак природою можна  не лише милуватися, захоплюватися її красою і розмаїттям форм. Природа – наше багатство, неоціненний скарб, який люди повинні постійно берегти й розумно, раціонально його використовувати.

      Маючи таке багатство, як книга, бібліотеки  не мають права не приділяти уваги екології і людині, не бути причетними до їх духовного відродження.

Нікольська районна бібліотека для дітей пропонує ознайомитися з літературою, представленою на книжковій виставці «Зелене диво – Земля», де кожен читач має змогу звернути увагу  на книги, в яких є все про природу, про її  екологію. Вас чекають не лише захоплюючі оповідання, але і приголомшливі фотографії природи: заповідників, вулканів, гейзерів, хижаків, птахів і багато чого іншого.

      Любов до природи, бережливе ставлення до неї тісно пов’язане з поняттям «батьківщина». Якщо кожен з нас врятує свою маленьку батьківщину, свій рідний край, то через десятки сотні роки він озветься в серцях, малиновим дзвоном.



Літні канікули з книгою
Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто – вирушити у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!
Нікольська районна бібліотека для дітей пропонує до уваги користувачів книжкову виставку «Літо, книга, позитив!», яка допоможе перетворити читання у радість, задоволення, в справжнє свято книжкових відкриттів.
Літнє читання – чудовий час для розширення кругозору дітей та їх творчої уяви.




Святкуємо День захисту дітей у новому форматі
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.
Нікольська районна бібліотека для дітей бажає миру і злагоди кожній дитині, кожній родині! Наснаги і мудрості батькам і всім, чиє серце сповнено любові до дітей.
У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Однак, через пандемію коронавірусу, про відновлення проведення заходів із залученням великої кількості дітей говорити ще рано. Ми також повинні дотримуватися карантину, адже це наша безпека та соціальна відповідальність.
Національна бібліотека України для дітей за підтримки Української асоціації працівників бібліотек для дітей та Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) організовує і проводить Всеукраїнський конкурс дитячого фотомалюнка «Мрійник року» присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Мета цього конкурсу є привернення уваги суспільства до дітей, їхніх бажань та мрій.
Конкурс проводиться в один етап з 18 по 31 травня 2020 року віртуально серед дітей з усіх регіонів України.
Конкурсні роботи — це фотографії дитячого малюнку, зображеного у довільній живописній формі. Він має відображати особисту мрію дитини.
Читачі Нікольської районної бібліотеки для дітей прийняли участь у цьому конкурсі, це Жданова Поліна учениця 4 - Б кл. ЗОШ № 1, Швидченко Ярослав учень 4 – Б кл. ЗОШ № 1, Зирянов Федір учень 7 – В кл. ЗОШ № 1, Рігоніна Наталія учениця 7 – А кл. гім. «Софія», Глухова Анастасія учениця 3 - А кл. ЗОШ № 1, Заровна Ірина учениця 7 – А кл. гім. «Софія», Мазірко Нікіта учень 4 – Б кл. ЗОШ № 1, Чалов Михайло учень Новокраснівської ЗОШ, Чанаях Денис учень 8-го кл. Тополинської ЗОШ, Ковальова Марія учениця 2 – А кл. ЗОШ № 1.
Переможці Конкурсу визначаються методом «народного голосування» під кожним фото. Переможцями стануть 15 малюнків, які наберуть найбільшу кількість уподобань, а 5 найкращих з них визначать професійні художники.
Переможців Конкурсу оголосить генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей у прямому ефірі в Міжнародний день захисту дітей 1 червня на сторінці Facebook Національної бібліотеки України для дітей. Після закінчення Конкурсу у Національній бібліотеці України для дітей буде створено фотоальбом з усіма малюнками учасників, який надалі буде презентовано гостям та читачам бібліотеки. За результатами Конкурсу буде підготовлено матеріал до ІІІ номеру професійного науково-практичного журналу «Бібліотека у форматі Д°». У журналі буде розміщено роботи 15 переможців, з якими познайомиться вся бібліотечна Україна.
Нагородження відбудеться після офіційного завершення карантину в Україні. Конкурсні твори можуть бути використані у подальшій роботі Національної бібліотеки України для дітей.
Фото малюнків повідомленням були відправлені на сторінку Facebook Національної бібліотеки України для дітей. Надіслані фото можна переглянути та проголосувати за кращі у фотоальбомі «Мрійник року» за посиланням https://www.facebook.com/pg/nbukids/photos/?tab=album&album_id=1966231913509092
Потрібно пам'ятати, що День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою.


Поетеса і казкарка

   Нікольська районна бібліотека для дітей радить прочитати онлайн фантастичну дилогію письменниці Галини Миколаївни Малик «Злочинці з паралельного світу». Це весела розповідь про безпритульного хлопчика Хроню, який наперекір долі сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, «крутий» кіт Рата, підла і підступна потвора Чмак — далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. М’який гумор, іронічність оповіді, колоритна мова, часом трагізм ситуацій тримають читача у постійній напрузі. Але найбільше зворушують прагнення головних персонажів до справедливості, атмосфера людяності і любові, якими сповнена кожна сторінка книги.

Галина Миколаївна Малик народилася 12 серпня 1951 року в м. Бердянську Запорізької області. 1964 року сім’я переїхала в селище Середнє на Ужгородщині. Писати майбутня письменниця почала іще в школі. Потім кинула, та коли сама стала мамою, почала писати для своєї доньки. Вона є членом Національної спілки письменників України з 1991 року. Укладач декількох антологій закарпатської літератури ХХ століття, зокрема поезії та літератури для дітей.

Галина Малик – лауреат премії журналу «Перець» за кращі вірші для дітей за 1987 рік; лауреат премії ім. Олександра Копиленка (1988) за повісті «Аля в країні Недоладії» та «Подорож Алі у Країну Сяк-Таків», лауреат обласного конкурсу «Від Кирила та Мефодія – до наших днів» у номінації «Література для дітей» (2000), лауреат літературної премії ім. Лесі Українки (2003). За книжку «Злочинці з паралельного світу» (2002) письменниця отримала першу премію Міжнародного книжкового ярмарку в Києві «Книжковий сад» у номінації «Світ дитини». У 2013 році отримала відзнаку «Золота пір’їнка» від журналу «Ангелятко».

Галина Миколаївна веде активне громадське життя. Вона член Асоціації творчих жінок Закарпаття, допомагає молодим поетам і літераторам, заохочує школярів до перших проб пера. Її люблять і поважають, чекають її нових творів.

Твори письменниці подобаються і дітям, яким їх адресовано, і дорослим, які не забули про внутрішню дитину в собі. Читати за посиланням:https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=4367&fbclid=IwAR0exUOt0Uf8EfsogXVW9tj9VXUCBwCtCx1_cviWUOaL_Q_yjOuHFLHfO4M


Юні роки забрала війна…


     Війна – найстрашніша подія в житті кожної людини. Особливо – для дітей. Адже під час військових дій, вони залишалися найменш захищеними. Смерть на них чатувала на кожному кроці: під час бомбардувань і обстрілів, перебування в концентраційних таборах і гетто, голоду і холоду. Дитячу психіку було травмовано втратою близьких , жахливими сценами насильства, знущаннями окупантів, злиднями і постійною небезпекою. Діти, які виросли у воєнні роки, дуже відрізнялися від інших, оскільки не мали дитинства. Тому не випадково дітей війни називають дорослими з дитячими очима. Про дитячу військову долю писало багато українських та зарубіжних письменників.

Книги про Другу світову війну для дітей та підлітків — це ніби підручник з історії, написаний не датами та мапами, а життями та переживаннями людей. Книга «Україна в огні» – це історія полум'я, що охопило родину Запорожців та всю Україну, змусивши відправитись боронити рідну землю на фронт. "Ми б'ємось за те, чому нема ціни у всьому світі, — за Вкраїну". Кіноповість Олександра Довженка насичена подіями та яскравими описами тогочасних страждань та віроломних подій війни, що випали на долю мешканців села Тополівка. Поетичність мови та гіркоту сюжету автор поєднав у майстерну розповідь про людську гідність та важкі випробування, яка вже стала класикою для декількох поколінь читачів.
Читати за посилянням: https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=876


Завжди сучасний Шевченко

5 березня 2020 року Нікольською районною бібліотекою для дітей було проведено літературну годину «Завжди сучасний Шевченко» з учнями 5-Б класу ЗОШ №1. Ведуча розповіла про цікаві факти з життя Т.Г.Шевченка. Діти приймали активну участь у вікторині «Тарасова криниця», читали вірші. Було організовано перегляд презентації «Т.Г.Шевченко-талановитий художник», де учні ознайомилися з репродукціями картин Великого Кобзаря. Наприкінці заходу учні переглянули літературу за темою «Життя та творчість Т.Г.Шевченка».

4 березня 2020 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела поетичний вернісаж «Поезія Шевченка – то музика народної душі" для учнів 4-х кл. Нікольської гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла про нелегку життєву долю великого українського поета, про його любов до рідного краю, до місця де він народився і виріс. Діти з задоволенням декламували вірші, відповідали на запитання вікторини, познайомилися з літературою великого кобзаря.
Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців.

 


«Книгоманія – 2020»

 

28 лютого 2020 року в Нікольській районній бібліотеці для дітей пройшов другий тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020». В ньому взяли участь переможці І туру конкурсу, це учні 6-х – 7-х класів загальноосвітніх шкіл Нікольського району. Цей конкурс спрямований на підтримку дитячого читання та популяризації найкращих надбань української та зарубіжної літератури. За умовами конкурсу всі учасники мали познайомити всіх присутніх зі своєю улюбленою книгою, улюбленим письменником. Кожна розповідь дітей – читачів була огорнута низкою цікавих фактів про сюжет улюбленої книги та самих письменників, про героїв книг і супроводжувалась власними коментарями, враженням від прочитаного.

Відбір найкращих читачів здійснювався за кількістю прочитаних книг, веденням Читацького щоденника, послідовністю висловлювання власної думки, своєю ерудицією та вмінням захоплююче розповідати, втілюючись в образи героїв.
Журі обрало двох переможців, це Чалов Михайло учень 6-го класу Новокраснівської ЗОШ І-ІІІ ст., Горбатова Анна учениця 7-го класу Нікольської гімназії «Софія». Переможці отримали звання «Суперчитач району», грамоти та невеличкі подарунки, також вони мають можливість взяти участь у ІІІ турі Конкурсу в обласній бібліотеці для дітей.
Закінчився наш конкурс, але ми сподіваємося, що не закінчилася ваша дружба з книгою. Ми вдячні всім учасникам, бібліотечним працівникам, які готували своїх читачів до цього конкурсу. Ми завжди раді бачити вас знову і знову в нашій бібліотеці.

  


Слово рідне – мова рідна


Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос – більш нічого.
А серце б'ється – ожива,
Як їх почує!..
Т. Г. Шевченко

17 лютого 2020 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела літературне свято «Слово рідне – мова рідна» (до Дня рідної мови) з учнями 4-Б класу ЗОШ №1.
Бібліотекар запропонувала маленьким розумникам інсценізацію казки про частини мови, де діти визначали хто головний. Юні шанувальники рідного слова виявилися знавцями українських прислів’їв, приказок, загадок та пісень.
Цікавими та змістовним стали вікторини «Всезнайко», «Мовне асорті». Сподобалась гумореска Павла Глазового «Кухлик» - де автор висміює незнання рідної мови.
Любіть свою мову, бережіть її, пишайтеся нею, вчіться розуміти її красу.


Ваш світлий подвиг незабутній

var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title
Block content
Друзі сайту