Нікольська централізована бібліотечна система - Дитяча районна бібліотека
Четвер, 30.03.2017, 23:19
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитяча районна бібліотека


Книга відкриває таємниці

         29.03.2017р. в Нікольській районній бібліотеці для дітей було проведено літературну мозаїку «Книга відкриває таємниці» (в рамках Тижня дитячого та юнацького читання). Ведуча розповіла про історію виникнення книги, про значення читання в житті людини. Діти відгадували загадки, розповідали про улюблених літературних героїв, відповідали на запитання літературної вікторини. Захід пройшов у дружній та веселій обстановці.

 


Тиждень дитячого читання

Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга – твій насущний хліб.

Тож зачерпни із неї і напийся,

Снаги, що в серці залишає слід.    

          28 березня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дітей стартував Тиждень дитячого читання під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». На урочисте  відкриття Тижня «Ми читаємо завзято, а читання нам - це свято!» до бібліотеці завітали наші найактивніші читачі, які підготували розповідь про славні традиції проведення Тижня, а також прочитали вірші та вислови про книгу. Дуже цікавою та захоплюючою була гра, коли діти відгадували казку за ключовими  предметами, що нагадували її назву. Також, дітлахи мали нагоду проявити свої знання, зігравши у «Казкове ерудит-лото». Діти були задоволені проведеним святом та залишили бібліотеку у позитивному настрої.

   


«Шевченкове слово в віках не старіє» 

          10 березня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела літературну зустріч «Шевченкове слово в віках не старіє». На зустрічі були присутні учні 4-х класів ЗОШ №1 разом з класними керівниками Старовойт Л.А. та Бойко Л.А. Діти разом з бібліотекарем мандрували сторінками життя та творчості поета, декламували вірші Кобзаря, активно відповідали на запитання літературної вікторини «Ім’я Шевченка стукає в серцях», переглянули мультфільм «Садок вишневий коло хати». Наприкінці заходу учні ознайомилися з книжковою виставкою «Світова велич Кобзаря».

 


«На струнах Кобзаревої душі» 

          10.03.2017 року Нікольською районною бібліотекою для дітей було проведено літературну годину «На струнах Кобзаревої душі», для учнів 5-х класів ЗОШ №1 (класні керівники – Масюта Л.В та Сатаєва Г.З). Мета заходу: розповісти дітям про життя та творчість Т.Г. Шевченка, розкрити красу поетичного слова. Діти читали вірші, відповідали на запитання літературної вікторини «Чи знаю я твори Шевченка». Учні прослухали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Зацвіла в долині червона калина». Наприкінці заходу присутні ознайомилися з літературою по даній темі.
«Герої не вмирають…Просто йдуть…»

 Небесна сотня білих журавлів,

 Душа яких летить під небесами,

 Ніхто із вас вмирати не хотів,

 Хай вічна пам’ять лишиться за вами …

           24 лютого 2017 року до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні Нікольська районна бібліотека для дітей провела урок памяті «Герої не вмирають…Просто йдуть…» для учнів 4-х класів гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла дітям про долі героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу. Діти висловили свою думку про ситуацію в Україні. Цікаво було почути щирі дитячі відповіді на запитання чи знають вони, що таке «Майдан», чому українці вийшли на Майдан, хто такі герої Небесної Сотні. Учні переглянули відеофільм «Небесній сотні шана й молитви…». На завершення зустрічі всі присутні вшанували пам’ять Героїв Майдану хвилиною мовчання та запалили свічки, як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою.

 


«Сьогодні млинець — завтра весна»

        24 лютого 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дітей в рамках клубу духовного виховання «Янголятко» з учнями 2-Б класу ЗОШ № 1 пройшов народознавчий урок «Сьогодні млинець — завтра весна». Діти познайомились з таким веселим святом, як Масляна, з традиціями  та звичаями українського народу, читали жартівливі вірші, відгадували загадки, приймали участь у конкурсі «Продовж прислівя», ознайомилися  з рецептами приготування млинців та вареників. Завершився захід звичайно ж куштуванням смачних млинців.

 


«Як сонце ранкове – мамине слово»

          21 лютого 2017 року до  Міжнародного дня рідної мови Нікольська районна бібліотека для дітей провела мовний вернісаж «Як сонце ранкове – мамине слово» для учнів 3-х класів ЗОШ №1.  На заході діти намагалися дати відповіді на такі питання: «Що ж таке рідна мова?», «Чи для кожного рідна мова однакова?», «Що потрібно робити, щоб рідна мова була чистою, красивою, культурною?». Зрозуміти, наскільки добре для свого віку діти знають рідну мову, допомогли різноманітні конкурси та вікторини, якими бібліотекар розважала малечу. Також школярі розповідали усмішки, байки та анекдоти, розгадували загадки та ребуси. Весело та цікаво пройшов час. Завдяки проведеному заходу діти поглибили уявність про влучність, точність, красу рідного слова та зробили висновок, що треба постійно вивчати, любити та берегти українську мову.

Мова! Українська мова - 

Вона співуча, лагідна, дзвінка...

Мова! Українська мова - 

Єдина, рідна й дорога така!

 

                                                                              

«А вже весна…»

          17 грудня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела гру-вікторину «А вже весна…», яка пройшла в Будинку дитячої творчості на святі зустрічі зими та весни. На заході були присутні учні 3-4-х класів ЗОШ №1. Діти підготували багато пісень та віршів, розповідали про традиції святкування свята Стрітення. Бібліотекар загадала присутніми загадки про зимові та весняні явища, провела з ними цікаву вікторину «Зимова круговерть». Свято пройшло змістовно, весело.

 


НЕВМИРУЩА СИЛА ОБЕРЕГІВ

     10.02.2017року Нікольською бібліотекою для дітей було проведено літературно – пізнавальну вітрину «Невмируща сила оберегів» (в рамках клубу духовного виховання «Янголятко»), з учнями 4кл. ЗОШ №1. Мета: ознайомити  дітей з традиціями та історичним минулим нашого народу, виховувати почуття доброти. У ході заходу читали вірші «Садок вишневий коло хати» Т.Г.Шевченко, «Як я любив у хмарах вишняку твої білесенькі, немов хустини, хати» М.Старицького. Згадували твори І.Франка, Л.Костенко. Діти розповідали легенди про лелеку, калину. Наприкінці заходу було продемонстровано презентацію по даній темі.


 

«ЕКОЛОГІЯ,  ДІТИ,  КНИГА»

            7.02.2017року Нікольська районна бібліотека для дітей провела бесіду-дискусію  «Екологія, діти, книга», з учнями 6-х класів гімназії «Софія». Мета заходу: формування екологічної культури засобами літератури, виховання бережливого ставлення до природи. У ході розмови діти згадували прочитані твори та переглянуті фільми, повязані із проблемами захисту навколишнього середовища. Присутні активно відповідали на запитання екологічної вікторини «Дивовижний світ природи». Захід пройшов цікаво та пізнавально.

                     

«Поетичні перлини про нашу родину»

      31 січня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела з учнями 5 – Б класу гімназії «Софія» поетичну годину  «Поетичні перлини нашої родини» рамках літературного клубу «Гармонія») Бібліотекар розповіла дітям про те, як  українці поважають і цінують свою сім’ю, свою родину, бережуть спогади про своїх працьовитих і героїчних предків, які дали життя українському роду людському. Читали вірші, відгадували загадки: «Яких родичів об’єднує родина», «Квіти моєї оселі».    

                                        Іде в майбутнє рідна Україна

                                        У світле і високе майбуття.

                                        І наш народ — одна свята родина, 

                                       А кожен з нас в родині цій дитя.«Ввічливість на кожен день»

          26 січня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела етикет – гру «Ввічливість на кожен день» з учнями 3-Б класу гімназії «Софія» (класний керівник Гараніна Н.П.). Разом з бібліотекарем діти згадали правила поведінки в громадських місцях та обговорили, яку людину можна назвати по-справжньому ввічливою та вихованою. Учні дізналися, що таке ввічливість та звідки з'явилися ввічливі слова, прийняли участь у  цікавих іграх та вікторинах «Доповніть вираз», «Чарівні вчинки», завдяки яким вони закріпили нові знання з цієї теми. Наприкінці заходу бібліотекар порадила дітям, щоб вони частіше користувалися ввічливими словами, від яких людям стає тепліше та радісніше.

  


«Ми обираємо спорт!» 

20 січня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела урок здоров’я «Ми обираємо спорт!» для учнів 4-А класу гімназії «Софія» (класний керівник Засядьвовк В.Г.).  Бібліотекар надала дітям цікаву і корисну інформацію про спорт, його  види, здоровий спосіб життя, розповіла про те, які якості в людині він розвиває та чому необхідно якомога більше рухатися. Діти відгадували загадки, грали в гру «Продовж прислів'я», складали слова, пов'язані зі здоров'ям, використовуючи анаграми. Урок пройшов весело та емоційно. Діти зрозуміли, що  спорт – невичерпне джерело життя, сили і краси. 


 

   

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту