Субота, 23.09.2017, 03:22
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитяча районна бібліотека

День краєзнавчої інформації

          Нікольська дитяча бібліотека провела День краєзнавчої інформації «Окраса рідного краю» (до Дня селища). До складу заходів увійшов краєзнавчий круїз  «Мій рідний край – частина України», для учнів 6кл. ЗОШ  № 1. Ведуча розповіла про історію та традиції нашого селища . Діти читали вірші про рідний край, розповідали про його прекрасну чарівну природу. Присутні з цікавістю відповідали на запитання краєзнавчої вікторини. Наприкінці заходу було продемонстровано презентацію про селище Нікольське. Також у ході проведення Дня краєзнавчої інформації було організовано книжкову виставку «Співаю тобі, мій рідний край». Заходи пройшли цікаво та пізнавально.

   


«Зіркове небо нас таємницями манить»

          14 липня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей запросила своїх читачів на космічну мандрівку «Зіркове небо нас таємницями манить». Бібліотекар підготувала для дітей унікальну віртуальну прогулянку космічними просторами, в ході якої вони пізнали таємниці зоряного неба, дізналися багато цікавого про денну зірку – Сонце, про нашого небесного супутника Місяця, відчули, який величний і прекрасний Всесвіт, якою в його безмежних глибинах є наша планета Земля. Присутні відгадували загадки про космос та небесні тіла, відповідали на питання вікторини та приймали участь в логічній грі «Космос і зірки». Діти з цікавістю переглянули оформлену до космічної подорожі книжкову виставку «У долонях Всесвіту», на якій були представлені книги про космос, його дослідження та таємниці, про відомих космонавтів.


 

«Безмежний дивосвіт моря»

          6 липня 2017 року читачі Нікольської районної бібліотеки для дітей прийняли участь у book – дайвінгу «Безмежний дивосвіт моря». Діти із задоволенням занурилися у морські глибини за допомогою «бібліотечного спорядження» - дитячих енциклопедій та відео – презентації «Таємниці блакитної стихії». Для захоплених дайверів і підводних мисливців стало справжнім відкриттям знайомство з такими мешканцями морських глибин, як морська собачка, риба-сонце, риба-зебра та інші. Красиве музичне відео коралових рифів, велетенських медуз, дельфінів нікого не залишило байдужим. На березі морських мандрівників чекали книги та дитячі журнали про цікаве та неймовірне з підводного світу.

               


 КОНСТИТУЦІЯ – ОСНОВА МОЄЇ ДЕРЖАВИ 

     15 червня 2017 Нікольська дитяча бібліотека провела урок громадянства «Конституція – основа моєї держави» для дітей з пришкільного  табору  «Сонечко» гімназії «Софія». Учням розповіли про історію створення  Конституції. У казковій формі були розглянуті питання про права людини. Діти показали свої знання та кмітливість у ході  вікторини «Моя країна – Україна», читали прислівя. Наприкінці заходу присутні заспівали веселі українські пісні.«Вінні-Пух і всі-всі-всі»

          13 червня 2017 року до Нікольської районної бібліотеки для дітей завітали вихованці з пришкільного літнього табору «Сонечко» (Нікольська гімназія «Софія»). Бібліотекарі підготували для маленьких відвідувачів відео-подорож «Мій друг Вінні…», під час якої діти дізналися багато цікавого про життєвий та творчий шлях письменника А. Мілна, переглянули мультфільм про Вінні Пуха та його друзів, взяли участь в літературній вікторині «У Зачарованому лісі». Наприкінці заходу діти переглянули книжки А. Мілна, які вони можуть взяти у бібліотеці для читання їх вдома.

 


«Казкова мандрівка по країнах Європи»

          9 червня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела віртуальну гру-подорож «Казкова мандрівка по країнах Європи». На заході були присутні вихованці літнього пришкільного табору «Сонечко» Нікольської гімназії «Софія». Разом з героями книг і мультиків діти залюбки мандрували сторінками улюблених книг, відповідали на запитання вікторини, розгадували кросворди та складали пазли за казками письменників зарубіжних країн. Подорож пройшла весело, цікаво та змістовно.

   


«Природа на твоїй долоні»

          2 червня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей гостинно прийняла вихованців пришкільного табору «Сонечко» Нікольської гімназії «Софія». Дітей запросили взяти участь в екологічній мандрівці «Природа на твоїй долоні». Щоб мандрівка була цікавою, дітям було запропоновано взяти участь у  різноманітних конкурсах та вікторинах, в яких вони змогли блиснути своїми творчими здібностями, увагою, винахідливістю та ерудицією. А  допомагала їм в цьому чарівна квітка. Під час заходу діти не тільки продемонстрували свої знання про дивовижний світ природи, а також дізналися багато нового та цікавого про тваринний та рослинний світи.

В зелених лаврах , в синій світлотіні

У сяйві сонця й вишні у цвіту,

В огні троянд, у моря мерехтінні

Побачить кожен може красоту.

                                        М. Рильський

  


«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»

            До Дня захисту дітей 1 червня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дітей пройшло свято «Хай сонцю і квітам всміхаються діти», на яке з радістю завітали дітки з пришкільного літнього табору «Сонечко» (учні 1-4 класів Нікольської гімназії «Софія»). Під час заходу присутні залюбки брали участь в різноманітних розважальних конкурсах, веселих іграх та цікавих вікторинах. Всі учасники були досить активними і отримали задоволення  від зустрічі.

   

Нікотин - дитячий ворог №1

           23.05.2017р. Нікольська бібліотека для дітей провела виховну годину «Нікотин – дитячий ворог №1», з учнями 6кл. гімназії «Софія». Ведуча розповіла про пагубну дію нікотину на організм людини. У ході заходу було визначено причини, наслідки, природу дії тютюнокуріння. Учні відповідали на запитання тесту, також переглянули цікаве відео по даній темі. Наприкінці заходу було проведено гру «Позитив та негатив».

  «Дитина у світі законів»

          23 травня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела урок права «Дитина у світі законів» для учнів 4-А класу ЗОШ №1. Бібліотекар провела з дітьми цікаву правову мандрівку, зупинками у якій були: Дитинство. Закон. Конституція. Конвенція. Право. Обов’язок. Діти обговорювали ці терміни, відповідали на запитання правової вікторини «З героями казок по статтях конвенції», «Перевір себе», згадували народні прислів’я та приказки про право, обов’язки та закон. В кінці зустрічі учні зробили висновок, що заявляючи про свої права, треба пам'ятати: поважати треба не тільки свої права, а й права інших.

   


«Мама, тато, я – українська сімя» 

        19 травня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей з учнями 3-х класів Нікольської ЗОШ № 1 провела спільний захід присвячений Дню матері, це літературно-поетична скарбничка «Вечір пахне казкою, а мамині руки – ласкою»і родинне свято – конкурс «Мама, тато, я – українська сімя» до Дня сімї. Ведучі заходу, бібліотекарі дитячої бібліотеки, познайомили дітей з таким значним для кожного з нас словом  «сімя», батьківська оселя. Мати – берегиня роду, домашнього вогнища, вона центр, який єднає всю родину. Діти з теплотою та ніжністю згадували своїх матусь, читали присвячені їм вірші. Учні  разом з ведучими пригадали, що поряд з ніжним словом «мама» завжди стоїть сильне, мужнє слово «тато», що невідємною частиною кожної сімї є бабуся та дідусь і взагалі родинне коло дуже велике. Також малюки з азартом відгадували загадки, збирали прислівя та приказки, приймали участь в конкурсах «Хто це» та «Веселі нотки».

          Кожна наша родина є частинкою великої родини, ім'я якої - український народ. Місце, де ми народилися, це частина нашої спільної Батьківщини, ім'я  якої – Україна. ОБЕРИ СВІЙ  ПРОФЕСІЙНИЙ  ШЛЯХ  

              19.05.2017р. Нікольська дитяча бібліотека провела годину профорієнтації «Обери свій професійний шлях», для учнів 6кл. ЗОШ№1. Мета заходу: розповісти дітям про різні види діяльності, допомогти визначитися з вибором своєї професіі. У ході години профорієнтації було проведено гру «Закінчити фразу». Присутні з цікавістю відповідали на запитання вікторини «Моя професія», відгадували загадки. Захід пройшов весело та пізнавально.


«Чарівними куточками Європи»

          18 травня 2017 року до Нікольська районна бібліотека для дітей провела віртуальну подорож  «Чарівними куточками Європи» в рамках клубу «ЮДК». Учні  3-Б класу Нікольської гімназії «Софія» здійснили цікаву та пізнавальну віртуальну мандрівку по країнах та чарівних куточках Європи,  побували в гостях у європейських казкарів, відповівши на питання вікторини «Яка країна подарувала нам казку?». Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа, побачили та почули присутні на цьому заході. 
«Доля планети в ваших руках»

       В Нікольській районної бібліотеці для дітей пройшов районний конкурс дитячої творчості «Доля планети у ваших руках». Цей конкурс особливий, бо проблема охорони природи на сьогодення дуже важлива. Взяли участь в ньому діти із усіх шкіл району. Своїми малюнками, плакатами, віршами діти показують: «Ми за природу, ми – діти природи!»
       Організаторами конкурсу є комунальний заклад «Нікольська централізована бібліотечна система». Для проведення конкурсу були виділені кошти з районного бюджету. 
       Конкурс пройшов в два тури. Перший – основний, в якому приймали участь сільські бібліотеки та загальноосвітні школи Нікольського району, які надали багато конкурсних робіт. Підсумковий другий етап відбувся в Нікольській районній бібліотеці для дітей. На цьому етапі районний оргкомітет та незалежне журі підвели підсумки конкурсу та після кропіткої роботи обрали переможців у кожній номінації за 1,2,3 місце, вони Були нагородженні цінними подарунками і грамотами.
       Церемонія нагородження переможців конкурсу проходила 17.05.2017 року в приміщенні Нікольської дитячої музичної школи ім. Д.К. Патричі. Ведучими цього заходу були бібліотекарі дитячої районної бібліотеки, разом з героями: Флора (учениця 7-А класу Нікольської ЗОШ №1 Ангеліна Караченцева) та Фауна (учениця 8-А класу Нікольської ЗОШ № 1 Владислава Гавріл – Оглу). Ведучі розповіли всім присутнім про те, як важлива тема захисту природи, що потрібно любити і берегти природу рідної України. З дітьми провели веселу гру, відгадували загадки. Наприкінці заходу директор Нікольської ЦБС Ірина Юріївна Повєткина вручила переможцям цінні подарунки та грамоти.
       Переможцями в літературній номінації стали:
Перше місце – Марія Божко учениця 4-го класу Зеленоярської ЗОШ І –ІІІ ст., вірш
«Збережіть нашу мрію»
Друге місце – Світлана Артюх учениця 4-го класу Малоянисольської ЗОШ І – ІІІ ст.,
фантастичне оповідання «Джерельце».
Третє місце – Анастасія Довгополик учениця 8-го класу Республіканської ЗОШ І – ІІІ ст.,
«Казка про загублену воду». 
       Переможцями в номінації образотворче мистецтво стали:
Перше місце – Олеся Прошенко учениця 9-го класу Зеленоярської ЗОШ І –ІІІ ст.,
ілюстрація до твору Кетрін Райан Хайд «Вітряні млини надії»
Друге місце – Валентина Папазова учениця 7-го класу Малоянисольської ЗОШ І – ІІІ ст.,
плакат «Заклик до розуму»
Третє місце – Давид Волинцев учень 3-го класу Малинівської ЗОШ І – ІІІ ст., малюнок
«Захистимо природу».
       Інші учасники конкурсу були нагороджені дипломами за участь.
       Привітати всіх присутніх прийшли вихованці Нікольської дитячої музичної школи ім. Д.К. Патричі Нонна Коваленко, вона заспівала пісню «Мій щеня» та Маргарита Литвиненко з піснею «У веснянім розмаї», викладач Лариса Георгіївна Папуш, концертмейстер Ірина Вікторівна Степанова.

       Ми дякуємо вихованцям музичної школи та викладачам за гарні пісні, які всім дуже сподобалися. Дякуємо всім за активну участь та сподіваємося на подальшу співпрацю.


«Згадай, Україно, воєнні роки»

               4 травня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела годину памяті «Згадай, Україно, воєнні роки», з учнями 3 класу ЗОШ №1. Присутні  уважно прослухали розповідь ведучої про події, які відбувалися у ті страшні роки, про відвагу та героїзм народу у боротьбі з ворогом. Діти поділилися спогадами своєї родини про війну, читали вірші та прослухали пісні воєнних років. Година памяті нікого з присутніх не залишила байдужим. День Перемоги для мільйонів українців залишається днем памяті та шани тим, хто здобув Перемогу, днем доблесті та героїзму наших ветеранів. 


«Відлуння Чорнобильських дзвонів»

Пам'ять болем людським наповнена,

Час з тремтінням вперед іде,

Дзвонять чорні дзвони Чорнобиля,

Входять в душі, серця людей.

          28 квітня 2017 року в стінах Нікольської районної бібліотеки для дітей відбулася  година – реквієм «Відлуння Чорнобильських дзвонів» з учнями  9-А класу ЗОШ №1. Бібліотекар розповіла про аварію на ЧАЕС, героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з «мирним атомом», які ціною свого життя захищали нас від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Діти  згадали імена перших ліквідаторів аварії, переглянули презентацію «Чорнобильська катастрофа», декламували вірші та ознайомилися з літературою по цій темі. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули в наслідок катастрофи. Великим болем у наших серцях відгукуються дзвони Чорнобиля. Чорнобиль ще довго нагадуватиме про себе…                                  

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзі сайту