Четвер, 18.01.2018, 16:37
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитяча районна бібліотека


«Знай свої права»

          11 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права Нікольська районна бібліотека для дітей провела правознавчу абетку «Знай свої права» для учнів 7-х класів гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла присутнім про історію створення «Декларації прав людини» та ухвалення «Конвенції про права дитини», ознайомила з основними правами дитини та з прикладами їх порушення в Україні. Учням були запропоновані цікаві завдання, під час яких вони продемонстрували знання своїх прав та обов’язків. Наприкінці заходу діти зробили висновок, що правові знання потрібні всім і завжди, а завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

 

   

«Запали добротою серця»

          1 грудня 2017 року напередодні Міжнародного дня інвалідів Нікольська районна бібліотека для дітей провела урок доброти «Запали добротою серця» з учнями 4-х класів гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла дітям про проблеми, з якими стикаються люди з обмеженими можливостями, про видатних людей минулого та сьогодення, на долю яких випали тяжкі випробування інвалідністю. Говорили про  життя та головне призначення людини - доброту в душі та уміння співчувати. Учні читали та обговорювали оповідання В.О. Сухомлинського «Добре слово» та «Якби я мав килим-літак», приймали участь в конкурсі «Продовж прислів’я» та грі «Якби я…». Наприкінці заходу діти склали заповіді доброти та дізналися рецепт щастя.

 


«Навіки будь єдина – моя ти Україна»

          1 грудня 2017 року до Дня Гідності та Свободи Нікольська районна бібліотека для дітей провела екскурс в історію «Навіки будь єдина – моя ти Україна» з учнями 7-Б класу ЗОШ №1. Бібліотекар ознайомила дітей з поняттями «гідність» та «свобода», розповіла про Майдан 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. На заході лунали вірші, присвячені всім героям України, нашим співвітчизникам, які боролися та борються за майбутнє своєї Батьківщини. Діти проспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували героїв, які вже не повернуться ані в рідну домівку, ані до бойових побратимів. Наприкінці заходу з учнями була проведена вікторина «Як я знаю Україну».

 


«Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни»

          27  листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій Нікольська районна бібліотека для дітей провела вечір пам’яті «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни» з учнями 7-х класів гімназії «Софія». Захід розпочався зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. Учні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Також переглянули презентацію «Голодомор - трагедія українського народу» та поділилися спогадами своїх рідних, які стали свідками цього страхіття. Наприкінці заходу бібліотекар провела огляд літератури «Покличемо пам'ять у свідки», під час якого присутні ознайомилися з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.

 


Тренінг «Насильство над дітьми»

          24 листопада 2017 року до Всесвітнього дня дітей Нікольська районна бібліотека для дітей провела тренінг «Насильство над дітьми», у якому взяли участь учні 4-х класів ЗОШ №1. Діти із задоволенням і цікавістю виконували вправи, які допомогли їм зясувати суть поняття насильства та його видів, поглибити знання про відповідальність за свої дії, вчинки, ознайомитись з інформацією про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, але і не забувати про свої обовязки. Цікаво пройшла вправа «Знайомство» та гра «Перетягни газету». Сподіваємося, що цей захід залишив слід в їхніх серцях.

 


Плекатимеш мову – цвістимуть слова

          17 листопада 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей  в рамках літературного клуба «Гармонія»  провела поетичну годину «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» з учнями 7-го класу Нікольської ЗОШ № 1. Ведуча заходу поетичною мовою змалювала та охарактеризувала всю красу, мелодійність та чарівність української мови. Діти прослухали вірші українських письменників про мову, гуморески,  з задоволенням приймали участь у грі «Закінчи прислівя», відгадували загадки про мову, згадали прислівя та приказки.

 


РІЗНОМАНІТНІСТЬ  УКРАЇНСЬКОЇ  КУХНІ

          16 листопада Нікольська дитяча бібліотека провела урок народознавства «Різноманітність української кухні» (в рамках клубу духовного виховання «Янголятко»), з учнями 3кл. ЗОШ №1. Бібліотекар розповіла присутнім про історію розвитку української кухні, про традиції нашого народу. Діти прийняли активну участь у пізнавальній грі «Придумай назву для борщу», називали прислівя та приказки, де згадуються українські страви. Учні активно відповідали на запитання вікторини «Справжній кухар». Захід пройшов весело та пізнавально.

  


ПАМЯТАЄМО  МИНУЛЕ  ЗАРАДИ  МАЙБУТНЬОГО 

            30.10.2017 року Нікольська дитяча бібліотека провела годину мужності «Памятаємо минуле заради майбутнього» (До дня визволення України від німецько-фашиських загарбників), з учнями 7-х класів гімназії «Софія». Ведуча розповіла про події воєнних років, про героїзм та мужність нашого народу.  У ході заходу діти читали вірші, згадували літературні твори на воєнну тематику, прослухали  пісню «Журавлі».«Заглянь у природу» 

          12 жовтня 2017 року бібліотекарем Нікольської районної бібліотеки для дітей була проведена літературно – віртуальна мандрівка «Заглянь у природу». В заході прийняли участь учні 3-А класу Нікольської гімназії «Софія». Бібліотекар нагадала дітям, що потрібно поважно та обережно ставитися до усього живого, піклуватися про природу та допомагати їй. Учні з задоволенням співали пісні, розповідали улюблені вірші про природу, про збереження дерев, про красу планети. Переглянувши презентацію «Дивосвіт рідної природи», присутні мали змогу побачити красу природи рідного краю. Щоб мандрівка була цікавою, дітям було запропоновано пограти в цікаву гру «Цікавинки для малят про птахів, комах, звірят», взяти участь у конкурсах загадок «Рослинний світ лісу» та «Вгадай, хто я!».

  

 

«Дух козацтва – український дух»

          11 жовтня 2017 року, напередодні Дня українського козацтва, Нікольська районна бібліотека для дітей провела для учнів 4-х класів Нікольської гімназії «Софія» історико – патріотичну вікторину «Дух козацтва – український дух». Спочатку діти дізналися про причини виникнення українського козацтва, почули історію створення Запорізької Січі, згадали звідки походить та що означає слово «козак». Проявити свою кмітливість і спритність присутні змогли у конкурсі «Дешифратор», грі «Козацький калейдоскоп», відповідаючи на питання вікторини «Що ти знаєш про козаків» та розгадуючи прислів’я. Також бібліотекар  нагадала дітям про те, що 14 жовтня українці також відзначають величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці та національне свято – День захисника України.

                                           Славні запорожці, з України хлопці,

                                           Грізними шаблями гнали ворогів.

                                           Козацькому роду нема переводу!

                                          Лине його слава з далечі віків.

  


«Вчись і ти, як книгу берегти» 

          10 жовтня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела бібліотечний урок «Вчись і ти, як книгу берегти» в рамках клубу «ЮДК». На заході були присутні учні 2-А класу ЗОШ №1. Бібліотекар розповіла дітям про те, як правильно читати книги, як потрібно поводитися з ними, щоб вони довше жили, перерахувала шкідливі звички людей, які можуть призвести до «хвороби» або навіть «загибелі» книги. Впродовж зустрічі учням було запропоновано безліч цікавих вікторин i пізнавальних ігор. Наприкінці уроку другокласники дали урочисту обіцянку, що шануватимуть книги та поводитимуться з ними, як належить.

  

Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотека - книги храм.

І знань безмежне море і надія.

Палкий вогонь незгасних поривань,

Що наше серце й душу гріє…  

           28 вересня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дітей пройшов День бібліотеки «Стань на день бібліотекарем», на який завітали учні 4-Б класу Нікольської гімназії «Софія» разом з класним керівником Гараніною Надією Петрівною. Діти дуже тепло привітали бібліотекарів зі святом гарними словами та листівками, зробленими своїми руками. Учні прийняли участь у конкурсі «Реклама», в ході якого потрібно було уявити себе бібліотекарем та зуміти розповісти про книгу так, щоб її зараз же захотілося взяти і прочитати. Також дітлахи згадали прислівя про бібліотеку та книгу, переглянули презентацію «Бібліотеки майбутнього» та ознайомилися з книжковою виставкою «Мій гарний друже вірний, моя книга». Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна зустріч, про що свідчили слова вдячності від наших допитливих читачів.

 

 

День краєзнавчої інформації

          Нікольська дитяча бібліотека провела День краєзнавчої інформації «Окраса рідного краю» (до Дня селища). До складу заходів увійшов краєзнавчий круїз  «Мій рідний край – частина України», для учнів 6кл. ЗОШ  № 1. Ведуча розповіла про історію та традиції нашого селища . Діти читали вірші про рідний край, розповідали про його прекрасну чарівну природу. Присутні з цікавістю відповідали на запитання краєзнавчої вікторини. Наприкінці заходу було продемонстровано презентацію про селище Нікольське. Також у ході проведення Дня краєзнавчої інформації було організовано книжкову виставку «Співаю тобі, мій рідний край». Заходи пройшли цікаво та пізнавально.
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту