Понеділок, 19.03.2018, 17:46
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитяча районна бібліотека

«Прочитаймо разом Кобзаря»

          13 березня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела поетичний марафон «Прочитаймо разом Кобзаря», у якому взяли участь учні 2-х класів Нікольської гімназії «Софія». Діти ознайомилися з життям та творчою спадщиною Тараса Шевченка, красиво та виразно декламували вірші славетного Кобзаря, а потім узяли участь у вікторині «Знавці поезії Шевченка. Школярі з великим задоволенням подивилися на комп’ютері дитяче відео «Уроки тітоньки Сови», присвячене життю та творчості поета. А на завершення зустрічі присутні познайомились з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Вінок великому Кобзареві».

   


«Масляна: свято українців»

          16 лютого 2018 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела народознавчий урок «Масляна: свято українців». Захід пройшов в рамках клубу духовного виховання «Янголятко», а учасниками стали учні 4-х класів Нікольської ЗОШ №1. Бібліотекар розповіла дітям про традиції святкування Масляної, як в народі називаються дні масляного тижня. Пригадали  приказки, прислівя, жарти, пісні та народні прикмети, відгадували загадки, приймали активну участь у веселих конкурсах. Діти отримали насолоду від спілкування і залишилися задоволеними зустріччю.

 


« МАНДРУЄМО  З  ЖЮЛЬ ВЕРНОМ»

12 лютого Нікольська районна бібліотека для дітей провела літературну  мандрівку «Мандруємо з Жюль Верном», з учнями 7кл. гімназії «Софія». Бібліотекар ознайомила присутніх з біографією письменника. Діти з цікавістю здійснили літературну подорож, відповідаючи на запитання вікторини «Цікавий та неповторний світ героїв Ж.Верна». Учні розповідали про пригоди, які пережили персонажі творів «Діти капітана Гранта», «Таємний острів», «П’ятнадцятирічний капітан» та інші.

        Наприкінці заходу присутні  зробили висновок, що твори Ж. Верна, це не просто цікаве читання, вони допомагають дітям стати сміливими, добрими справедливими та винахідливими.   

  

«Поетичні перлини»

           29 січня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дітей з учнями 7- А класу Нікольської гімназії «Софія» провела поетичну годину «Поетичні перлини» (в рамках літературного клубу «Гармонія»). Бібліотекар познайомила дітей з сучасними письменниками незалежної України, це Сергій Жадан відомий поет, прозаїк і музикант та Ліна Костенко, яка пише чудові, дуже глибокі, неповторні вірші. Діти слухали вірші, відповідали на запитання вікторини «Літературне асорті» та «Впізнай книгу». Наприкінці заходу діти познайомилися з літературою по цій темі.

 


АЛКОГОЛЬ І ПІДЛІТКИ

          26.01.2018р. Нікольською районною бібліотекою для дітей було проведено діалог «Алкоголь та підлітки», з учнями 6-А кл. ЗОШ №1. Бібліотекар розповіла про шкідливий вплив алкоголю на організм людини. Діти прийняли активну участь в обговорюванні данної теми: висловлювали свої думки, ставили запитання і отримували відповіді на них. Наприкінці діалогу учні визначили основні шляхи профілактики алкоголізму. Захід нікого з присутніх не залишив байдужим.

 


"Урок здоровя"

        26 січня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела урок здоровя «Я і моє здоров’я» для учнів 4-Б класу Нікольської гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла дітям про цінність людського життя і неоціненний скарб людини – здоров'я. Учні слухали казку «Секрети здоров’я», розповідали, як вони зберігають своє здоров’я, згадували прислів’я та вірші, відгадували загадки, активно приймали участь у конкурсах та вікторині «Шлях до щастя і довголіття».  Наприкінці уроку бібліотекар звернула увагу дітей на те, які книги є у бібліотеці про охорону здоров’я.            

        

''Прекрасний скарб – книга''

         25 січня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дітей провела бібліотечний урок «Прекрасний скарб – книга» з учнями 2-х класів гімназії «Софія» в рамках клубу «Юні друзі книги». Діти дізнались про цікаві факти з історії книги, здійснили подорож в її минуле, читали вірші про книгу та читання. Учні згадали свої улюблені книжки та літературних героїв, відгадували загадки, відповідали на питання бібліографічної вікторини «Конкурс знавців», приймали участь у конкурсах «Казковий єралаш» та «Впізнай мене». Сподіваємось, що бібліотечний урок для дітей виявився дуже  цікавим та пізнавальним. 

РІЗДВО КОЛЯДУЄ  ДОБРОМ  ПІД  ВІКНОМ

         12.01.2018р. Нікольською районною   бібліотекою для дітей було проведено народознавчі хвилинки «Різдво колядує добром під вікном» (в рамках клубу «Янголятко»), з учнями 3 кл. ЗОШ №1. Бібліотекар розповіла про історію свята Різдва, традиції нашого народу. Діти читали вірші, співали колядки, приймали активну участь у грі «Збери зимову ляльку». Наприкінці заходу було організовано перегляд мультфільмів «Новорічні свята».

 

«Знай свої права» 

          11 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права Нікольська районна бібліотека для дітей провела правознавчу абетку «Знай свої права» для учнів 7-х класів гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла присутнім про історію створення «Декларації прав людини» та ухвалення «Конвенції про права дитини», ознайомила з основними правами дитини та з прикладами їх порушення в Україні. Учням були запропоновані цікаві завдання, під час яких вони продемонстрували знання своїх прав та обов’язків. Наприкінці заходу діти зробили висновок, що правові знання потрібні всім і завжди, а завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

 

   

«Запали добротою серця»

          1 грудня 2017 року напередодні Міжнародного дня інвалідів Нікольська районна бібліотека для дітей провела урок доброти «Запали добротою серця» з учнями 4-х класів гімназії «Софія». Бібліотекар розповіла дітям про проблеми, з якими стикаються люди з обмеженими можливостями, про видатних людей минулого та сьогодення, на долю яких випали тяжкі випробування інвалідністю. Говорили про  життя та головне призначення людини - доброту в душі та уміння співчувати. Учні читали та обговорювали оповідання В.О. Сухомлинського «Добре слово» та «Якби я мав килим-літак», приймали участь в конкурсі «Продовж прислів’я» та грі «Якби я…». Наприкінці заходу діти склали заповіді доброти та дізналися рецепт щастя.«Навіки будь єдина – моя ти Україна»

          1 грудня 2017 року до Дня Гідності та Свободи Нікольська районна бібліотека для дітей провела екскурс в історію «Навіки будь єдина – моя ти Україна» з учнями 7-Б класу ЗОШ №1. Бібліотекар ознайомила дітей з поняттями «гідність» та «свобода», розповіла про Майдан 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. На заході лунали вірші, присвячені всім героям України, нашим співвітчизникам, які боролися та борються за майбутнє своєї Батьківщини. Діти проспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували героїв, які вже не повернуться ані в рідну домівку, ані до бойових побратимів. Наприкінці заходу з учнями була проведена вікторина «Як я знаю Україну».«Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни»

          27  листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій Нікольська районна бібліотека для дітей провела вечір пам’яті «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни» з учнями 7-х класів гімназії «Софія». Захід розпочався зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. Учні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Також переглянули презентацію «Голодомор - трагедія українського народу» та поділилися спогадами своїх рідних, які стали свідками цього страхіття. Наприкінці заходу бібліотекар провела огляд літератури «Покличемо пам'ять у свідки», під час якого присутні ознайомилися з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.


Тренінг «Насильство над дітьми»

          24 листопада 2017 року до Всесвітнього дня дітей Нікольська районна бібліотека для дітей провела тренінг «Насильство над дітьми», у якому взяли участь учні 4-х класів ЗОШ №1. Діти із задоволенням і цікавістю виконували вправи, які допомогли їм зясувати суть поняття насильства та його видів, поглибити знання про відповідальність за свої дії, вчинки, ознайомитись з інформацією про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, але і не забувати про свої обовязки. Цікаво пройшла вправа «Знайомство» та гра «Перетягни газету». Сподіваємося, що цей захід залишив слід в їхніх серцях.


Плекатимеш мову – цвістимуть слова

          17 листопада 2017 року Нікольська районна бібліотека для дітей  в рамках літературного клуба «Гармонія»  провела поетичну годину «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» з учнями 7-го класу Нікольської ЗОШ № 1. Ведуча заходу поетичною мовою змалювала та охарактеризувала всю красу, мелодійність та чарівність української мови. Діти прослухали вірші українських письменників про мову, гуморески,  з задоволенням приймали участь у грі «Закінчи прислівя», відгадували загадки про мову, згадали прислівя та приказки.
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту