Субота, 20.04.2024, 05:26
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська публічна бібліотека"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Проект Академія здорового способу життя

                   Рослини, що допомагають не хворіти.

      Людина – дитя природи. І природа, як дбайлива мати, забезпечувала людей їжею, водою, одягом, ліками. Лікарські рослини і трави вже давно зайняли своє місце в житті людини. Довгі століття вони були єдиними лікарськими засобами, які були доступні.

У стародавніх рукописах розповідається, що ще в Давньому Єгипті і Стародавньому Китаї активно використовували для лікування трави і рослини. Знання про їх цілющі властивості передавалися з покоління в покоління. Тисячолітній досвід лікування травами став основою народної медицини.

Найвідоміші лікарські рослини: аїр, алоє, брусниця, звіробій, календула, журавлина, малина, мати-й-мачуха, меліса, м’ята, обліпиха, подорожник, ромашка, солодка, деревій, шавлія, шипшина та багато інших.

Цінність таких рослин полягає в тому, що їх використовують не тільки для лікування певного недуги, а й для профілактичного оздоровлення організму в цілому, для омолоджуючого ефекту, для зміцнення імунітету, для збільшення тривалості життя і поліпшення його якості. Лікарські препарати на основі трав давно стали частиною фармакології, їх використовують на сучасному медичному обладнанні, проводять косметологічні апаратні процедури.

Значення лікарських рослин у житті людини описано нижче  за посиланнями:

https://lifestyle.segodnya.ua/ua/lifestyle/food_wellness/chay-s-travami-sem-samyh-poleznyh-receptov--581955.html  

https://ru.zborovik.com.ua/fitozbory?page=2  

 https://thegard.city/tests/84488/test-yak-dobre-vi-znaete-likarski-roslini-ukraini   https://dovidka.biz.ua/znachennia-likarskykh-roslyn

 Ці книги є у нашої бібліотеці :    


 СПОСІБ ЖИТТЯ ЯК ІМУНОПРОФІЛАКТИКА

Під час карантину треба згадати про Всесвітній день імунітету, який був у березні. Це нагода знати про важливість здорового способу життя. Адже стиль життя — це один із ключових факторів, що впливають на здоров’я людини. Він охоплює побутову, професійну, культурну, суспільно-політичну сфери нашої діяльності й формується на певному географічному, економічному, політичному, культурному ґрунті.

Усі складові способу життя — психічний стан, фізична активність, якість харчування, режим тощо — безпосередньо впливають на адаптивний імунітет людини. А як відомо, здоров’я починається з імунної системи.

За даними ВООЗ, 60% факторів індивідуального здоров’я і якості життя пов’язано саме з нашими звичками. Мільйони людей хворіють, зазнають інвалідності й навіть помирають унаслідок нездорового способу життя. Нехтування науково обґрунтованими рекомендаціями призводить до нерозумного використання свого життєвого потенціалу і проблем зі здоров’ям, як-от порушення обміну речовин, хвороби суглобів і скелета, серцево-судинні захворювання, гіпертонія, надмірна вага тощо.


Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

На Сході, де протягом століть передавалися секретні знання про тіло людини та принципи правильної життєвої поведінки, вважається, що дисбаланс між трьома дошами (основами життя) призводить до хвороби. На стан дош, в свою чергу, впливають спосіб життя людини, її харчування та емоційний стан, а також навколишнє середовище.

Виходячи з цього, було сформовано чотири основні типи лікування, серед яких правильний спосіб життя є одним з основоположних на шляху до здоров’я. Він допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

На цій сторінці Нікольська районна бібліотека надає Вам основні поради, які допоможуть вам вести здоровий спосіб життя.

Як розпочати здоровий спосіб життя

 

Стиль життя впливає на його якість і тривалість. Головні причини, які підвищують ризик передчасної смертності глобально - це високий кров‘яний тиск, вживання тютюну, високий рівень глюкози в крові, малорухливий спосіб життя, надмірна вага та ожиріння. В комплексі з генетичними факторами, вони викликають смертельні хвороби, як серцево-судинні, онкологічні, деменцію, аутоімунні захворювання та порушення психічного здоров‘я.

Найбільш надійний та доступний спосіб запобігти цим хворобам - підтримувати здоровий спосіб життя. Насправді, це дуже важко, особливо, якщо потрібні кардинальні зміни. Тому цей процес може бути тривалий та потребувати великої уваги і дисципліни. Даємо кілька порад, які допоможуть розпочати здоровий спосіб життя.

 

Плануйте

Зміна способу життя - тривалий процес. Тому важливо розподілити його на реальні етапи, які будуть послідовними. Ідея полягає в тому, що кожен етап є підготовкою до наступного, тому ви не повинні поспішати або пропускати етапи.
Тут є інструкція, як краще побудувати цей процес: 
https://goo.gl/oucEy1

 

Ставте позитивні цілі

Найменш дієвими є підходи, які ґрунтуються на негативних стимулах. Тому науковці вказують, що довготривалі зміни найбільш ефективні, коли підтримуються позитивним настроєм. Будь-яка зміна способу життя має бути значущою та приємною, тож слід уникати формулювань "добре” чи "погано".

 

Визначайте конкретні задачі

Досягти ціль легше, якщо є чітке формулювання, як-от "Займатись спортом 30 хвилин кожного дня", а не просто "Займатись більше спортом". Кількість задач також має бути адекватною, адже дуже легко перевантажити силу волі та демотивуватись.

 

Слідкуйте за настроєм

Лікування основних психологічних проблем та вивчення того, як краще керувати стресом та поганим настроєм, дуже важливі для успіху. Адже ми схильні переїдати, якщо нервуємо. Це може стати на заваді на шляху до здорового харчування та правильного режиму дня.

В цій нелегкій справі вам допоможе ваш лікар. Він може якнайкраще проаналізувати ваші звички, допомогти порадами та підтримувати в ризикованих ситуаціях.

*****

«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо», — сказав свого часу Сократ. І це, безумовно, так. Перехід до здорового способу життя — це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного.

Щоб допомогти собі в цьому, визначимо основні елементи здорового способу життя:

1. Правильне, 
збалансоване харчування — достатня кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів.

Деякі люди вважають, що вживаючи в їжу тільки натуральні продукти, організм буде відчувати нестачу корисних речовин, і йому потрібна «підкормка» у вигляді біодобавок і вітамінів. Однак чи зможуть штучні добавки замінити натуральні продукти, до яких за своєю природою схильний організм? Найімовірніше, ні. Більш докладно про вплив на здоров’я синтетичних вітамінів написано у статті «Вітаміни не попереджають хвороби, а сприяють їхній появі».

Натуральна їжа — джерело енергії, необхідної нам для життя. Щоб правильний раціон поліпшив стан здоров’я, він повинен відповідати певним правилам:

— їжа має бути збалансованою та різноманітною;

— їжте більше овочів, злакових, фруктів;

— замініть тваринні жири рибою;

— вживайте молочні продукти низької жирності;

— відмовтеся від солі, цукру, а також продуктів, що містять добавки;

— щодня з’їдайте один зубок часнику;

— почніть ранок зі склянки чистої води, випитої натщесерце;

— не пропускайте прийоми їжі, особливо, сніданок


*****

2. Достатня рухова активність — одна з проблем сучасної цивілізації. Ходьбу пішки замінили поїздки в транспорті, активний відпочинок — перегляд телевізійних передач. Гіподинамія — одна з найбільших проблем на шляху до здорового способу життя.


Достатня рухова активність — важлива складова здорового способу життя.

Зарядка або гімнастика, цігун або йога, тривалі піші прогулянки допоможуть вам залишатися у формі й без зусиль подолати гіподинамію. Навіть найзвичайнісінька робота в саду чи прибирання в будинку збільшують рухову активність.

Рухова активність зміцнює м’язи, за рахунок чого зменшується навантаження на суглоби, попереджає остеопороз, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, допомагає впоратися з зайвою вагоюстресом і депресією.

ПРОЧИТАЙТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ:

https://moz.gov.ua/article/health/jak-fizichna-aktivnist-vplivae-na-zdorovja-i-jaki-tipi-navantazhen-potribni-nam-schotizhnja

https://life.pravda.com.ua/health/2013/02/6/120451/      http://kolosok.org.ua/   http://www.odkl.if.ua/content/f%D1%96zichna-aktivn%D1%96st-oznaka-zdorovogo-sposobu-zhittya 

*****

3. Сон — важлива складова здорового способу життя. Згідно зі східною медициною, найбільш сприятливий час для сну — з 22 години до 6 години ранку. В цей час відбувається очищення крові та перерозподіл енергії. Для здорового повноцінного сну відмовтеся від напоїв, що містять кофеїн або, принаймні, не вживайте їх у другій половині дня. 

Здоровий сон – запорука гарного самопочуття

Щорічно, починаючи з 2008 року, в п'ятницю перед днем весняного рівнодення, в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з проблем сну і здоров'я проводиться Всесвітній день сну (World Sleep Day). Цього року День сну припадає на 16 березня. Сон - особлива форма існування організму, не менш складна, ніж денний неспання. Під час спокійного сну організм відновлює сили, витрачені на денну активність, «приводить себе в порядок». Саме тому здорова людина прокидається з відчуттям свіжості і припливу сил. Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, достатній час для сну - необхідні умови для збереження фізичного і психічного здоров'я на довгі роки. В середньому, кожна людина проводить уві сні третину свого життя. Під час сну у нас спостерігається мінімальний рівень мозкової активності і знижені реакції всього тіла. Доведено, що тривалі періоди «недосипу» негативно позначаються на якості життя: втрачається почуття гумору, з'являється дратівливість, замкненість, зацикленість на одних і тих самих проблемах. Втрата всього лише 4 годин сну знижує працездатність людини на 45%. Погіршується пам'ять, можливе загострення різних захворювань.

Усе про здоровий сон читайте за посиланнями: http://www.viaduk.net/clients/docl/index.nsf/(documents)/9637379BDC6DCBC4C225825100485DBB

https://phc.org.ua/news/yakisniy-son-oznachae-zdorovya-u-bud-yakomu-vici

https://www.the-village.com.ua/village/knowledge/health-knowledge/284689-koli-naykrasche-lyagati-spati-vidpovidaemo-na-poshireni-zapitannya-pro-so

4. Медитація — одна з найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є одією з основ здорового способу життя кожного з нас. Регулярні практики медитації знижують рівні стресу, депресії, занепокоєння, а також фобій і страхів. Поряд із духовними перетвореннями, практика медитації стабілізує рівень кров’яного тиску, знижує частоти серцебиття та дихання, покращує імунітет, додає бадьорості та енергії. 

5. Внутрішня гармонія. Наше здоров’я й здоровий спосіб життя в цілому починаються з правильного внутрішнього настрою. Хвороби тіла є наслідками хвороб розуму — про це знали всі стародавні лікарі. На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб.

Відсутність внутрішньої гармонії й є першоджерелом виникнення хвороб. Подолати це можна шляхом духовного самовдосконалення: людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу, в неї всі елементи правильно взаємодіють між собою.

Людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу.

Як досягти цього?

— живіть в злагоді з собою;

— вчіться радіти життю;

— менше хвилюйтеся, а більше смійтеся;

— вчіться долати стрес. Пам’ятайте: джерело стресу — не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій;

— медитуйте;

— дотримуйтеся режиму дня;

— будьте більш терплячими до інших

— відмовтеся від куріння, алкоголю та нездорової їжі.

Про це Ви знайдете за посиланням: 

https://www.epochtimes.com.ua/health/health/shcho-take-shchastya-103478.html

https://mizky.com/article/288/do-for-yourself

https://rivne1.tv/news/70749-yak-dosyahti-harmonii-iz-samim-soboyu-ta-vsesvitom

https://bizua.org/1417/vnutrishnya-garmonia


6. Правильне мислення та правильні вчинки. Пам’ятайте: думки матеріальні. Наш стан, здоров’я, люди та події в житті — результат нашого 
мислення. В буддизмі кажуть: «Наша свідомість — це все. Ви стаєте тим, про що думаєте. Не ворог або недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку». Думки визначають поведінку та вчинки, а їхній результат формує світосприйняття. var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title
Block content
Друзі сайту