Субота, 27.04.2024, 02:18
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська публічна бібліотека"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Для Вас, батьки!

Свято липня - День родини

  Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

Здавна відомо, що родина – невичерпне джерело наснаги, любові, щастя, успіху, добра та злагоди. Вона є берегинею традицій наших пращурів та всього розумного, світлого, вічного, що наповнює життя яскравими фарбами та позитивними емоціями. Сім’я дає нам почуття згуртованості, учить нас співпереживанню, доброзичливості й мудрості. В усі часи любов і повага до родини була основою народної моралі та її найвищим законом. Мати – лагідна берегиня сім’ї, а батько – її міцна й надійна опора. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ. Сім’я – це життєвий осередок, що приводить людину в цей світ, плекає найвищу цінність людства – дітей, майбутнє народу, завдяки яким кожен батько й мати мають реальну можливість повторити та продовжити себе у своїх нащадках.

        Малинівська сільська бібліотека КЗ «Нікольська централізована бібліотечна система» провела бесіду «Майбутнє України - щаслива родина» до Дня родини. Під час якої було запропоновано перегляд літератури та розмальовки у вигляді сонця. Малюкам було весело та цікаво.


Під час карантину!

Читання справа сімейна!


Віртуальна виставка "Вчися! Дізнавайся! Дивуйся!", 

Неабияке задоволення приносять пізнавальні книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна така книжка - це  завжди подія та нове знайомство. А коли  нові книжечки отримують користувачі дитячої бібліотеки, то це подвійне задоволення. Адже вогник  допитливості, якій жевріє у душі кожної дитинки, безумовно може розпалити добра, мудра і повчальна книжка.

Шановні  дорослі  та  маленькі  читачі, пропонуємо до вашої  уваги, віртуальну виставку: "Вчися! Дізнавайся! Дивуйся!", Переконайтесь самі, що кожен з вас  знайде собі захоплюючу, нову книгу для читання у нашій бібліотеці.

       Після закінчення карантину, ми чекаємо на вас!

  Література: Для дітей  середнього шкільного віку/ Авт. – упорядники О.К.Васильєва, Ю.С.Пернатьєв; Худож. – оформлювачі Б.П.Бублик, С.В.Правдюк. - Харків: Фоліо, 2008. -318с.

      Ця енциклопедія    є  чудовим    доповненням до  шкільного  курсу  літератури. Вона  допоможе  учням 5 - 8 класів без  проблем  засвоїти цікаво  викладений  матеріал з  теорії    та історії  літератури, що    входить  до шкільної програми. Ви також  дізнаєтеся,  звідки пішло  слово, як виникла  абетка, як  зародилась писемність, відчуєте  красу і  співучість  української  мови.





  Щенников В.І. Енциклопедія знань для школярів. Біологія людини. – Донецьк: ТОВ ВКФ"БАО", 2007. – 320с.

        Юним  читачам  пропонується цікава  книжка  для читання з біології. У виданні розповідається про анатомію і фізіологію  людини, функціонування  органів та систем, обмін речовин, читач  знайде тут відповіді та найскладніші запитання. Вона адресована школярам, їхнім дбайливим батькам, викладачам природничих дисциплін.






 Світ навколо нас. Історія. (Упорядник Тишковець С.В.). – К.: Кобза, 2002, - 479.

       В цій книжці   розповідається  про історію  людства від  найдавніших часів до наших  днів. Однак  викладено її не  сухою  мовою  підручника, а зроблено  спробу наблизити історичні  події  до юного читача, познайомити  його з  історичними особами - непересічними людьми з  усіма їхніми  позитивними  рисами, подати цікаві гіпотези з галузі історїї. 






   Світ навколо нас. Цікава географія. (Упорядник  Тишковець  С.В.). – К.:Кобза, 2004, - 400с.

        В цій  книжці розповідається про дивовижні  місця і  нерозгадані  таємниці нашої  планети, описуються  різні  явища  природи  та незвичайні  рослини і тварини, а також подається багато інших цікавих і навіть неймовірних відомостей про світ, в якому ми живемо.







 Архітектура: Для дітей  середнього шкільного віку/ Авт.- упорядник Н.Ю Беспалова; худож. - оформлювач Л.Д.Киркач - Осипова. – Харків: Фоліо, 2007. – 318. – (Дитяча енциклопедія)

      Давні  міста часто називають  кам'яними літописами, бо  саме з  виникнення перших  постійних поселень починається для нас історія людства. Книга  покликана навчити читача основам цієї  мови, дати йому  загальні  уявлення про архітектурні стилі  різних епох і країн.






 Козловський О.В. Відкрий у собі  генія. - Донецьк: ТОВ ВКФ"БАО", 2007, - 720с.

     Читачам пропонується унікальна книжка з діагностики та  розвитку інтелекту, мислення, пам'яті, уваги, уяви. На її сторінках ви знайдете тести та завдання, розраховані на людей різного віку - від школярів до дорослих. Читач  матиме змогу визначити  напрямок, у якому слід  розвивати свої  здібності.





*****

Для всієї родини!

 

Всім відомо, що час, якісно проведений разом з близькими, допомагає зміцнити сімейні стосунки і дарує море позитивних емоцій. Ми підготували для Вас ТОП-10 не настільки очевидних, але не менш приємних занять для всієї родини.

1.      Створюємо сімейний альбом .

2.      Допомагаємо іншим.

3.      Готуємо разом.

4.      Інтерактив з кіно або книгою.

5.      Спільні ігри

6.      Щопінг.

7.      Спільні сезонні заняття (наприклад, город).

8.      Сімейне свято.

9.      Квест для всієї сімї .

10.  Саморобні подарунки.

Джерело: https://yourlife.pro/10-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D1%8B%D1%85-%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B9-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B5/

Бібліотерапія: корегуємо поведінку дітей разом з книгою.

 ( поради фахівця за матеріалами: Друг читача )

Безліч дітей сьогодні мають проблеми із соціальною адаптацією або страхами різного характеру. Вчені довели – зарадити цьому може читання.

Дженіфер Девіс Боуман, професор Університету Цинцинатті та автор дослідження впливу читання на дитячу психіку, вважає, що бібліотерапію можуть успішно застосовувати не тільки фахівці, а й батьки. Найчастіше дитина стикається зі страхом неприйняття суспільством, відчуттям власної неповноцінності й не в силах прийняти рішення в тій чи іншій ситуації. А правильно підібрана книга може стати прикладом і показати, як усунув схожу проблему її головний герой. Також бібліотерапія розвиває навички комунікації і зменшує ризик агресивної поведінки у «проблемних» дітей.

Нікольська районна бібліотека пуплікує серію оповідань для дітей, які допоможуть батькам у вихованні дітей

 

Читання справа сімейна!



 Шановні батьки, бабусі та дідусі!


Бажаєте, щоб ваша дитина всебічно розвивалася, пізнавала світ, відчувала духовну єдність з родиною, мала інтерес до життя, до книги – читайте! А ще краще – читайте разом!

 

Чим більше ви самі читаєте вдома, тим більшою є ймовірність того, що ваша дитина полюбить книгу і буде добре навчатися в школі.

 

Сподіваємося, що добірки порад «Як» і «Що» ЧИТАТИ стануть вам у нагоді!

Приємного читання та спілкування у колі сім’ї! Нікольська районна бібліотека інформує для Вас: 


Cьогодні з онучкою вивчала оповідання Василя Сухомлинського. На неї вразили твори "Дуб під вікном" та Оленчин горобчик". Прочитайте їх своїм малюкам, обговорите прочитане, нехай діти поміркують над основною думкою творів. http://chl.kiev.ua/pub/Publication/Show/413   ,  https://suchomlinskiy.io.ua/s2287050/olenchin_gorobchik

Василь Сухомлинський


А СЕРЦЕ ТОБІ НІЧОГО НЕ НАКАЗАЛО? 

Андрійко прийшов зі школи і побачив заплакану! - матір. Він поклав книжки й сів за стіл. Чекає обіду.
—    А тата відвезли в лікарню, — каже мати. Занедужав батько.
Вона чекала, що син занепокоїться, стривожиться. Та син був незворушний, спокійний.
Мати великими очима дивилась на Андрійка.
—    А нам завтра до лісу йти, — каже Андрійко. — Завтра ж неділя. Учителька наказала, щоб усі прийшли до школи о сьомій ранку.
—    То куди ж ти підеш завтра? — запитала мати.
—    До лісу... Як наказала вчителька.
—    А серце тобі нічого не наказало? — спитала мати й заплакала.

*****


БО Я — ЛЮДИНА

Вечоріло. Битим шляхом йшло двоє подорожніх — батько й семирічний син. Посеред шляху лежав камінь. Батько не помітив каменя, спіткнувся, забив ногу. Крекчучи, він обійшов камінь і, взявши дитину за руку, пішов далі.
Наступного дня батько з сином йшли тією ж дорогою назад. Знову батько не помітив каменя, знову спіткнувся і забив ногу.
Третього дня батько й син пішли тією ж дорогою. До каменя було ще далеко. Батько каже синові:
— Дивись уважно, синку, треба обійти камінь. Ось і те місце, де батько спіткнувся й забив ногу. Подорожні сповільнюють кроки, але каменя немає. Бачать, обабіч дороги сидить сивий старий дід.
— Дідусю, — запитав хлопчик, — ви не бачили тут каменя?
—    Я прибрав його з дороги.
—    Ви також спіткнулися й забили ногу?
—    Ні, я не спіткнувся й не забив ногу.
—    Чому ж ви прибрали камінь?
—    Бо я — людина.
Хлопчик зупинився у задумі.
—    Тату, — запитав він, — а ви хіба не людина?

*****

БУДЕШ ІЗ ГНІЗДА ВИПАДАТИ?

У дятлихи в гнізді було четверо пташенят.
Одне з них таке неспокійне. Виглядає з гніздечка, все йому хочеться знати: а що там, далі?
—    Виростеш, полетиш — то й побачиш, що за гніздом.
Але неспокійне дятленя не захотіло слухати маму, висунулося з гнізда й упало додолу. Сидить на траві, плаче.
Прилетіла мати до малого.
—    Як же тебе врятувати, неслухняний сину?
Сідай мені на спину, берися дзьобом за пір'я та держись міцно.
Сіло пташеня матері на спину, вчепилося дзьобиком за пір’я. Полетіла мати. Принесла своє дитя у гніздо, поклала та й питає:
—    Будеш із гнізда випадати?
—    Не буду, — сказало, плачучи, пташеня й підвело голівку, щоб виглянути з гнізда.

*****


Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title
Block content
Друзі сайту