П`ятниця, 18.01.2019, 13:54
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотеки району

 

Структура КЗ "Нікольська ЦБС"
 

Директор КЗ "Нікольська ЦБС": Повєткіна Ірина Юріївна

Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих

Нікольська ЦРБ: смт Нікольське, вул. Cвободи, 128. Тел. (06246) 2-14-64

e-mail: volodarsk_cbs_direktor@ukr.net

volod_cbs@mail.ru

niklibrary_cbs_met@ukr.net 

www: volod-library.at.ua   

Директор ЦБС: Повєткіна Ірина Юріївна  

Нікольська  районна  бібліотека для дітей

Нікольська ДРБ: смт Нікольське, вул. Свободи,128

Завідуюча: Чеграхчі Вікторія Вікторівна

Сільські бібліотеки-філії

* Бойовська сільська бібліотека-філія 87030. с. Бойове, вул. Сенатосенко

Завідуюча: Самойленко Людмила Юріївна.  

* Малинівська сільська бібліотека-філія 87062. с. Малинівка, вул. Центральна, 2.

Завідуюча: Скубрієва Світлана Олексіївна 

* Зорянська сільська бібліотека-філія 87042. с. Зоря, вул.. Садова, 11-а

Завідуюча: Русакова Ніна Іванівна.

* Тополинська сільська бібліотека-філія 87050. с. Тополине, вул. Шкільна, 5

Завідуюча: Чанаях Олена Семенівна.

* Кальчицька сільська бібліотека-філія 87040. с. Кальчик, пр. Вокзальний, 2

Завідуюча: Колтунова Людмила Анатоліївна.

* Касянівська сільська бібліотека-філія 87030. с. Касянівка, вул. Шкільна

Завідуюча: Танаджи Ліна Анатоліївна.

* Кременівська сільська бібліотека-філія 87031. с. Кременівка, вул. Центральна

Завідуюча: Бордейчук Лейла Григорівна.

* Малоянісольська сільська бібліотека-філія -музей ім. Г. Костоправа

87010. с. Малоянісоль, вул.. Центральна, 48

Завідуюча: Артюх Тіна Анастасівна

* Новокраснівська сільська бібліотека-філія 87022. с. Новокраснівка  

вул.Миру, 42.

Завідуюча: Олейниченко Оксана Олександрівна.

* Республіканська сільська бібліотека-філія 87021. с. Республіка,вул. Центральна, 3.

Завідуюча:  Дригоза Любов Миколаївна.

* Темрюцька сільська бібліотека-філія 87020. с. Темрюк,

вул. Шкільна.

Завідуюча: Зубатова Людмила Григорівна

* Труженська сільська бібліотека-філія 87010. с. Труженка,

вул. Центральна, 44

Бібліотекар: Артюх Тіна Анастасівна

* Федорівська сільська бібліотека-філія. 87024. с. Федорівка,

вул. Центральна.

Бібліотекар: Півенська Лідія Іванівна

*****

День пам'яті

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.

                         Н. Тривайло

 

До 85 - річниці пам'яті жертв Голодомору в Зорянській сільській бібліотеці пройшла  година пам'яті,"Чорна сповідь моєї Вкраїни".

   


Голосні читання «Вічні цінності

у «Листах до сина» Василя Сухомлинського»

  Вересень – початок навчального року. Дуже символічно, що у вересні народився Василь Сухомлинський, великий педагог сучасності, людина з відданим серцем, люблячим дітей. Василь Олександрович Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.

            2 жовтня бібліотекар Республіканської сільської бібліотеки Дригоза Л.М. провела для юнацтва голосні читання «Вічні цінності у «Листах до сина» Василя Сухомлинського». Під час заходу було зачитано уривки з листів батька до сина, а також згадано біографічні дані Великого Вчителя.


«Сузір’я вічного й святого – книга на землі»

У осені є свят багато

Це знають люди геть усі,

Та ось вересня тридцяте

До нас прийшло у всій красі.

Осінні квіти всюди,

Дзвінкий бадьорий сміх,

Вітають щиро люди

Бібліотекарів усіх!

Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. У цей День ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до інформації та ресурсів для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях.

 Всеукраїнський день бібліотек встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

З метою популяризації бібліотек та бібліотечних знань в бібліотеках системи пройшли екскурсії до бібліотек, літературні години, вікторини, книжкові виставки, бібліотечні уроки.

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 28 вересня у Нікольській районній бібліотеці пройшло свято бібліотек «Священний храм, де мудрість книг і щедрість серця».  

Свято почали ведучі, які відзначили, що це свято всіх: від малечі, учнів, студентів і до людей поважного віку, адже доля кожної людини пов’язана книжкою та бібліотекою, недарма в народі кажуть, що книжка – помічник, книжка – порадник – книжка – друг людини. У привітальній промові директор Нікольської ЦБС І.Ю. Повєткіна розповіла про діяльність бібліотек системи, що бібліотеки  є інформаційними ланками, які поєднують читачів з місцевою владою, роблять діяльність органів відкритою для населення і привітала всіх, хто присвятив цій, на перший погляд, «простій та тихій» праці своє життя. 

   


Літо у бібліотеці 

Літо – це канікули з веселими іграми, забавами, пригодами та …книжковими дивами.

Для корисного і веселого відпочинку в дні літніх канікул

бібліотеки організовують і проводять  заходи в рамках Програми літнього читання. Перші дні  літніх читань принесли цікаві веселі заходи:

  1 червня  в Кременівському  сільському  будинку культури відбулося свято  до Міжнародного дня  захисту дітей. 

Бібліотекар  сільської бібліотеки Бордейчук Л.Г.  разом з працівниками  сільського  будинку  культури  провели конкурсно - розважальну   програму  під  назвою " В день дитинства, в селах  і містах, розливайся пісня на вустах". На захід завітали учні Кременівської ЗОШ. В програмі були вікторини, конкурси, танці, діти читали вірші. Завдяки допомоги спонсорів, приватних підприємців: Мороз В.І., Роза Л.М., Чилибі А.Г., були придбані солодощі для малечі.

    

                                                                    с. Кременівка                                с. Зоря

    У Темрюцькій сільській бібліотеці пройшла екскурсія "Дім, у якому живуть книги" для вихованців пришкільного табору.


День пам’яті жертв Великого терору  1937-1938р.р

   21 травня, бібліотекар Кременівської сільської бібліотеки Бордейчук Л.Г, разом з директором музея Седлецькою Є.І. та директором Кременівського СБК Спруцко Л.М., провели захід до дня вшанування жертв політичних репресій (1937-1938рр.)
На захід були запрошені: Протиєрей Київської православної церкви отець Георгій, вчитель історії Аріх А.М. разом з учнями Кременівської ЗОШ. В бібліотеці була оформлена книжкова виставка: "Завжди пам'ятаємо", в музеї учениця 10 класу Голуб Олена та Седлецькая Є.І. ознайомили з долями жертв політичних репресій с.Чердаклі-Кременівка.  До пам'ятного знаку жертвам було покладено квіти.

 


Українська вишивка продовжує вражати.

           21 травня завідуюча сільської бібліотеки с.Малинівка Скубрієва  С. О. провела майстер-клас «Вишивання долі» для учнів 9 класу (класний керівник Рожченко Т.А.) Малинівського НВК-філії опорного закладу.

Діти мали змогу роздивитися роботи малинівських майстринь: Фролової Ю.В. та Скубрієвої С.О. Учасники заходу відшукали символи-обереги для вишивання власних імен. І дівчата, і хлопці зацікавилися таємничим змістом  української вишивки, були вражені кольоровою палітрою робіт.

Для всіх відвідувачів у залі бібліотеки було розташовано тематичну  виставку книжок.

Дізнавшись про потаємні коди українських орнаментів та символів, діти доторкнулись до джерел духовних знань наших предків.


 


День Перемоги "Не має подвигів забутих"

Травень – це День Перемоги, це місяць наділений днем пам’яті та вдячності всім захисникам Вітчизни. В ці дні бібліотекарі акцентували увагу користувачів на те, що під час Другої світової війни 1939-1945 років вагомий внесок у перемогу світової цивілізації над фашизмом внесла Україна. З метою відзначення Дня Перемоги та формування у молоді почуття національної гідності, патріотизму, готовності захищати суверенітет і безпеку України, виховання інтересу до літератури про Другу світову війну в сільських бібліотеках проведено багато заходів.

  

Зорянська с/б                   Кременівська с/б

26 квітня День пам’яті Чорнобильської трагедії.

У бібліотеках району пройшли заходи, присвячені цієї даті.

26 квітня в Малоянисольській сільській бібліотеці пройшов захід, присвячений 32-ій річниці  аварії на Чорнобильській АЕС в формі хронологічного лікбезу «Чорнобиль - вітер у душах», на якому учні 7 класу ознайомились з причинами, наслідками катастрофи, біографіями ліквідаторів –мешканців рідного села. Особливу зацікавленість виявили при вивченні понять «саркофаг», «зона відчуження, «повертанці», які бібліотекар пов’язала з поезією Ліни Костенко.

У Зорянській сільській бібліотеці пройшла бесіда біля книжкової полиці «Чорнобиль : трагедія, подвиг, застереження». Тополинська сільська бібліотека і підлітки-читачі бібліотеки зробила рейд до учасників-ліквідаторів села, привітали їх з днем пам'яті Чорнобильської трагедії.

          


Відкриття музею.


28 серпня 2017 року  в Малоянисольській бібліотеці-музеї імені Г. Костоправа КЗ «Нікольська ЦБС» відбулося відкриття музею після реекспозиції. Завдяки краєзнавчій діяльності Малоянисольської сільської бібліотеки і читачам-активістам  зібрано цікавий матеріал про історію села, її людей, в тому числі про їх односельця Георгія Антоновича Костоправа.

            Г. Костоправ – поет і письменник, засновник грецької літератури в Україні, уродженець села Малоянисоль. Він залишив багату літературну спадщин , створив літературну мову, єдину для всіх греків Приазов’я, став першим класиком, виховав цілу плеяду талановитих учнів. Тут створена експозиція з його речей, рукописів тощо.  

26 серпня 1993 року на честь 90-річчя знаного земляка рішенням Малоянісольської сільської ради бібліотеці було присвоєне ім’я Г. Костоправа і статус бібліотека-музей. Значний внесок у відновлення історії села Малоянисоль, виявлення нових фактів, документів, відомостей про події минулого, популяризацію грецької культури, творчості місцевих літераторів створює краєзнавчий клуб за інтересами «Пошук», який працює у бібліотеці-музеї. Керівником клубу є завідуюча Малоянісольської сільської бібліотеки-музею ім.. Г Костоправа Артюх Тина Анастасовна.

Запрошуємо усіх жителів та гостей Нікольського району відвідати Малоянисольський музей-бібліотеку ім.. Г.Костоправа.
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту