Понеділок, 21.05.2018, 21:19
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотеки району

 

Структура КЗ "Нікольська ЦБС"
 

Директор КЗ "Нікольська ЦБС": Повєткіна Ірина Юріївна

Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих

Нікольська ЦРБ: смт Нікольське, вул. Cвободи, 128. Тел. (06246) 2-14-64

e-mail: volodarsk_cbs_direktor@ukr.net

volod_cbs@mail.ru

niklibrary_cbs_met@ukr.net 

www: volod-library.at.ua   

Директор ЦБС: Повєткіна Ірина Юріївна  

Нікольська  районна  бібліотека для дітей

Нікольська ДРБ: смт Нікольське, вул. Свободи,128

Завідуюча: Чеграхчі Вікторія Вікторівна

Сільські бібліотеки-філії

* Бойовська сільська бібліотека-філія 87030. с. Бойове, вул. Сенатосенко

Завідуюча: Самойленко Людмила Юріївна.  

* Малинівська сільська бібліотека-філія 87062. с. Малинівка, вул. Центральна, 2.

Завідуюча: Скубрієва Світлана Олексіївна 

* Зорянська сільська бібліотека-філія 87042. с. Зоря, вул.. Садова, 11-а

Завідуюча: Русакова Ніна Іванівна.

* Тополинська сільська бібліотека-філія 87050. с. Тополине, вул. Шкільна, 5

Завідуюча: Чанаях Олена Семенівна.

* Кальчицька сільська бібліотека-філія 87040. с. Кальчик, пр. Вокзальний, 2

Завідуюча: Колтунова Людмила Анатоліївна.

* Касянівська сільська бібліотека-філія 87030. с. Касянівка, вул. Шкільна

Завідуюча: Танаджи Ліна Анатоліївна.

* Кременівська сільська бібліотека-філія 87031. с. Кременівка, вул. Центральна

Завідуюча: Бордейчук Лейла Григорівна.

* Малоянісольська сільська бібліотека-філія -музей ім. Г. Костоправа

87010. с. Малоянісоль, вул.. Центральна, 48

Завідуюча: Артюх Тіна Анастасівна

* Новокраснівська сільська бібліотека-філія 87022. с. Новокраснівка  

вул.Миру, 42.

Завідуюча: Олейниченко Оксана Олександрівна.

* Республіканська сільська бібліотека-філія 87021. с. Республіка,вул. Центральна, 3.

Завідуюча:  Дригоза Любов Миколаївна.

* Темрюцька сільська бібліотека-філія 87020. с. Темрюк,

вул. Шкільна.

Завідуюча: Зубатова Людмила Григорівна

* Труженська сільська бібліотека-філія 87010. с. Труженка,

вул. Центральна, 44

Бібліотекар: Артюх Тіна Анастасівна

* Федорівська сільська бібліотека-філія. 87024. с. Федорівка,

вул. Центральна.

Бібліотекар: Півенська Лідія Іванівна

*****

День вишиванки

17 травня в Кременівському краєзнавчому музеї, пройшло свято вишиванки: "Вишиванка рідної країни - України."  Бібліотекар Кременівської сільської бібліотеки Бордейчук Л.Г., разом з директором музею  Седлецькою Є.І., з учнями Кременівської ЗОШ, провели цей захід. 

 


День Перемоги "Не має подвигів забутих"

Травень – це День Перемоги, це місяць наділений днем пам’яті та вдячності всім захисникам Вітчизни. В ці дні бібліотекарі акцентували увагу користувачів на те, що під час Другої світової війни 1939-1945 років вагомий внесок у перемогу світової цивілізації над фашизмом внесла Україна. З метою відзначення Дня Перемоги та формування у молоді почуття національної гідності, патріотизму, готовності захищати суверенітет і безпеку України, виховання інтересу до літератури про Другу світову війну в сільських бібліотеках проведено багато заходів.

  

Зорянська с/б                   Кременівська с/б

26 квітня День пам’яті Чорнобильської трагедії.

У бібліотеках району пройшли заходи, присвячені цієї даті.

26 квітня в Малоянисольській сільській бібліотеці пройшов захід, присвячений 32-ій річниці  аварії на Чорнобильській АЕС в формі хронологічного лікбезу «Чорнобиль - вітер у душах», на якому учні 7 класу ознайомились з причинами, наслідками катастрофи, біографіями ліквідаторів –мешканців рідного села. Особливу зацікавленість виявили при вивченні понять «саркофаг», «зона відчуження, «повертанці», які бібліотекар пов’язала з поезією Ліни Костенко.

У Зорянській сільській бібліотеці пройшла бесіда біля книжкової полиці «Чорнобиль : трагедія, подвиг, застереження». Тополинська сільська бібліотека і підлітки-читачі бібліотеки зробила рейд до учасників-ліквідаторів села, привітали їх з днем пам'яті Чорнобильської трагедії.

 

 

Всесвітній день здоров’я

 

        7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ). Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. До цього дня у Кременівській сільській бібліотеці пройшла бесіда "Здоров'я та здоровий спосіб життя" з учнями 5-7 класів. На захід була запрошена медична сестра  Т.І.Ялі, яка розповіла про  велике значення здорового спосібу життя для кожної людини.


 

7 квітня у Зорянській сільській бібліотеці була оформлена тематична полиця «Традиції та обряди ромів» (До міжнародного дня циган).


З книгою жити – з добром дружити

       У наші непрості часи, з ряду причин, багато дітей не лише не відвідують бібліотеки регулярно, але й ніколи в них не були. Між тим, жоден комп'ютер чи інший девайс не замінить живого спілкування з книгою. З 23 березня у бібліотеках району пройшов Тиждень дитячого читання «З книгою жити – з добром дружити». Кальчицька сільська бібліотека провела екскурсію «Веселі пригоди в країні Читання» з учнями 3-4 класу Кальчицької ЗОШ;   гра-подорож «Казкове асорті» і літературний вояж «Світ героїв Пушкіна» пройшли у Бойовській сільській бібліотеці; вікторина «Чи знаєш ти героїв українських казок» у Новокраснівської с/б; літературна година «В гостях у казки» у Федорівської с/б; подорож до казки  «Чарівна мандрівка крізь простір і час» у Кременівської с/б; літературний хід-парад «Ці книжки ми прочитали» у Республіканської с/б та інші заходи.           

                     


Пам'яті Небесної Сотні

20 лютого 2018 року з метою вшанування пам’яті  громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), виховання патріотизму, почуття гордості за власну державу у Кальчицькій сільській бібліотеці пройшла літературна година «Пам'яті Небесної Сотні». Учні школи підготували розповідь про трагічні події лютого 2014 року. Це ті сторінки історії України, які має пам’ятати кожен. Страшні, криваві та однак життєстверджуючі. Її найкращим синам, що своєю кров’ю та своїм життям прокладали шлях в краще майбуття, і були присвячені слова віршів, які декламували учні.

 


Січневі заходи у сільській бібліотеці

В Зорянській сільській бібліотеці перший місяць року – січень був багатий на заходи. Завідуюча сільською бібліотекою Н.І.Русакова спільно зі шкільним бібліотекарем провела для старшокласників Зорянської ЗОШ історичну годину «Бій під Крутами, історія подвигу», присвячену 100-річчю бою за незалежність України; для малюків 4 класу пройшов історіко-пізнавальний екскурс до дня Соборності «Соборність українського народу». В рамках літературного клубу «Натхнення» у бібліотеці пройшла літературна година «Трагічний, величний і вічний Василь Стус». Спільно з сільським будинком культури для дітлахів села було проведено розважальний народознавчий урок «Різдвяні свята».

  

Всеукраїнський тиждень права

В Україні, щороку до Дня прав людини, який відзначається у світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Відповідно до затвердженого плану, в рамках тижня, у бібліотеках Нікольської ЦБС пройшли заходи:

  

Чорна сповідь моєї України

Сьогодні Україна і світ згадують жертви Голодомору 1932-1933 років, найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства.

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, у зв’язку з 85-ми роковинами цієї трагедії у бібліотеках Нікольської ЦБС були оформлені постійно-діючи книжкові виставки: виставка-реквієм «Свічка плакала в скорботі» у Нікольській районній бібліотеці, «Чорна сповідь моєї України» у Кременівській сільській бібліотеці та книжкова поличка у Федорівській сільській бібліотеці «Запали свічку пам'яті».

До дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 р. р. у листопаді пройшли заходи: вечір пам’яті  «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни»       у Нікольській ДРБ; інформаційна година «Чорна сповідь моєї України.»          у Бойовській с/б; урок пам’яті «Голодний рiк, голодний вік!» у Зорянській с/б; хвилина скорботи «Ні – Голодомору!» у  Тополинській сільській бібліотеці.  

Вшанування жертв голодомору – це воскресіння нашої пам’яті. Пам‘ять про знищених і невинно убієнних має об’єднати у великій скорботі всіх, хто любить Україну, незалежно від національності і мови спілкування, віросповідання чи місця проживання – тобто весь український народ.

   

21 листопада - день Гідності та Свободи

          На виконання Указу Президента України щодо відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи у бібліотеках Нікольської ЦБС пройдуть заходи: урок пам’яті «Воїни світла, воїни добра» у Нікольській районній бібліотеці для дорослих, екскурс в історію  «Навіки будь єдина – моя ти Україна» у Нікольській бібліотеці для дітей, інформаційна хвилина  «Гідність і свобода» у Кальчицькій сільській бібліотеці, виставка-перегляд  «Віднині і навіки» у Новокраснівській сільській бібліотеці.

        Мета цих заходів:  вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до читачів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.    

                                                     


Відкриття музею.


28 серпня 2017 року  в Малоянисольській бібліотеці-музеї імені Г. Костоправа КЗ «Нікольська ЦБС» відбулося відкриття музею після реекспозиції. Завдяки краєзнавчій діяльності Малоянисольської сільської бібліотеки і читачам-активістам  зібрано цікавий матеріал про історію села, її людей, в тому числі про їх односельця Георгія Антоновича Костоправа.

            Г. Костоправ – поет і письменник, засновник грецької літератури в Україні, уродженець села Малоянисоль. Він залишив багату літературну спадщин , створив літературну мову, єдину для всіх греків Приазов’я, став першим класиком, виховав цілу плеяду талановитих учнів. Тут створена експозиція з його речей, рукописів тощо.  

26 серпня 1993 року на честь 90-річчя знаного земляка рішенням Малоянісольської сільської ради бібліотеці було присвоєне ім’я Г. Костоправа і статус бібліотека-музей. Значний внесок у відновлення історії села Малоянисоль, виявлення нових фактів, документів, відомостей про події минулого, популяризацію грецької культури, творчості місцевих літераторів створює краєзнавчий клуб за інтересами «Пошук», який працює у бібліотеці-музеї. Керівником клубу є завідуюча Малоянісольської сільської бібліотеки-музею ім.. Г Костоправа Артюх Тина Анастасовна.

Запрошуємо усіх жителів та гостей Нікольського району відвідати Малоянисольський музей-бібліотеку ім.. Г.Костоправа.100-річчя подій Української революції 1917-1921 років

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту