Вівторок, 26.03.2019, 04:12
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотеки району

 

Структура КЗ "Нікольська ЦБС"
 

Директор КЗ "Нікольська ЦБС": Повєткіна Ірина Юріївна

Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих

Нікольська ЦРБ: смт Нікольське, вул. Cвободи, 128. Тел. (06246) 2-14-64

e-mail: volodarsk_cbs_direktor@ukr.net

volod_cbs@mail.ru

niklibrary_cbs_met@ukr.net 

www: volod-library.at.ua   

Директор ЦБС: Повєткіна Ірина Юріївна  

Нікольська  районна  бібліотека для дітей

Нікольська ДРБ: смт Нікольське, вул. Свободи,128

Завідуюча: Чеграхчі Вікторія Вікторівна

Сільські бібліотеки-філії

* Бойовська сільська бібліотека-філія 87030. с. Бойове, вул. Сенатосенко

Завідуюча: Самойленко Людмила Юріївна.  

* Малинівська сільська бібліотека-філія 87062. с. Малинівка, вул. Центральна, 2.

Завідуюча: Скубрієва Світлана Олексіївна 

* Зорянська сільська бібліотека-філія 87042. с. Зоря, вул.. Садова, 11-а

Завідуюча: Русакова Ніна Іванівна.

* Тополинська сільська бібліотека-філія 87050. с. Тополине, вул. Шкільна, 5

Завідуюча: Чанаях Олена Семенівна.

* Кальчицька сільська бібліотека-філія 87040. с. Кальчик, пр. Вокзальний, 2

Завідуюча: Колтунова Людмила Анатоліївна.

* Касянівська сільська бібліотека-філія 87030. с. Касянівка, вул. Шкільна

Завідуюча: Танаджи Ліна Анатоліївна.

* Кременівська сільська бібліотека-філія 87031. с. Кременівка, вул. Центральна

Завідуюча: Бордейчук Лейла Григорівна.

* Малоянісольська сільська бібліотека-філія -музей ім. Г. Костоправа

87010. с. Малоянісоль, вул.. Центральна, 48

Завідуюча: Артюх Тіна Анастасівна

* Новокраснівська сільська бібліотека-філія 87022. с. Новокраснівка  

вул.Миру, 42.

Завідуюча: Олейниченко Оксана Олександрівна.

* Республіканська сільська бібліотека-філія 87021. с. Республіка,вул. Центральна, 3.

Завідуюча:  Дригоза Любов Миколаївна.

* Темрюцька сільська бібліотека-філія 87020. с. Темрюк,

вул. Шкільна.

Завідуюча: Зубатова Людмила Григорівна

* Труженська сільська бібліотека-філія 87010. с. Труженка,

вул. Центральна, 44

Бібліотекар: Артюх Тіна Анастасівна

* Федорівська сільська бібліотека-філія. 87024. с. Федорівка,

вул. Центральна.

Бібліотекар: Півенська Лідія Іванівна

*****

Тарас  Шевченко -  України  син.

Свою Україну любіть,

Любіть її... Во врем'я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Т. Шевченко

 

Ці слова нашого незабутнього Кобзаря містять сенс його нелегкого, але такого наповненого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям — такий приклад залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців.

Щороку у березні Україна відзначає дні, які в народі називають «шевченківськими».

5 березня 2019 року для учнів 3 класу (класовод Губерна О.В.) та 4 класу (класовод Абузова Т.І.) Малоянисольської ЗОШ у співпраці з завідуючою Малоянисольською сільською бібліотекою Т.А. Артюх з метою розвитку читацьких навичок,вміння декламувати; поглиблення знань, виховання поваги і шани до велетня України –  Т.Г. Шевченка, проведені Шевченківські читання. Протягом години, мандруючи Тарасовими шляхами, діти читали вірші, слухали і співали пісні на вірші Шевченка, приймали участь у вікторині.      

6 березня завідуюча Кременівською  сільською  бібліотекою для  учнів   2  класу  Кременівської ЗОШ,  провела  літературну  годину: « Тарас  Шевченко -  України  син». Школярі  з   великою   цікавістю  слухали  бібліотекаря  про  нелегке  дитинство  Кобзаря, його  любов  до  рідного  краю, до  місця  де  він  народився  та  виріс, а  також 

дізналися багато нового про  творчість  Тараса,  не  тільки, як  поета, але  і  як  художника. 

    


 Живий уклін - загиблим слава

  День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. На честь вшанування  пам'яті  Героїв Небесної сотні у бібліотеках району пройшли заходи:

20 лютого 2019 року Зорянська сільська бібліотека спільно зі шкільною бібліотекою Зорянської ЗОШ провели годину  поезії «Реквієм Небесній Сотні» .        Ведучі заходу  нагадали присутнім про те, що пройшло вже  п’ять років  від тих трагічних подій на Майдані, коли відійшли у вічність найкращі люди України, люди високого духу. Під час заходу прозвучали вірші, присвячені  подіям  на Євромайдані та Героям Небесної Сотні. Затамувавши подих, із сумом і болем учні переглянули відеофільм-фільм про події на Майдані та інсценування  розмови матері з загиблим сином у виконанні старшокласників.

Завідуюча Кременівської сільської бібліотеки    для  учнів 3 класу Кременівської ЗОШ, провела  годину  пам'яті «Герої не вмирають». Вона розповіла  про історію  того  часу, продемонструвала фільм-реквієм  «Небесна  Сотня-майдан,  лютий 2014». Присутні  вшанували героїв  Майдану хвилиною  мовчання.

 Малоянисольською сільською бібліотекою КЗ «Нікольська ЦБС» була проведена патріотична бесіда "Живий уклін - загиблим слава" для учнів 7 класу ЗОШ з метою виховання патріотичної свідомості та на честь вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні. Присутні запалили свічки і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Темрюцька сільська бібліотека оформила книжкову виставку в рамках загальношкільного заходу "Батьківщина - мати: вмій за неї постояти".     

     

30 років від дня виведення військ з Афганістану.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Напередодні цього дня у сільських бібліотеках Нікольської ЦБС пройшли заходи, присвячені 30-й річниці  до дня  виведення  військ  з  Афганістану.

14  лютого,  в приміщені  Кременівського  будинку  культури, завідуюча  сільською бібліотекою  провела  урок  пам'яті  «На  Афганській  на  чужій  землі» для учнів 7-8 класів Кременівської ЗОШ. На  цей  захід  було  запрошено  ветерана Афганської  війни М.М. Матвєєва.  Діти  дуже  уважно слухали  розповідь  гостя   про   ті  суворі події, ставили питання.  Хвилиною   мовчання   вшанували  загиблих  героїв. Наприкінці  заходу   дивились    документальний  фільм. Пам'ять про ці події  завжди залишиться в пам'яті і буде прикладом для молодого покоління.

Разом з Будинком культури Зорянська сільська бібліотека провела урок мужності для учнів молодших класів «Афганістан далекий, який у кожній пам'яті живе». На зустріч були запрошені ветеран Афганістану Вагнер Олег Олександрович  і  мами воїнів - інтернаціоналістів Р.Ф. Микешкіна та З.В. Григорян, сини яких померли у мирні часи.  Олег Олександрович розповів дітям про свою службу в Афганістані, мами про своїх синів, мужніх воїнів-героїв. Діти з цікавістю слухали про історичні події афганської війни, вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і переглянули документальний відеофільм.

15 лютого завідуюча  Малоянисольської сільської бібліотеки-музею Т.А.     Артюх для учнів середньої  ланки Малоянисольській ЗОШ провела годину пам'яті «Цей одвічний біль Афганістану ...", присвячений Дню  вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Діти отримали інформацію про причини виникнення конфлікту в Афганістані, який переріс у десятилітню війну , вшанували пам’ять загиблих. Обговорюючи страшні наслідки, школярі прийшли до висновку, що  будь-яка  війна – це катастрофа для людей, бо  нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям.

   

Пам'яті героїв.


В день відзначення в Україні Дня пам'яті Героїв Крут бібліотекарем  Малоянисольської с/б  Артюх Т.А.  для учнів 8 класу Малоянисольської школи проведений історико-патріотичний екскурс «Бій за майбутнє України ». Під час заходу до уваги школярів було оформлено тематичну виставку "Понад усе вони любили свій коханий край", підготовлені матеріали з періодики про подвиг Героїв Крут. Увага учнів  була   привернута до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Діти із зацікавленістю приймали участь в обговоренні і дійшли до висновку:  не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

До Дня пам'яті героїв бою під Крутами, у бібліотеках району пройшли заходи: інформаційна викладка літератури для підлітків "Крути, Крути... Довік не забути" була представлена Зорянською сільською бібліотекою у школі, патріотична   година   «Крути: честь  і  трагедія  України» пройшла у Бойовській сільській бібліотеці.                         

 


День Соборності.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

      З нагоди цієї важливої історичної дати 22 січня 2019 року Темрюцька сільська бібліотека провела урок державності «Соборна мати – Україна, одна на всіх  як оберіг»  з учнями  4 класу Темрюцької ЗОШ.  Учні уважно слухали розповідь бібліотекаря про історію цього свята і  історичне значення цієї події для нашої країни.  Під час заходу діти прослухали вірші.

       А 21 січня 2019 року для мешканців  Темрюцького Будинку ветеранів «Добрые   сердца» Темрюцька   сільська бібліотека провела історичну годину «Єдина держава, єдиний народ», під час якої бібліотекар розповіла  про  історичні  події  минулих  років і познайомила з літературою, представленою на виставці «Україна Соборна, моя гордість і слава». Присутні із задоволенням прослухали вірші про Україну.

У Кременівській сільській бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Україна - соборна держава». Виставку відвідали  учні 6класу Кременівської ЗОШ. 

Зорянська сільська бібліотека разом зі шкільною бібліотекою провела патріотичну годину «Незалежна, Соборна, вільна» для молодших класів загальноосвітньої школи.  

                                                                                                                              
День пам'яті

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.

                         Н. Тривайло

 

До 85 - річниці пам'яті жертв Голодомору в Зорянській сільській бібліотеці пройшла  година пам'яті,"Чорна сповідь моєї Вкраїни".

  


Голосні читання «Вічні цінності

у «Листах до сина» Василя Сухомлинського»

 Вересень – початок навчального року. Дуже символічно, що у вересні народився Василь Сухомлинський, великий педагог сучасності, людина з відданим серцем, люблячим дітей. Василь Олександрович Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.

            2 жовтня бібліотекар Республіканської сільської бібліотеки Дригоза Л.М. провела для юнацтва голосні читання «Вічні цінності у «Листах до сина» Василя Сухомлинського». Під час заходу було зачитано уривки з листів батька до сина, а також згадано біографічні дані Великого Вчителя.


«Сузір’я вічного й святого – книга на землі»

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту