П`ятниця, 24.09.2021, 03:15
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотеки району

Структура КЗ "Нікольська публічна бібліотека"
 

Директор КЗ "Нікольська публічна бібліотека": Повєткіна Ірина Юріївна

Відділ обслуговування Нікольської публічної бібліотеки 

Адреса бібліотеки: смт Нікольське, вул. Cвободи, 128. Тел. (06246) 2-14-64

e-mail: volodarsk_cbs_direktor@ukr.net

niklibrary_cbs_met@ukr.net 

www: volod-library.at.ua    

Структурний підрозділ Нікольська бібліотека для дітей

Адреса: смт Нікольське, вул. Свободи,128

Завідуюча: Чеграхчі Вікторія Вікторівна

Сільські структурні підрозділи:

* Бойовська сільська бібліотека 87030. с. Бойове, вул. Сенатосенко, 74г

Завідуюча: Самойленко Людмила Юріївна.  

* Малинівська сільська бібліотека 87062. с. Малинівка, вул. Шкільна, 1.

Завідуюча: Мельник Тетяна Георгіївна

* Тополинська сільська бібліотека 87050. с. Тополине, вул. Шкільна, 5

Завідуюча: Чанаях Олена Семенівна.

* Новокраснівська сільська бібліотека 87022. с. Новокраснівка вул.Миру, 42.

Завідуюча: Олейниченко Оксана Олександрівна.

* Республіканська сільська бібліотека 87021. с. Республіка,вул. Центральна, 3.

Завідуюча:  Дригоза Любов Миколаївна.

* Темрюцька сільська бібліотека  87020. с. Темрюк, вул. Шкільна, 26

Завідуюча: Зубатова Людмила Григорівна

* Федорівська сільська бібліотека  87024. с. Федорівка, вул. Центральна.

Бібліотекар: Півенська Лідія Іванівна


*****

Конституція - оберіг нашої держави

      З нагоди відзначення 25 річниці ухвалення Конституції України, структурний підрозділ Темрюцька сільська бібліотека КЗ"Нікольська публічна бібліотека" представила читачам книжкову виставку «Конституція - оберіг нашої держави». На ній представлені Конституція України, Гімн України та інші видання, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Конституція України - це не лише закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант Незалежності і Соборності України. Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: Герб, Прапор, Гімн, які уособлюють її історію, її сутність.


Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять

26 квітня 1986 року –  ця дата на довго залишиться в пам'яті людства. Сьогодні це вже історія України. У ці дні ми вшановуємо пам'ять людей, які ризикуючи своїм життям і здоров'ям, виконували свій святий обов'язок, рятуючи від біди не одне покоління.

 Структурні підрозділи Темрюцька, Республіканська, Малинівська, Федорівська сільські бібліотеки КЗ"Нікольська публічна бібліотека" пропонують згадати про ці страшні події. Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин з активної зони реактора, які небезпечною хмарою перенеслись на великі відстані. Забруднення зазнало майже 50% території України. Ця трагічна екологічна катастрофа назавжди увійшла в історію людства як, аварія століття.

Минають роки і десятиліття, а чорний день цієї трагедії все одно хвилює людей, і тих кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих хто народився далеко від покривдженої землі. Для історії людства – це всього лиш мить. Для нас живих свідків цієї біди - вічність, бо попіл і сльози Чорнобиля – ніколи не перестануть стукати в наші серця. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії.

 

Книга наш друг і порадник.

Щороку в березні у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цей захід було створено з метою заохочення дітей та молоді до книги і читання. Книга вчить висловлювати думки і розуміти, про що говорять і пишуть інші, розвиває мову і збільшує запас слів. Вона крокує поряд з людиною все життя.

Структурні підрозділи КЗ "Нікольська публічна бібліотека" Темрюцька, Бойовська, Малинівська, Республіканська, Новокраснівська сільські бібліотеки підготували дітям книжкові виставки, ігри-подорожі, вікторини, години цікавих повідомлень, казкові вистави та ін.  На виставці нової літератури - книги для захопливого і корисного читання під час  канікул. Отже, запрошуємо до бібліотек!  Нові книжки та веселі заходи  чекають на вас!

    


Стежками Шевченкової долі

   Живи, поете, в бронзі і в граніті,

   Живи, поете, в пам’яті людській,

   Живи в піснях, живи у «Заповіті»,

   У слові праведнім, у славі віковій!

                                    Л. Дмитренко

    Місяць березень належить споминам про найвеличнішого українського генія, поета Тараса Шевченка. Всюди, де живуть українці, у своїх прадідівських оселях чи оселі поза своїми землями, згадують  у березні свого пророка… Вірші Великого Генія українського народу повинен знати кожен, адже «Кобзар» - це друга Біблія для українців. Тарас Шевченко - син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність. З нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, Бойовська сільська бібліотека КЗ « Нікольська публічна бібліотека» провела з учнями 8-го класу літературну вікторину « Стежками Шевченкової долі» ( в рамках Шевченківські читання « Єднаймо душі словом Кобзаря»). В Малинівській, Федорівській,  Темрюцькій , Новокраснівській сільських бібліотеках були оформлені виставки. Республіканська сільська бібліотека прийняла участь у підготовці та проведенні конкурсу читців у загальноосвітній школі.

 


Леся Українка - 150 років    

Не поет, хто забуває

Про страшні народні рани

 Щоб собі на вільні руки

Золоті, надіть кайдани!

("Давня казка") Леся Українка.

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження, видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки вшанування пам'яті та популяризації її творчості, структурний підрозділ Темрюцька сільська бібліотека КЗ" Нікольська публічна бібліотека", підготувала літературну подорож "Безсмертна дочка Прометея". «Леся Українка ... Це ніжне і дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу». Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам'яті кожного українця і не тільки українця. Вона належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Не даремно поетесу стали величати Дочкою Прометея, нести людям вогонь просвіти, вогонь своєї любові, жар свого невтомного слова було справою всього її життя. "Ні я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає" Поезія «Лісова пісня».

https://www.facebook.com/volod.biblioteka Нікольська публічна бібліотека

https://www.facebook.com/profile.php?id=100028708515029 Малинівська сільська бібліотека

https://www.facebook.com/profile.php?id=100029820243664 Бойовська сільська бібліотека

https://www.facebook.com/profile.php?id=100037228563216 Новокраснівська сільська бібліотека

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014125307733 Республіканська сільська бібліотека

 


100 – річчя подій Української революції 1917- 1921 років.

    У новітній історії України період з березня 1917 р. по березень 1921 р. посідає особливе місце.  Український інститут національної пам’яті визначає ключові сім дат цього періоду: 22 січня 1918 року – проголошення незалежності Української Народної Республіки; 15 березня 1939 року – проголошення незалежності Карпатської України; 30 червня 1941 року – проголошення Акту відновлення української державності; 16 липня 1990 року – ухвалення Декларації про державний суверенітет України; 1 листопада 1918 року – день «Листопадового чину» повстання у Львові, в результаті якого постала Західноукраїнська Народна Республіка; 3 24 серпня 1991 року — проголошення Акту незалежності України. 1 грудня 1991 року – Всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року.

Не всі факти й події тієї революції нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені. Це і тяжкі, криваві бої за Київ та Львів, і трагічна смерть юнаків під Крутами, і десятки тисяч січових стрільців, скошених навесні безжалісною епідемією тифу, і тисячі заморених голодом та холодом у таборах полонених. В рамках тижня історичної інформації  «Українська революція: головні події, постаті» у бібліотеках громади пройшли заходи:

Малинівська сільська бібліотека  підготувала розгорнуту виставку «Україна – суверенна, незалежна державна».Бойовська сільська бібліотека КЗ « Нікольська публічна бібліотека» оформила книжкову виставку « Україна – Єдина! Україна – це МИ!», на якій представлена література, що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови й причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності. Саме з цієї нагоди в Темрюцькій сільській бібліотеці  представлена книжкова виставка під назвою " Україна навіки соборна."

   29 січня, ми вшановуємо юних Героїв Крут, які понад сторіччя тому зробили неможливе - на чотири доби зупинили більшовицьку армію, яка сунула на Київ, щоб задушити молоду Українську державу. Вище за власне життя молоді українці поставили свободу і гідність, Незалежність своєї держави. Сільські бібліотеки провели цикл заходів: Новокраснівська сільська бібліотека підготувала книжну полицю "Герої Крут - пам`ять через роки", Малинівська сільська бібліотека  підготувала перегляд  документів «Пам'ятай про Крути», Бойовська сільська бібліотека провела відео урок історії « Пам’яті героїв Крут». Виховна година у Республіканській школі була присвячена Дню пам`яті героїв Крут. Про історичні події, які відбулися у січні 1918 року, учасникам заходу розповідали представниця шкільного парламенту Шеремет Катерина та завідуюча сільською бібліотекою Дригоза Л.М.16 днів проти насильства

  Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. 

    Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

  Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.


Гіркі сльози України

   Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Найбільших втрат зазнала Україна саме у XX столітті. Жахливим злочином проти народу став штучний голод 1932 -1933 років, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам'яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях.

Бойовська сільська бібліотека «КЗ Нікольська централізована бібліотечна система» пропонує Вашій увазі ознайомитися з матеріалами, які представлені на книжковій виставці «Гіркі сльози України». Виставка - пам'ять допоможе Вам краще пізнати ті трагічні події в житті народу. 9 листопада - день української писемності та мови.

   Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства

П. Куліш

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас українська мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. В рамках декади української мови «Рідна мова з пісні і любові» у бібліотеках району пройщли заходи.                                                                           День визволення України

    28 жовтня вся країна відзначає День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні. Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висло

Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту