Субота, 17.03.2018, 13:48
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотеки району

 

Структура КЗ "Нікольська ЦБС"
 

Директор КЗ "Нікольська ЦБС": Повєткіна Ірина Юріївна

Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих

Нікольська ЦРБ: смт Нікольське, вул. Cвободи, 128. Тел. (06246) 2-14-64

e-mail: volodarsk_cbs_direktor@ukr.net

volod_cbs@mail.ru

niklibrary_cbs_met@ukr.net 

www: volod-library.at.ua   

Директор ЦБС: Повєткіна Ірина Юріївна  

Нікольська  районна  бібліотека для дітей

Нікольська ДРБ: смт Нікольське, вул. Свободи,128

Завідуюча: Чеграхчі Вікторія Вікторівна

Сільські бібліотеки-філії

* Бойовська сільська бібліотека-філія 87030. с. Бойове, вул. Сенатосенко

Завідуюча: Самойленко Людмила Юріївна.  

* Малинівська сільська бібліотека-філія 87062. с. Малинівка, вул. Центральна, 2.

Завідуюча: Скубрієва Світлана Олексіївна 

* Зорянська сільська бібліотека-філія 87042. с. Зоря, вул.. Садова, 11-а

Завідуюча: Русакова Ніна Іванівна.

* Тополинська сільська бібліотека-філія 87050. с. Тополине, вул. Шкільна, 5

Завідуюча: Чанаях Олена Семенівна.

* Кальчицька сільська бібліотека-філія 87040. с. Кальчик, пр. Вокзальний, 2

Завідуюча: Колтунова Людмила Анатоліївна.

* Касянівська сільська бібліотека-філія 87030. с. Касянівка, вул. Шкільна

Завідуюча: Танаджи Ліна Анатоліївна.

* Кременівська сільська бібліотека-філія 87031. с. Кременівка, вул. Центральна

Завідуюча: Бордейчук Лейла Григорівна.

* Малоянісольська сільська бібліотека-філія -музей ім. Г. Костоправа

87010. с. Малоянісоль, вул.. Центральна, 48

Завідуюча: Артюх Тіна Анастасівна

* Новокраснівська сільська бібліотека-філія 87022. с. Новокраснівка  

вул.Миру, 42.

Завідуюча: Олейниченко Оксана Олександрівна.

* Республіканська сільська бібліотека-філія 87021. с. Республіка,вул. Центральна, 3.

Завідуюча:  Дригоза Любов Миколаївна.

* Темрюцька сільська бібліотека-філія 87020. с. Темрюк,

вул. Шкільна.

Завідуюча: Зубатова Людмила Григорівна

* Труженська сільська бібліотека-філія 87010. с. Труженка,

вул. Центральна, 44

Бібліотекар: Артюх Тіна Анастасівна

* Федорівська сільська бібліотека-філія. 87024. с. Федорівка,

вул. Центральна.

Бібліотекар: Півенська Лідія Іванівна

*****

Пам'яті Небесної Сотні

20 лютого 2018 року з метою вшанування пам’яті  громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), виховання патріотизму, почуття гордості за власну державу у Кальчицькій сільській бібліотеці пройшла літературна година «Пам'яті Небесної Сотні». Учні школи підготували розповідь про трагічні події лютого 2014 року. Це ті сторінки історії України, які має пам’ятати кожен. Страшні, криваві та однак життєстверджуючі. Її найкращим синам, що своєю кров’ю та своїм життям прокладали шлях в краще майбуття, і були присвячені слова віршів, які декламували учні.

 


Січневі заходи у сільській бібліотеці

В Зорянській сільській бібліотеці перший місяць року – січень був багатий на заходи. Завідуюча сільською бібліотекою Н.І.Русакова спільно зі шкільним бібліотекарем провела для старшокласників Зорянської ЗОШ історичну годину «Бій під Крутами, історія подвигу», присвячену 100-річчю бою за незалежність України; для малюків 4 класу пройшов історіко-пізнавальний екскурс до дня Соборності «Соборність українського народу». В рамках літературного клубу «Натхнення» у бібліотеці пройшла літературна година «Трагічний, величний і вічний Василь Стус». Спільно з сільським будинком культури для дітлахів села було проведено розважальний народознавчий урок «Різдвяні свята».

  

Всеукраїнський тиждень права

В Україні, щороку до Дня прав людини, який відзначається у світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Відповідно до затвердженого плану, в рамках тижня, у бібліотеках Нікольської ЦБС пройшли заходи:

   

Чорна сповідь моєї України

Сьогодні Україна і світ згадують жертви Голодомору 1932-1933 років, найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства.

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, у зв’язку з 85-ми роковинами цієї трагедії у бібліотеках Нікольської ЦБС були оформлені постійно-діючи книжкові виставки: виставка-реквієм «Свічка плакала в скорботі» у Нікольській районній бібліотеці, «Чорна сповідь моєї України» у Кременівській сільській бібліотеці та книжкова поличка у Федорівській сільській бібліотеці «Запали свічку пам'яті».

До дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 р. р. у листопаді пройшли заходи: вечір пам’яті  «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни»       у Нікольській ДРБ; інформаційна година «Чорна сповідь моєї України.»          у Бойовській с/б; урок пам’яті «Голодний рiк, голодний вік!» у Зорянській с/б; хвилина скорботи «Ні – Голодомору!» у  Тополинській сільській бібліотеці.  

Вшанування жертв голодомору – це воскресіння нашої пам’яті. Пам‘ять про знищених і невинно убієнних має об’єднати у великій скорботі всіх, хто любить Україну, незалежно від національності і мови спілкування, віросповідання чи місця проживання – тобто весь український народ.

    

21 листопада - день Гідності та Свободи

          На виконання Указу Президента України щодо відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи у бібліотеках Нікольської ЦБС пройдуть заходи: урок пам’яті «Воїни світла, воїни добра» у Нікольській районній бібліотеці для дорослих, екскурс в історію  «Навіки будь єдина – моя ти Україна» у Нікольській бібліотеці для дітей, інформаційна хвилина  «Гідність і свобода» у Кальчицькій сільській бібліотеці, виставка-перегляд  «Віднині і навіки» у Новокраснівській сільській бібліотеці.

        Мета цих заходів:  вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до читачів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.    

                                                     

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників, який було встановлено Указом Президента України № 836 від 20.10.2009 р. з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

В Зорянській сільській бібліотеці була організована книжкова виставка «Україна у полум’ї війни»        до Дня визволення України від фашистських загарбників.

  

Відкриття музею.


28 серпня 2017 року  в Малоянисольській бібліотеці-музеї імені Г. Костоправа КЗ «Нікольська ЦБС» відбулося відкриття музею після реекспозиції. Завдяки краєзнавчій діяльності Малоянисольської сільської бібліотеки і читачам-активістам  зібрано цікавий матеріал про історію села, її людей, в тому числі про їх односельця Георгія Антоновича Костоправа.

            Г. Костоправ – поет і письменник, засновник грецької літератури в Україні, уродженець села Малоянисоль. Він залишив багату літературну спадщин , створив літературну мову, єдину для всіх греків Приазов’я, став першим класиком, виховав цілу плеяду талановитих учнів. Тут створена експозиція з його речей, рукописів тощо.  

26 серпня 1993 року на честь 90-річчя знаного земляка рішенням Малоянісольської сільської ради бібліотеці було присвоєне ім’я Г. Костоправа і статус бібліотека-музей. Значний внесок у відновлення історії села Малоянисоль, виявлення нових фактів, документів, відомостей про події минулого, популяризацію грецької культури, творчості місцевих літераторів створює краєзнавчий клуб за інтересами «Пошук», який працює у бібліотеці-музеї. Керівником клубу є завідуюча Малоянісольської сільської бібліотеки-музею ім.. Г Костоправа Артюх Тина Анастасовна.

Запрошуємо усіх жителів та гостей Нікольського району відвідати Малоянисольський музей-бібліотеку ім.. Г.Костоправа.

 


100-річчя подій Української революції 1917-1921 років

 

На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», щодо Року Української революції 1917 - 1921 років  бібліотеки КЗ «Нікольська ЦБС» провели ряд заходів.

У Нікольській районній бібліотеці для дорослих та у Кальчицькій та Новокраснівській сільських бібліотеках на протязі року діє тематична поличка «Історія України: сучасне бачення» ( до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років). Бібліотекар відділу обслуговування провела перегляд літератури «Визвольно-революційна боротьба в Україні», у читальній залі оформлена книжкова виставка «Українська національно-демократична революція». У сільських бібліотеках з учнями загальноосвітніх шкіл пройшли: хроноскоп «Створення Української Народної Республіки»           у Кременівській с/бібліотеці; тематична бесіда «2017 рік – рік Української революції»          у Малоянісольській, бесіда біля книжкової виставці «Шляхами української революції 1917-1921 р.р.» у Зорянській сільській бібліотеці.

  


Година пам'яті

   26 квітня 2017 року Республіканська сільська бібліотека разом з Республіканським СБК провели годину пам'яті "Гірчить Чорнобиль крізь роки", на яку були запрошені односельці - ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АС - Плаксієнко Леонід Олександрович, Піддубний Володимир Анатолійович, Грунтовський Олександр Миколайович, Дибяк Леонід Іванович та Мусенко Микола Олександрович.

     Завідуюча бібліотекою Дригоза Л.М. розповіла присутнім про факти Чорнобильської катастрофи, що стали історією,  читала вірші. Також "ліквідаторів" привітала секретар сільської ради Твердохліб Ганна Володимирівна, подякувала їх за героїчну працю задля майбутніх поколінь та подарувала від громади подарунки. А присутні дарували весняні квіти. Потім переглянули відеоролик "Пам'яті чорнобильців", який підготував художній керівник СБК Сташкевич В.І. та фотовиставку "Чорнобиль не має минулого часу" (підготував Сташкевич В.В.). З цікавістю слухали присутні розповіді гостей заходу про те, як вони працювали в  Чорнобильській зоні, які питання їх хвилювали, як поверталися додому... 

     Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам'яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.

 

У Кальчицькій сільській бібліотеці пройшов урок-реквієм "Чорнобиль не має минулого часу" для учнів 4 класу Кальчицької ЗОШ.

 Великдень у сільських бібліотеках

Великдень — найдавніше і найважливіше весняне свято всіх християн. В цей день радісно дзвонять дзвони у Храмах, яскраво сяють безліч свічок, вогник яких запалює і наповнює серця радістю Воскресіння Христового.

В бібліотеках Нікольського району пройшли заходи, присвячені цьому світлому православному святу: народознавчий урок «Зустрічаємо Великдень в Україні» у Зорянській сільській бібліотеці; духовна година «Великдень в Україні» у Темрюцькій; стежина духовності «З Великоднем у серці…»       у Малоянисольській бібліотеці-музеї; розважальна гра «На Великдень на лужку» у Кременівській; святкова бесіда «Великодній передзвін!» у Малинівській сільській бібліотеці, виставка-порада    «Фарбуємо писанки»  організована у Кальчицькій сільській бібліотеці.                                                                         

Веселого свята Вам, наші читачі!

 


Фестиваль "Паска Красна"

20 квітня 2017 року у селі Кременівка відбувся районний фестиваль «Паска Красна». Республіканська сільська бібліотека представила на конкурс роботи членів бібліотечного клубу за інтересами «Творча майстерня», до якого входять учні Республіканської загальноосвітньої школи. Роботи гуртківців дуже сподобалися всім. Присутні фотографували поробки та розпитували про те, в якій техніці виконані роботи.

Переможцем фестивалю у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» визнано клуб за інтересами «Творча майстерня» Республіканської сільської бібліотеки КЗ «Нікольська ЦБС». Гуртківці отримали диплом та сертифікат на 500 гривень. А кращими визнані роботи Луньової Юлії – ікона Діви Марії, виконана в техніці «вишивка бісером» та Клюєвої Олени – писанки виконані у техніці «різьблення по шкарлупі». Ми вітаємо переможців і бажаємо подальших творчих успіхів.

 


-->

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту