Понеділок, 23.10.2017, 10:52
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нікольська ЦРБ 2017«Із глибини віків беруть початок наші мови»

 

24 травня – День слов’янської писемності та культури. 23.05.2017 р. Нікольська районна бібліотека підготувала і провела разом зі шкільною бібліотекою гімназії «Софія» урок-мандрівку «Із сивої глибини віків беруть початок наші мови». У заході приймали участь члени клубу «Кмітливі та допитливі» та учні 7-х класів гімназії. Присутні на заході разом з ведучими занурились у світ слов’янської історії письма та культури: ознайомились із відомостями про слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія; про те як взагалі виникла мова, як виникла наша рідна українська мова.

День слов’янської писемності та культури нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливим почуттям до рідної мови. Св. Кирило та Мефодій показали сучасникам і прийдешнім поколінням, що лише невтомна просвітницька праця дає щедрі плоди, здатні служити людям упродовж тисячоліть – такого висновку дійшли учасники заходу.

На закріплення почутого була запропонована вікторина. Завершився захід оглядом літератури з фондів Нікольської районної бібліотеки.


   «Моя сім’я, моя родина в житті і долі України»

 

           17 травня 2017 року у Нікольській районній бібліотеці пройшли родинні посиденьки «Моя сімя, моя родина в житті і долі України» (до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї).

          На захід були запрошені учасники літературно-поетичного обєднання «Калець» та жіночого  клубу «Берегиня».

          Ведучі  розповіли, що   свято матері відзначають люди всього світу. Неможливо посперечатися з тим, що це свято — свято вічності. З покоління в покоління для кожного мама — найголовніша людина в житті. Стаючи матір'ю, жінка відкриває в собі найкращі якості: доброту, любов, турботу, терпіння і жертовність. І це чудово: скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим мамам, скільки б приводів для цього не придумали, зайвими вони не будуть.

         15 травня весь світ відзначав Міжнародний день сім’ї. Адже сім’я – це найбільша цінність для будь-якої людини, тому що саме з неї починається життя. Вона є джерелом любові, доброти, солідарності та поваги.  Сім’я допомагає нам долати негаразди та додає сил і натхнення.

         Багато теплих слів та писень прозвучало на заході про самих рідних людей  і гуморески про бабусю. Учні 9 кл. Нікольської ЗОШ№1 та учасники заходу з натхненням декламували  вірші про батьків і родину.

          Всемилосердний Боже! Дякуємо тобі за наших батьків, за все те добро, що ти нам подав через них. Вони виховують нас, навчають любити твої заповіді, не грішити. Ми любимо їх і хочемо завжди шанувати і слухати. Тож нехай Вас, любі батьки, благословить Господь добром, здоров’ям, довгим і щасливим життям.

          


«Повік у памяті нащадків»

 

        Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги.  Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зітреться з пам'яті людськї, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитись до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

       Скільки б років і десятиліть не минуло, люди Землі знову й знову будуть повертатися до Великої Перемоги, яка ознаменувала торжество життя над смертю, розуму над божевіллям, гуманізму над варварством.

      І в ці дні урочистої пам'яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: "Ми завжди будемо берегти пам'ять про Великі події, передаючи його від покоління до покоління. І в наших серцях ніколи не згасне світло Перемоги!”

        З нагоди Дня Перемоги, 10 травня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла година пам’яті «Повік у пам’яті нащадків» з учнями 7-Б класу ЗОШ №1. бібліотекар розповіла про  події Другої світової війни, ознайомила школярів з матеріалами про часи окупації донецької області, що представлені на книжково-ілюстрованій виставці «Пройшла війна стежками долі». З великим захопленням діти знайомилися з Книгами Памяті і Скорботи України. Наприкінці заходу всі присутні вшанували пам’ять  учасників Другої світової війни  хвилиною мовчання.

                   


У природі – в ріднім домі

 

 

       28 квітня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла година спілкування «У природі – в ріднім домі», присвячена до Всеукраїнського дня довкілля.

   Учні 5 класу ЗОШ №1 прослухали розповідь бібліотекаря про природні багатства землі та їх використання, про заповідні зони, про рослини - символи України, про користь природи для здоров’я людини. Познайомившись із літературою виставки «Ми за спокій і мир на Землі» та переглянувши відеоролики і слайди про екологію нашого краю, діти пограли в екологічну гру «Що дає нам природа?»,  змагалися в конкурсі «Зробимо світ кращим»,  відповідали на питання вікторини «Я знавець природи».

     Підводячи підсумки зустрічі присутні зробили висновок, що наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми, українці, маємо пишатися тим, що доля подарувала нам це диво – чарівну й неповторну красу природи.  Але  багатства природи небезмежні. Маємо їх дбайливо оберігати, як порядні господарі. Так роблять в усьому світі, бо проблеми екології, охорони природи  нині найважливіші, адже природа – це наше життя, наше здоров’я.

                     


День інформації

 

         27 квітня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшов День інформації «Заповідник «Кам’яні Могили», присвячений 90-річчю від дня заснування.

         В рамках Дня пройшли: інформаційна година «Гірська країна серед степу», екологічна година «Ми позичили землю у наших нащадків», перегляд літератури «Місце, де історія оживає» і перегляд фільму «Кам’яні Могили».

       Під час інформаційної години бібліограф розповіла учням 6 класу Нікольської ЗОШ №1, що      заповідник «Кам'яні Могили» — відділення Українського державного степового природного заповідника Національної Академії наук України. Він заснований 5 квітня 1927 року як особлива природоохоронна територія місцевого значення, зараз посів чільне місце як історична і природна пам'ятка України. Район урочища «Кам'яні Могили» має велику геологічну, біологічну, історико-археологічну і художньо-емоційну цінність. На його теренах створено багато витворів  образотворчого і літературного мистецтв, художніх фото-робіт, відеофільмів, ведеться постійна   наукова і просвітницька робота. Також діти дізналися про рослинний та тваринний світ заповідника, прослухали легенди «Кам’яних Могил», познайомилися з літературою про заповідник та посібниками «малих форм», складені  Нікольською районною бібліотекою.

        Під час екологічної години «Ми позичили землю у наших нащадків»  бібліотекар розповіла учням про екологічні дати квітня: «Міжнародний день птахів», «Всеукраїнський день довкілля», «Міжнародний день Землі», «День Чорнобильської трагедії».   До уваги читачів   в читальній залі Нікольської районної бібліотеки був оформлений перегляд літератури «Місце, де оживає історія».  З цікавістю читачі переглянули відео-фільм про заповідник.

           Є в наших  краях такі місця,  які, побачивши  одного разу, закохуєшся на все життя. Одне з таких безкінечно чарівних місць – заповідник Кам’яні Могили.

 


Світле свято Великодня у нашому домі

 

        З 20 квітня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих оформлена  народознавча виставка  «Світле свято Великодня у нашому домі», яка присвячена  Великодню. На виставці представлені роботи учнів молодших класів Нікольської гімназії «Софія», Нікольської ЗОШ №1 та малечі з дитячого садочка «Ромашка».

        У перший день, виставку відвідали представники Нікольської РДА, районної і селищної ради, учасниці клубу «Берегиня», учні 1-х класів гімназії «Софія» та постійні читачі бібліотеки.

Під час зустрічі заступник голови райдержадміністрації Н.А.Кунак щиро привітала всіх зі святом світлого Христового Воскресіння і звернула увагу першокласників на те, що у житті кожного християнина Великдень - свято особливо шановане та величне. І не тільки тому, що приходить воно з утвердженням справжньої, квітучої та теплої весни, але й тому, що є символом життя, добра, світла, віри. Побажала малечі міцного здоров’я, добра, злагоди та Божого благословення і щоб диво Христового Воскресіння надихало на добрі та праведні справи, наповнювало радістю серця, а переможний дух надії додало сил, енергії для добрих і корисних справ, спрямованих на процвітання України.

        Ще раз дивуєшся, що немає межі людської фантазії: пасхальні яйця-писанки усіх барв веселки-справжні, дерев'яні, паперові, з пап'є-маше, прикрашені в стилі квиллинг, стрічковою аплікацією, бісером, малюнками. Хвала умільцям! Ми пишаємося, що це наші діти, батьки, педагоги - чудові майстри і фантазери! Ми виражаємо вдячність усім, хто взяв участь у виставці "Світле свято Великодня у нашому домі" та запрошуємо бажаючих доторкнутися до прекрасного і відвідати виставку, яка буде діяти до 27 квітня 2017 року.

 


«Таємниці  і таїнства Андрія Тарковського».

     3 квітня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела творчий вечір «Таємниці  і таїнства А. Тарковського», присвячений 85-річчю від дня народження  А. Тарковського, ініціатором якого було Нікольське районне  товариство ветеранів.  Біографія режисера Андрія Тарковського — це історія дивної, унікальної і чудової людини, яка дала кінематографу унікальні і глибокі фільми. Ведучі вечора С.І. Чуб, викладач Нікольської ЗОШ№1 та Н.В. Зубова, провідний бібліотекар районної бібліотеки розповіли присутнім про життєвий та  творчий шлях видатного кінорежисера. Присутні відкрили для себе яскраву особистість режисера, переглянувши уривки з фільмів А. Тарковського «Сталкер» та «Жертвоприношение».  Своє відношення   до творчості режисера висловили В.В. Єрьоменко, учасниця  жіночого клубу «Берегиня» та О.І. Канкін, член президіуму Нікольської районної організації ветеранів.  Ф.С. Шалте, заступник голови Нікольської районної ради  ветеранів  подякував за проведений захід та запросив на перегляд  фільмів  кінорежисера Андрія Тарковського усіх бажаючих до районного будинку культури.      

       До уваги присутніх була представлена книжково-ілюстрована виставка «Таємниці  і таїнства А. Тарковського», на якій була література з біографії та творчості видатного кінорежисера.  А хто, ще не знайомий з творчістю А. Тарковського запрошуємо до районної бібліотеки.

 

        24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

                     

21 березня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці відбулась зустріч учнів 6-х класів гімназії «Софія» з лікарем фтизіатром районної лікарні Стронською Оленою Борисівною на тему: «П’ять фактів, які потрібно знати про туберкульоз», присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

На зустрічі були розглянуті такі питання:

-         Що таке туберкульоз?

-         Основні симптоми захворювання.

-         Чим небезпечний туберкульоз?

-         Хто може захворіти на туберкульоз?

-         Що робити, якщо ви помітили у себе чи у своїх близьких схожі симптоми?

-         Які дослідження дозволяють поставити діагноз?

-          Як лікувати туберкульоз?

Всім присутнім на заході були запропоновані скринінгові анкети для виявлення захворювання та інформаційні буклети, листівки сигнальної інформації. Працівник бібліотеки провела огляд літератури, представленої на виставці «Як захистити себе від туберкульозу».


                   

 «Рік української революції 1917 – 1921 років»

 

      У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття.

      Відповідно до Указу Президента України від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» Нікольська районна бібліотека для дорослих оформила постійно діючу книжкову поличку «Історія України: сучасне бачення» та книжкову виставку «Українська національно – демократична революція».

      До уваги користувачів представлена література, що дає можливість глибше пізнати історію Української революції 1917-1921 років та етапи визвольної боротьби від минулих століть і до сьогодні.

      З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності  15 березня 2017 року для учнів 6-х класів гімназії «Софія» пройшов  історичний урок «Українська революція 1917 – 1921 років».

      На заході бібліотекар ознайомила з літературою представленою на виставках та  розповіла, що сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави,  Західно - Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років. Ця доба була вершиною національно - визвольної боротьби, відродження української нації.

     

«Герої не вмирають»


14 березня 2017 року до Дня українського добровольця у відділі абонементу Нікольської районної бібліотеки була оформлена виставка «Життя мов спалах», присвячена пам’яті загиблого Героя АТО Яблонського М.М., уродженця села Сергіївка Нікольського району. На виставці представлені ксерокопії документів, біографічні відомості, фотографії, надані завідуючою Республіканської сільської бібліотеки Л.М. Дригозою та статті з місцевої газети «Заря Приазовья». Всі ці матеріали знайомлять відвідувачів з простим сільським хлопцем, який не вагаючись віддав своє життя заради миру у нашій країні.

 Презентація виставки відбулась для учасників районного семінару бібліотечних працівників Нікольської ЦБС та  для учнів 5-7 класів Нікольської гімназії «Софія».

Ще триває протистояння, але ми сподіваємось на краще майбутнє і з вдячністю будемо пам’ятати  нашого односельця Яблонського М.М.

Центральна районна бібліотека для дорослих запрошує всіх бажаючих відвідати нашу виставку.

    «Свято Слова, Книги, Читання»

        1 березня 2017 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела «Свято Слова, Книги, Читання» до Всесвітнього дня читання вголос , який відзначається кожну першу середу березня. Бібліотекар розповіла, що цю традицію ввела американська некомерційна організація «LitWorld» у рамках руху за грамотність. У цей день відбувається багато заходів, які показують світові, що кожна людина має право на читання і письмове викладення своєї думки. Цю соціально-культурну акцію підтримують бібліотеки, школи та університети більш ніж у 100 країнах світу.
        На свято, яке  організовано для дітей  дошкільного закладу «Ромашка» були запрошені  гості,  помічник народного депутата України Гусака В.Г. Мазуренко С.О. та учні 4-а класу гімназії «Софія». Четвертокласники показали українську казку «Кривенька качечка» і розповіли вірші. Вихованці дитячого садка із задоволенням відповідали на питання казкової вікторини,  відгадували загадки та співали пісні.

       Світлана Олексіївна  побажала усім присутнім читати книги  та подарувала  яскраву бібліотечку дитячих книжок.

       Пропонуємо усім разом з нами приєднатися до цієї чудової ідеї і подарувати своїм друзям, знайомим, рідним або колегам радість спілкування з книгою.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту