П`ятниця, 19.07.2019, 18:58
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нікольська ЦРБ 2017

«Події і дні, яких не забути»

19 вересня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих разом з учнями 9-х класів гімназії «Софія» провела виховний захід «Нетлінна слава партизанська», присвячений Дню партизанської слави та партизанського руху в період 1941 – 1945 роки.

Мета заходу: виховання у молоді почуття патріотизму, любові до рідної української землі, гордості за історичне минуле нашої держави.

Бібліотечні працівники розповіли дітям про героїчну боротьбу українського народу на фронтах, у партизанських загонах, у підпіллі під час найтрагічнішої з воєн в історії людства. Вшановуючи подвиг уславлених партизанів і підпільників, учні з натхненням читали вірші про війну. На останок присутні ознайомились з літературою та матеріалами інформаційного перегляду «Події і дні, яких не зубути».   

  


Година мужності «Крути наша слава, наша історія» 

   29 січня Нікольська районна бібліотека для дорослих провела годину мужності «Крути наша слава, наша історія», з метою вшанування пам’яті юних героїв, що загинули за незалежність та самостійність України.
   На заході були присутні учні 8-Б класу Нікольської ЗОШ №1. Бібліотекарі розповіли про героїзм та мужність молодих захисників, зупинилися на тому, що їх загибель не була марна, а залишилася важливою сторінкою в історії України. Діти декламували вірші про героїв Крут. До уваги присутніх був представлений перегляд літератури «Крути: подвиг і трагедія».
        «Знай права, не забувай обов’язки»

6 грудня 2017 року в читальній залі Нікольської районної бібліотеки для дорослих відбулась зустріч учнів 10-б класу Нікольської ЗОШ№1 з представником правоохоронних органів Нікольського району, виконуючого обов’язки інспектора ювенальної превенції Запальською В.С. Захід проходив в рамках циклу «Знай права, не забувай обов’язки», присвяченого Міжнародному дню захисту прав людини.

На заході були розглянуті питання стосовно прав людини, згідно Міжнародної декларації, та прав дитини записаних у «Конвенції про права дитини», наведені приклади негативних ситуацій з порушенням прав підлітків та озвучено статистичні дані правопорушень по Нікольському району.

Учням цікаво було дізнатись про роботу нашої районної поліції та яку освіту треба отримати, щоб поповнити їх ряди.

Працівник районної бібліотеки познайомила присутніх з літературою, представленою на виставці «Право в нашому житті».Не дай СНІДу шанс!


1 грудня у всьому світі відзначається День боротьби  зі Снідом. В рамках цього дня у всіх країнах світу проходять заходи, направлені на інформування людей з профілактики ВІЛ.

У Нікольській центральній районній бібліотеці для дорослих 30 листопада 2017 року була підготовлена виставка-застереження  «Не дай СНІДу шанс» та організовано діалог з лікарем Нікольської центральної районної лікарні Стронською Оленою Борисівною і учнями 8-го класу гімназії «Софія» на тему: «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя». У передмові заходу бібліотекар відділу обслуговування  районної бібліотеки для дорослих розповіла, що Всесвітній день боротьбі зі СНІДом вперше було відзначено 1 грудня 1988 року і з тих пір це стало щорічною подією. Наголосила на тому, що СНІД належить до числа 5-ти головних захворювань – вбивць, які забирають найбільше число життів на нашій планеті. Запропонувала учням ознайомитьсь з літературою, представленою на виставці. Далі відбувся діалог з лікарем. Олена Борисівна розповіла дітям про виникнення, розповсюдження та симптоми СНІДу, ознайомила з сучасними засобами профілактики ВІЛ-інфекції та ліками, які здатні зупинити її розмноження.


«Воїни світла, воїни добра»

 

15 листопада 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшов урок памяті «Воїни світла, воїни добра», присвячений Дню Гідності і Свободи. На уроці були присутні учні 11-А класу Нікольської ЗОШ №1.

Бібліотекар розповіла, що свято відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента 13 листопада 2014 року і встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Спочатку – це була виключно мирна акція молоді з гаслами: «Україна – це Європа», «Ми - вільні», «Ми хочемо в ЄС». А далі – покалічені людські тіла та серця, Михайлівський Собор, Майдан залитий кровю, барикади, шини. Революція Гідності.

Діти читали вірші, висловлювали свою точку зору з приводу цих подій. Наприкінці заходу всі разом прочитали Молитву за Україну та хвилиною мовчання вшанували память тих, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра, справедливості.


                              


«Учимося жити в мирі та злагоді»

15 листопада 2017 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела годину спілкування на тему: «Учимося жити в мирі та злагоді», присвячену Міжнародному дню толерантності. В заході прийняли участь учні 11-б класу Нікольської ЗОШ№1 та члени клубу «Кмітливі та допитливі».

Метою заходу було: розглянути поняття "толерантність", виявити основні риси толерантності, сформувати правильне уявлення про толерантну поведінку.

В ході заходу учні розігрували актуальні для них конфліктні ситуації з шкільного життя і за допомогою правил толерантного спілкування намагались погасити конфлікт. Таким чином з’ясували   якою повинна бути толерантна людина, а які риси заважають їй бути такою.

Завершилось спілкування тестом «Чи толерантна я людина?», пройшовши який, кожен учасник заходу дізнався наскільки він толерантний.


Історико-літературний екскурс «Ті дні у пам'яті народній»


На виконання Указу Президента України від 23 березня 2017 року «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» у Нікольській районній бібліотеці 3 листопада пройшов історико-літературний екскурс «Ті дні у пам'яті народній», на який були запрошені учні 11 класу ЗОШ №1. 

Провідний бібліотекар Н.В.Зубова розповіла про вражаючи факти «Великого терору» 1937-1938 років та про представників інтелігенції, що належать до «розстріляного відродження»:  М. Хвильового, І. Багряного, В.Стуса, В.Підмогильного, М.Зерова. Старшокласникам продемонстрували відео - фільм «Розстріляне  відродження».

  

Літній людині – інформаційну підтримку

25  жовтня 2017 року в Нікольській  центральній районній бібліотеці для дорослих пройшов  День інформації «Літній людині – інформаційну підтримку».

У житті будь-якої держави, суспільства і кожної людини важливу роль відіграє таке явище, як право і закон. Отже  права та закони супроводжують людину все її життя. Тому знання правових норм, вміння користуватися ними може суттєво полегшити життя та допомогти у вирішенні життєвих проблем.

            З метою підвищення правової обізнаності користувачів бібліотеки на зустріч були запрошені:  А.І. Ханча, начальник відділу з надання адміністративних послуг Нікольської РДА; В.С. Афоніна, головний спеціаліст  Нікольського бюро правової допомоги. На заході були присутні   учасниці жіночого клубу «Берегиня».

            Які послуги надає відділ з надання адміністративних послуг, як  звернутися за допомогою та які  документи потрібно надати для вирішення того чи іншого питання  розповіла А. І. Ханча. Анжела Іванівна ознайомила з графіком роботи відділу і відповіла на численні питання присутніх.  Для учасників заходу і читачів бібліотеки надала інформаційний покажчик «Центр надання адміністративних послуг Нікольської райдержадміністрації».

            В.С. Афоніна ознайомила  присутніх з роботою Нікольського бюро правової допомоги,  розповіла про права громадян на безоплатну первинну і вторинну правову допомогу, про можливості отримання таких послуг у режимі он–лайн. Для детального інформування відвідувачів служби надано брошури «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник», «Твої права – твій захист» та інші.

            Пенсіонери, ветерани – досить значна категорія відвідувачів бібліотек, більш 16% від усіх читачів. Завдання публічної бібліотеки – створити умови для об’єднання та спілкування літніх людей; організувати дозвілля цих груп користувачів, створити для них сприятливий психологічний мікроклімат з метою їхньої соціальної адаптації. Тому в рамках Дня інформації пройшло засідання клубу «Берегиня»  «Народ скаже, як завяже», на яке була запрошена   психолог гімназії «Софія» А. В. Конюшенко.

Більшість з нас вважають, що до осінньої депресії схильні дорослі, особливо літні люди, тому  Анастасія Василівна надала поради, щодо психологічному настрою, провела тренінги та показала презентацію про здоровий образ життя літніх людей. Провідний бібліотекар читальної зали Н.В. Зубова розповіла про неоціненні скарби  українського народу -  прислів’я і приказки, з якими людина зустрічається у повсякденному житті. Для учасників заходу також була запропонована гра – вікторина «У прислів’ях – народний розум», в якій вони приймали активну участь.

Учасники заходу щиро вдячні організаторам за гостинний прийом і цікаве, змістовно проведене дозвілля/


 

«Мужності й геройства свято»

 

«Мужності й геройства свято», під такою назвою пройшов урок мужності, присвячений Дню захисника України (12.10.2017). Бібліотекар Нікольської районної бібліотеки для дорослих ознайомила учнів 8-Б класу Нікольської ЗОШ №1 з історією свята та які саме важливі події та свята для України, припадають на день 14 жовтня. Учні читали вірші, присвячені святам Покрови та дню захисника України. Також діти ознайомилися з літературою: Забужко О «І знову я влізаю у танк…», Положій Є «Іловайськ»,  Трохимович В. «Любов на лінії вогню» та інші. 

                                  

«Слава не вмре козача»

Під такою назвою 10 жовтня 2017 року відбулося народознавче свято до Дня українського козацтва. Захід було організовано Нікольською центральною районною бібліотекою для дорослих разом зі шкільною бібліотекою Нікольської гімназії «Софія». У підготовці і проведенні свята активну участь взяли учні 9-а та 9-б класів. Почесними гостями заходу були представники Нікольської районної громадської організації «Нікольський козацький курінь імені  кошового отамана Гладкого Й.М.» спілки СКД «Вільність» Війська Запорозького – осавул Волощук Леонід Володимирович та осавул Щербіна Олександр Петрович. А ще дуже цікава, енергійна, небайдужа до людських цінностей людина, яка захоплюється літературою, мистецтвом, історією рідного краю і багато чим іншим, є співавтором створення родинного дерева козачої династії сім’ї  Єрьоменко, учасниця бібліотечного клубу «Берегиня», відома багатьом мешканцям селища Нікольське – Єрьоменко Валентина Василівна.

На початку заходу була проведена святкова програма з піснями, віршами та легендами про козацтво, яку підготували учні 9-х класів для своїх гостей.

Далі, у форма спілкування, відбулася мандрівка в історію давню і близьку. Мова йшла про славний період козаччини  та Запорозьку Січ, про заселення Бердянської пустоші та створення Азовського козацького війська на чолі з отаманом Й.Гладким, про заснування хутора Гладкого та останню сторінку Незалежної Козацької республіки.

Також козаки Нікольської районної організації розповіли про те, чим зараз займається Нікольський козацький курінь, як проводиться прийом до їхньої організації, які заходи для юнацтва та молоді проводяться з метою відродження традицій і звичаїв козацтва Запорозького.

Завершено захід було такими словами: «Нехай вже давно минули дні Запорозької Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людині прагнення до вільного та незалежного життя. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя».«Із глибини віків беруть початок наші мови»

 

24 травня – День слов’янської писемності та культури. 23.05.2017 р. Нікольська районна бібліотека підготувала і провела разом зі шкільною бібліотекою гімназії «Софія» урок-мандрівку «Із сивої глибини віків беруть початок наші мови». У заході приймали участь члени клубу «Кмітливі та допитливі» та учні 7-х класів гімназії. Присутні на заході разом з ведучими занурились у світ слов’янської історії письма та культури: ознайомились із відомостями про слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія; про те як взагалі виникла мова, як виникла наша рідна українська мова.

День слов’янської писемності та культури нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливим почуттям до рідної мови. Св. Кирило та Мефодій показали сучасникам і прийдешнім поколінням, що лише невтомна просвітницька праця дає щедрі плоди, здатні служити людям упродовж тисячоліть – такого висновку дійшли учасники заходу.

На закріплення почутого була запропонована вікторина. Завершився захід оглядом літератури з фондів Нікольської районної бібліотеки.

«Моя сім’я, моя родина в житті і долі України»

 

           17 травня 2017 року у Нікольській районній бібліотеці пройшли родинні посиденьки «Моя сімя, моя родина в житті і долі України» (до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї).

          На захід були запрошені учасники літературно-поетичного обєднання «Калець» та жіночого  клубу «Берегиня».

          Ведучі  розповіли, що   свято матері відзначають люди всього світу. Неможливо посперечатися з тим, що це свято — свято вічності. З покоління в покоління для кожного мама — найголовніша людина в житті. Стаючи матір'ю, жінка відкриває в собі найкращі якості: доброту, любов, турботу, терпіння і жертовність. І це чудово: скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим мамам, скільки б приводів для цього не придумали, зайвими вони не будуть.

         15 травня весь світ відзначав Міжнародний день сім’ї. Адже сім’я – це найбільша цінність для будь-якої людини, тому що саме з неї починається життя. Вона є джерелом любові, доброти, солідарності та поваги.  Сім’я допомагає нам долати негаразди та додає сил і натхнення.

         Багато теплих слів та писень прозвучало на заході про самих рідних людей  і гуморески про бабусю. Учні 9 кл. Нікольської ЗОШ№1 та учасники заходу з натхненням декламували  вірші про батьків і родину.

          Всемилосердний Боже! Дякуємо тобі за наших батьків, за все те добро, що ти нам подав через них. Вони виховують нас, навчають любити твої заповіді, не грішити. Ми любимо їх і хочемо завжди шанувати і слухати. Тож нехай Вас, любі батьки, благословить Господь добром, здоров’ям, довгим і щасливим життям.

 


    


«Повік у памяті нащадків»

 

        Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги.  Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зітреться з пам'яті людськї, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитись до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

       Скільки б років і десятиліть не минуло, люди Землі знову й знову будуть повертатися до Великої Перемоги, яка ознаменувала торжество життя над смертю, розуму над божевіллям, гуманізму над варварством.

      І в ці дні урочистої пам'яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: "Ми завжди будемо берегти пам'ять про Великі події, передаючи його від покоління до покоління. І в наших серцях ніколи не згасне світло Перемоги!”

        З нагоди Дня Перемоги, 10 травня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла година пам’яті «Повік у пам’яті нащадків» з учнями 7-Б класу ЗОШ №1. бібліотекар розповіла про  події Другої світової війни, ознайомила школярів з матеріалами про часи окупації донецької області, що представлені на книжково-ілюстрованій виставці «Пройшла війна стежками долі». З великим захопленням діти знайомилися з Книгами Памяті і Скорботи України. Наприкінці заходу всі присутні вшанували пам’ять  учасників Другої світової війни  хвилиною мовчання.

               


У природі – в ріднім домі

 


       28 квітня 2017 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла година спілкування «У природі – в ріднім домі», присвячена до Всеукраїнського дня довкілля.

   Учні 5 класу ЗОШ №1 прослухали розповідь бібліотекаря про природні багатства землі та їх використання, про заповідні зони, про рослини - символи України, про користь природи для здоров’я людини. Познайомившись із літературою виставки «Ми за спокій і мир на Землі» та переглянувши відеоролики і слайди про екологію нашого краю, діти пограли в екологічну гру «Що дає нам природа?»,  змагалися в конкурсі «Зробимо світ кращим»,  відповідали на питання вікторини «Я знавець природи».

     Підводячи підсумки зустрічі присутні зробили висновок, що

Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту