Середа, 23.09.2020, 09:45
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нікольська ЦРБ 2020

Нікольська ЦРБ 2020

Царство мудрості, історії і тиші…

 

Щороку 30 вересня ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек. Його встановлено згідно з Указом Президента від 4 травня 1998 року «враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості».

На передодні цього свята, 22 вересня, Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих провела день відкритих дверей «Свято хранителів мудрості» під гаслом: «Бібліотек@: знай, мрій, твори», в рамках тижня популяризації бібліотек.

Програма дня була насиченою і цікавою. З самого ранку увагу не байдужих до книжкового світу, що називається, «з порога», привертала яскрава інформаційно-рекламна виставка під відкритим небом «Нові! Особливі! Цікаві!», яка допомогла не тільки створити святковий настрій, а й залучити нових користувачів. Бібліотечні працівники вітали перехожих, розповідали про нові книги й періодичні видання, які надійшли до книгозбірні останнім часом, і вручали рекламні листівки-запрошення з послугами бібліотеки та її адресою.

В цей день бібліотеку відвідали учні старших класів Нікольської ЗОШ№1 та гімназії «Софія», вчителі шкіл, читачі різних вікових категорій – всі, хто не байдужий до книги, бібліотеки.

Для учнів 10-х класів було проведено пізнавально-розважальні екскурсії «Царство мудрості, історії і тиші» під час яких діти познайомились з бібліотекою, з правилами користування, з книжковим фондом, бібліотечними послугами, тематичними картотеками і алфавітним каталогом, виставками літератури «Нові книги – нові друзі», «Книжкові перлини України», «Європейські літературні ювіляри вересня», «Агата Крісті – королева детективу». В ході екскурсій учні жваво відповідали на питання вікторини, складали літературні пазли, виконували лінгвістичні вправи. Закінчилось спілкування щирими привітаннями з наступаючим святом книги.

Дорогі друзі, шанувальники бібліотек і поціновувачі літератури, прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек! Сьогодні хочеться побажати всім більше читати, відкривати для себе нові твори і поповнювати свою скарбничку знань! Також бажаємо усім міцного здоров’я, натхнення, радості, миру, родинного затишку, добра і щастя, успіхів і невичерпної наснаги.

  День Незалежності у районній бібліотеці

                                                             

                                                             На білому світі є різні країни,

                                                             Де ріки, ліси і лани.

                                                             Та тільки одна на Землі – Україна,

                                                              А ми – її доньки й сини.

 

    20 серпня 2020 року у Нікольській районній бібліотеці КЗ «Нікольська централізована бібліотечна система» зібралися бібліотекарі для відзначення свята Дня Незалежності та нагородження учасників районної акції – поетичний ланцюг «Об’єднаймося ж, брати мої».

       Україна… Вперше озвалася вона рідною мовою з глибини 14 століття, і залунала  багатоголосо в думах і піснях.  На довгих і стрімких шляхах історії вона мужньо відстоювала своє право на існування. А 24 серпня 1991 року урочисто було  проголошено  незалежність України та створення самостійної української держави.  З того часу весь український народ відзначає державне свято - День Незалежності.

       Українці мають усі підстави пишатись тим, що їх країна мала славні періоди історії, легендарних героїв, пережила найважчі випробування і не скорилася. Але найбільша окраса нашої країни  - це її люди, зі своїми звичаями, трудовими здобутками,  неповторною вродою, світлим розумом, хоробрістю, мужністю.

         Світ знає багато талановитих українців: Олександр Вернадський, Борис Патон, Микола Амосов, Іван Франко, Леся Українка і Тарас Шевченко – славний син українського народу, чия поезія ось  вже понад двісті  років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

            Свідченням того, що слово Шевченка живе між нами  стала районна акція-конкурс – поетичний ланцюг «Об’єднаймося ж, брати мої», присвячена Дню народження Т. Шевченка, яка відбулася  28 лютого 2020 року в районній бібліотеці. Захід зібрав шанувальників Шевченкової поезії та любителів поетичного слова. До участі у акції  було залучено 28 учнів шкіл району.

Кожен учасник декламував свої улюблені вірші Т.Г.Шевченка. Тематика творів була різноманітна.  Присутні читали уривки з поем «Катерина», «Гайдамаки», «Розрита могила»,  вірші: «Думи мої, думи мої», «Садок вишневий коло хати», «Якби ви знали паничі», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Віє вітер», «Зоре моя вечірняя», «Така її доля», «Тече вода з-під явора».

      Важко було оцінювати  учасників, бо всі вони талановиті й майстерно розкривали образи персонажів творів. Всі  учасники отримали Подяки за участь у заході. Найкращі: Волока Олена    (Республіканська ЗОШ ) ; Коркішко Діана  (Малинівський НВК); Темірханова Анна  ( Темрюцька ЗОШ); Крилова Оксана,  Стецюк Оксана  (Тополинська ЗОШ); Артюх Світлана  (Малоянисольська ЗОШ); Дороніна Валентина  (Нікольська гімназія «Софія»);  Рігоніна Наталя,  Любімова Карина   (Нікольська гімназія «Софія»); Шашман Аміна,   Челбарах Олександр,  Євдокімова Ніка            (Нікольська ЗОШ № 1); Старченко Поліна    (Зеленоярська ЗОШ); Шевченко Марія  (Зорянська ЗОШ); Добра Марина (Кременівська ЗОШ) –  нагороджені подарунками – книгами сучасних авторів,  які були придбані за кошти районної Іміджевої програми. У зв'язку з карантином діти не були запрошені для нагородження. Подарунки отримали сільські бібліотекарі і передадуть дітям у школи району.

   Дякуємо всім за активну участь у заходах, які проводять бібліотеки і вітаємо всіх зі святом Дня Незалежності.


                                  З Днем молоді, друзі!

11 серпня 2020 року Нікольська районна бібліотека для дорослих протягом дня пропонувала всім відвідувачам молодіжної категорії інтернет - подорож «Молодь обирає життя», присвячену Міжнародному дню молоді.

Метою заходу було: ознайомлення молодого покоління селища Нікольське з основними поняттями здорового способу життя, виховання почуття відповідальності за власне здоров’я, формування у молоді орієнтації на здоровий спосіб життя, популяризація спорту і активного відпочинку.


Протидія торгівлі людьми

 30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

        Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають всі країни, будь то країна походження, транзиту або призначення.

         Проблема торгівлі людьми - болісна тема і для України. Складна економічна ситуація, високий рівень безробіття, правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють поширенню цього явища. Тому, для того, щоб убезпечити себе від потрапляння у страшні тенета работоргівців, варто бути проінформованим та обізнаним.

          З метою відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та поширення інформації про  жертви цього злочину  29 липня 2020 року у читальній залі  Нікольської центральної районної бібліотеки  для дорослих було організовано інформаційно-просвітницький перегляд «Протидія торгівлі людьми».  Матеріали, представлені до уваги відвідувачів бібліотеки, розкривають    питання протидії торгівлі і мають змістовне роз’яснення можливих ризиків потрапляння в таку ситуацію  та надають інформацію про шляхи отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.


Свята моя Київська Русь

Молитви шлем за Україну,

З часів коли святили Русь,

У час цвітіння й час руїни,

А я й по нині ще молюсь…

Віталій Назарук

28 липня в Україні відзначається державне свято - День хрещення Київської Русі-України. Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.

До цього дня Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих підготувала книжково-ілюстровану композицію «Свята моя Київська Русь».

 


Купальські свята – це Легенда

 

     6 липня 2020 року Нікольська районна бібліотека для дорослих пропонує здійснити віртуальну подорож у минуле «Купальські свята – це Легенда»

      Свято Івана Купала або Іванов день - народне свято, присвячене літньому сонцестоянню відзначається у ніч з 6 на 7 липня. Святкування Івана Купала супроводжується безліччю традицій і звичаїв. Так, однією з таких вважається умивання росою, якій в цей день приписують особливі властивості. Ще однією популярною традицією є нічні купання, розпалювання багаття та стрибання через нього. Дівчата в купальську ніч здійснюють свій обряд - пускання вінків по річці. Особливу популярність в ці дні мають купальські вінки, які плетуть з польових квітів і трави. Нехай у кожної дівчини в той загадковий святковий вечір трапиться щось незвичайне, магічне. Нехай поруч виявиться така людина, яка буде підтримувати в будь-якій ситуації, буде приносити гарний настрій, удачу і любов.

     Чутки про це незвичайне свято розійшлися на весь світ. В цей теплий літній день існують самі чудові традиції. Дивитися на тінь вінка, який пливе за течією річки, радіти приходу літа і тріску багаття - це незвичайне свято, і є в ньому щось таємниче, якийсь зв'язок з природою. Навряд чи весь інший світ зрозуміє, навіщо стрибати через вогнище, ризикуючи здоров'ям, вести пошуки неіснуючої квітки і для чого потрібні нічні купання. Але ж ми знаємо, в чому краса цього свята. Будемо любити, і вірити в казку! Зі святом Івана Купали!      

      Також ознайомитися з історією та традиціями цього чудового свята відвідувачі бібліотеки можуть завітавши до тематичної виставки «Горять купальські вогні» та подивитися відео-фільм за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=c9m2D4LACik


День молоді у бібліотеці

Щорічно в останню неділю червня вся українська молодь відзначає національне свято — День молоді, яке встановлено в 1994 році Указом Президента України за ініціативи молодіжних об'єднань і організацій. Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

До Дня молоді в Нікольській районній бібліотеці для дорослих підготовлено літературний хіт-парад «Нові книги – нові друзі». До уваги користувачів пропонується література, яка буде цікавою сучасній молоді і всім, хто відчуває себе молодим. Дивись:https://www.facebook.com/volod.biblioteka/videos/2653425098270016 


Нехай панує на землі любов і справедливість

28 червня - День Конституції України, свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини!

24 червня 2020 року, з нагоди відзначення 24 річниці Конституції України бібліотекарі Нікольської районної бібліотеки оформили книжкову галерею «Оберіг нашої держави» та провели правовий екскурс «Нехай панує на землі любов і справедливість».

Присутні заслухали причини святкування Дня Конституції в Україні, історичні передумови та її значення. Було доведено, що найвищий закон утверджує багатовікове прагнення українського народу до незалежності власної держави. Слухачі переконались, що прийняття Конституції є закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України. Наостанок була переглянута література яка представлена на книжковій виставці.

                  Шануймо літніх людей

     З  15 червня 2011 року,  рішенням Генеральної Асамблеї ООН  відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей. В Україні цей день називають Днем захисту літніх людей.  

     В похилому віці прийнято підводити підсумки прожитому. Але життя не закінчилося, кожен день приносить  нові  враження. Похилі люди - це теж мешканці планети Земля, це повноправні громадяни своєї країни.  

     В останній час завдання гуманізації бібліотечного обслуговування стало надзвичайно важливим, коли мова заходить про користування бібліотекою читачів особливої категорії. Милосердя й увагу до людей поважного віку необхідно виявляти не тільки під час проведення певних заходів, а й щодня. І хоча діють в нас спеціальні служби й заклади, в обов’язки яких входить турбота про літніх людей, тепле слово і піклування оточуючих ніколи не будуть зайві. Бібліотека за допомогою своїх масових засобів інформації  та різноманітних форм роботи може привернути загальну увагу до потреб та проблем людей похилого віку.

    Так Нікольська районна бібліотека для дорослих  підготувала виставку – пораду «Вік життю не завада». На ній представлена література та періодичні видання в яких читачі зможуть  знайти  відповіді на питання, коментарі, розяснення та корисні поради.

      Шануємо, оберігаємо, захищаємо, створюємо найкращі умови для відпочинку нашим ветеранам і запрошуємо відвідати бібліотеку.

 
Трійця єднає, надихає, береже

   За біблійним переказом, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа люди, які молилися, побачили Святого Духа. На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу  Трійця вважається  початком народження християнської церкви.

            Ще в Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені і називають   Зеленими  святами, які  святкують цілий тиждень. Напередодні свята, в суботу, будинок прикрашають гілками, травою, квітами. У цей день дівчата йшли в поле за квітами для вінків. Існувало повір’я, що на Трійцю, втілившись у зелень, у домівки приходять предки, благословляючи своїх нащадків миром і любов’ю.

            На книжково-ілюстративній виставці «Трійця єднає, надихає, береже», яка діє у читальній залі Нікольської районної  бібліотеки   представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування у різних регіонах, символіка, повір'я, атрибутика.

            Отже, запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку. Без сумніву вона зацікавить читачів різного віку, особливо тих, кому не байдужа духовна спадщина і культура українського народу.

 

Трійця єднає, надихає,береже

Від того, як ми шануватимемо своїх предків,

свої кращі традиції, залежатиме наша духовність,

наша цивілізованість і майбутнє нашої України...

                                                                                                                                                                                    Василь Скуратівський


Доля планети в наших руках

     5 червня 1972 року Генеральною Асамблеєю ООН проголошено Всесвітнім днем навколишнього середовища. Обрання цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища  за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

    У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.   Щорічне святкування дня навколишнього середовища допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслює гостру необхідність в зміні ставлення людини до природних ресурсів.

      До Всесвітнього дня навколишнього середовища Нікольська районна бібліотека для дорослих провела екологічну мандрівку «Доля планети в наших руках». До уваги відвідувачів була представлена література з екології довкілля та охороні  навколишнього середовища.Дитинство - чудова пора

       Кожного року  1  червня в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято -  Міжнародний день захисту дітей.  Це свято маленьких громадян нашої країни, нашої надії на майбутнє, наших найулюбленіших і найкращих дітей.

      В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Дитинство - це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення найзаповітніших  бажань, коли  відбуваються справжні дива. Саме від того, як воно пройшло і залежить майбутнє кожної людини.  Тому ми повинні створювати  умови, щоб всі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і  кожна дитина була оточена ласкою і турботою, була впевненою в своїй значимості.

До цього свята Нікольська районна бібліотека для дорослих підготувала яскраву книжково - ілюстровану виставку «Щаслива дитина – Щаслива родина»

Колектив КЗ «Ніколська ЦБС» вітає всіх дітей зі святом.

Любі діти! Нехай ваше дитинство буде  яскравим та незабутнім, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого майбутнього. Нехай завжди світить сонце яскраво, життя дарує приємні подарунки. А батькам побажаємо терпіння, доброти і ніжності.Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту