Чуйко Григорий Леонтьевич – старший горновой доменного цеха Ждановского металлургического завода «Азовсталь», Герой Социалистического Труда.
Родился 20 марта 1930 года в селе Боевое Володарского района Донецкой области. После освобождения его родного села от немецко-фашистских захватчиков 13-летний Григорий работал в поле прицепщиком на тракторе, хотел стать настоящим трактористом, но жизнь распорядилась по-другому.
В 1946 году окончил мариупольское училище фабрично-заводского обучение и был направлен в доменный цех металлургического завода «Азовсталь». В 1948 году стал первым горновым на второй доменной печи. Спустя два года его труд был отмечен медалью «За трудовую доблесть».
Указом Президиума Верховного Совета СССР от 19 июля 1958 года за выдающиеся успехи, достигнутые в деле развития черной металлургии Чуйко Григорию Леонтьевичу присвоено звание Героя Социалистического Труда с вручением ордена Ленина и золотой медали "Серп и Молот". Так в 28 лет первым среди рабочих предприяти
... Читати далі »
Хартахай Феоктист Авраамович (між 7 і 25 березня 1836, Чердакли — 25 березня 1880, Маріуполь) — педагог, історик, етнограф, засновник перших середніх навчальних закладів у Маріупольському повіті, перш
... Читати далі »)?-->
Як не дивно, а такий контекст «Шевченко і Володарщина» має право на життя. Напередодні 200-річного ювілею Тараса ми всі хочемо, хоч дотично, долучитися до цього імені, з’ясувати, що для кожного з нас – Шевченко, його постать, його життя, його творчість.
Сполучною ланкою у цьому питанні може стати наш відомий земляк Феоктист Хартахай.
Хартахай Феоктист Авраамович (між 7 і 25 березня 1836, Чердакли — 25 березня 1880, Маріуполь) — педагог, історик, етнограф, засновник перших середніх навчальних закладів у Маріупольському повіті, перш
... Читати далі »
Князєв Іван Сергійович – 1924 р. н. Народився у м. Маріуполь. Учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні з 1943 р. по 12 травня 1945 р. Був призваний до лав армії Ростовським військкоматом у 1943 році. Після нетривалої підготовки його зарахували у артилерійський полк, став відмінним наводчиком. Сержант І.С. Князєв у складі 1485 артполку Південного фронту визволяв Донбас і, зокрема, селище Володарське у вересні 1943 року.
Він згадує, як його частина наступала з боку с. Шевченко. Декілька днів тривав кровопролитний бій. Фашисти виявляли відчайдушний опір.
Вранці 14 вересня гарматна обслуга Івана Князєва зайшла в с. Володарське. Воно було майже повністю спалене: горіла школа, машинно-тракторна станція, догорала і його рідна хата.
Тут Іван Сергійович зустрів своїх друзів-ровесників, і надал
... Читати далі »