Князєв Іван Сергійович
Князєв Іван Сергійович – 1924 р. н. Народився у м. Маріуполь. Учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні з 1943 р. по 12 травня 1945 р. Був призваний до лав армії Ростовським військкоматом у 1943 році. Після нетривалої підготовки його зарахували у артилерійський полк, став відмінним наводчиком. Сержант І.С. Князєв у складі 1485 артполку Південного фронту визволяв Донбас і, зокрема, селище Володарське у вересні 1943 року.
Він згадує, як його частина наступала з боку с. Шевченко. Декілька днів тривав кровопролитний бій. Фашисти виявляли відчайдушний опір.
Вранці 14 вересня гарматна обслуга Івана Князєва зайшла в с. Володарське. Воно було майже повністю спалене: горіла школа, машинно-тракторна станція, догорала і його рідна хата.
Тут Іван Сергійович зустрів своїх друзів-ровесників, і надалі разом з ними продовжував громити ворога до кінця війни.
З визвольними боями пройшов Крим, Польщу, Угорщину. День Перемоги 9 Травня зустрів у Чехословаччині. За визволення столиці Праги був нагороджений орденом Вітчизняної війни 2 ступеня. Має нагороди: орден Слави 3 ступеня, медалі «За відвагу», «За Победу над Германией», «За освобождение Праги». Демобілізувався у 1947 році.
Після війни закінчив 2 педагогічні вузи, 40 років віддав народній освіті, викладав історію, приймав участь у написанні багатотомної «Історії міст і сіл України». Користувався авторитетом серед односельців, був багаторазовим депутатом Бойовської сільської ради. Почесний громадянин селища Володарське. Помер 24.12.2007 року. Похований у с. Володарське.
Шурхно Олена Павлівна
Народилася у 1978 (?) році у смт. Володарське, Володарську загальноосвітню школу № 1 закінчила у 1995 році. Має вищу освіту (Слов’янський педагогічний інститут).
Неодноразовий переможець і призер Донецької обл., всеукраїнських та міжнародних легкоатлетичних змагань. Двохкратна чемпіонка України з бігу на 2000 м. з перешкодами та 3000 м. (1996 р.)
У її послужному списку перемоги у чемпіонатах світу, Європи. Виступає в міжнародних змаганнях з марафонського бігу (42 км 195 м). Майстер спорту. Завоювала перше місце у штаті Арізона (2009 р.), призові місця в Торонто, Балтимор (результат 2.32.17), Сан-Дієго (2009 – 2011).
30 вересня, в Берліні пройшов марафон BMW Berlin Marathon серії IAAF Gold Label Road Race. Олена Шурхно з України фінішувала третьою з національним рекордом - 2:23:32, вперше за всю історію українка змогла піднятися так високо.
Перша половина у Олени вийшла повільніше ніж друга - 1:11:58, також варто відзначити, що Олена бігла восьмою, а на другій половині почала набігати. (5 км 17:19, 34:11 10 км, 15 км 51:07; 20 км 1:08:12, 1:11:58 Halb; 25 км 1:25:16; 30 км 1:42:18; 35 км 1:59:14; 40 км 2:16:07, 2:23:32 Finish). «Були добре готові, підготовку проводили в Кисловодську. Все склалося вдало і без травм, я дуже задоволений», скромно прокоментував тренер Олени, Віталій Мельцаєв.
Почесний громадянин смт. Володарське (2011 р.)
Писсава Василий Владимирович
Василий Владимирович Писсава родился 22 января 1932 года в с. Малоянисоль Володарского района в семье председателя только что образовавшегося колхоза «Красная звезда» В. Ф. Писсава. После окончания школы поступает в Азово-Черноморский сельскохозяйственный институт на факультет механизации и заканчивает его в 1955 году, получает диплом инженера-механика. Василий сам вызвался поехать на целину в Талды-Курганскую область. Работал заведующим ремонтной мастерской.
Вернувшись через три года в Володарский район, работал на различных должностях в Володарской райсельхозтехнике. В 1963-1970 г.г. был управляющим Старченковской сельхозтехники.
Ответственный шаг поехать на строительство Байкало-Амурской магистрали был сделан в уже зрелом возрасте. С 1983 по 1992 год Василий Владимирович работал в тресте «БАМстроймеханизация» г. Тында зам. директора центральных ремонтных мехмастерских, с честью представляя володарцев, как и в юности, на целине, в далеком суровом крае.
Побывав таким образом в разных краях, Василий Писсава понял, что лучше родной земли ничего нет. Вынашивая свое заветное желание рассказать многим о своей любви к малой родине, он взялся за перо. С 1995 года одна за другой выходят его статьи в районной газете «Заря Приазовья» об истории родного села Малоянисоль, переселении греков в Приазовье, выдающихся людях края, обрядах и традициях и проч.
Все эти и другие темы нашли своё отражение в авторском сборнике «Чтобы помнили» (2010 г.). Статьи и очерки из неё написаны В. Писсава в разные годы и неизменно в каждом из них присутствует его личное отношение к человеку.
Являясь активистом греческого национального движения с 1995 года, вносил свою лепту в возрождение культуры, обычаев и традиций греческого народа. Был в числе создателей, а последние 10 лет редактором, греческой странички «Калиспера!» в районной газете «Заря Приазовья»
К 20-летию Володарского районного и сельских греческих обществ вышла в свет книга составителя В. Писсава «Володарский район: греки и греческие общества». В послесловии к ней В. Писсава пишет: «Опубликованные в книге очерки и зарисовки разных авторов… представляют историю жизни и деятельности не только греков. Это часть истории Володарского района. Потому как жители районного поселка и всех сельских населенных пунктов, независимо от их национальной принадлежности живут по соседству и трудятся бок о бок…».
«Человек с активной жизненной позицией», - говорят о В. Писсава все, кто его знает. К его мнению прислушиваются, его публицистические статьи не оставляют быть равнодушным.
Много хорошего сделал он для людей, будучи членом президиума районной организации ветеранов войны и труда, членом Совета старейшин при председателе Володарской райгосадминистрации. Почетный гражданин п. Володарское (2012 г.)
Осадчий Василь Кузьмич
Народився 14 грудня 1950 року у с. Бойове Володарського району, має базову вищу освіту за фахом (у 1978 році закінчив Донецьке училище культури за спеціальністю «керівник самодіяльного драматичного колективу»). Загальний трудовий стаж складає 44 роки. Він працював на посадах директора сільського будинку культури, художнього керівника Палацу культури будівельників тресту "Азовстальбуд” (м. Маріуполь), з серпня 1981 р. до 2012 року очолював колектив Володарського РБК.
Під керівництвом Осадчого В.К. у РБК багато років діяли 6 народних аматорських колектива, клуб людей похилого віку «Надія», дитячий клуб «Непоседы», дитяча студія танцю та інші клубні формування. РБК проводив змістовну роботу по збереженню та розвитку традицій української культури та культур національних меншин, що проживають на території району.
З ініціативи Осадчого В.К. районний будинок культури постійно розширює перелік платних послуг, які надаються населенню, він дбає про залучення позабюджетних коштів для покращення матеріальної бази закладу. Осадчий В.К. постійно контролює методичну роботу РБК, застосовує в роботі нові форми масових заходів, ініціює впровадження виїзних масових заходів для сільського населення району.
Василь Кузьмич Осадчий – авторитетний керівник, грамотний спеціаліст,
справжній подвижник культури, який постійно вболіває за стан справ у галузі і робить все від нього залежне для підвищення рівня культурного обслуговування населення Володарського району.
За багаторічну сумлінну творчу працю В.К.Осадчий був нагороджений медаллю лауреата ІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості (1987 р.), медаллю лауреата Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості (1985 р.), знаком ВЦРПС «За достижения в самодеятельном искусстве» (1978 р.), Почесною грамотою Міністерства культури УРСР та Українського республіканського комітету профспілки працівників культури (1986 р.), Почесною грамотою Міністерства культури СРСР (1988), Подякою Міністерства культури та мистецтв України та ЦК профспілки працівників культури України (2001),численними грамотами Володарської районної ради та Володарської райдержадміністрації, його ім’я занесено до районної Дошки Пошани.
|