П`ятниця, 19.07.2019, 18:59
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нікольська ЦРБ 2016


«День Соборності – свято України»

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

              

З нагоди святкування Дня Соборності України, який щорічно відзначається 22 січня, Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих підготувала і провела для учнів 10-х класів Нікольської загальноосвітньої школи №1  годину історії «Соборна Україна: від ідеї до життя» та для широкого кола відвідувачів бібліотеки, яким не байдужа історія рідної держави, книжкову виставку «День Соборності – свято України». Ведучі заходу, працівники відділу обслуговування районної бібліотеки, докладно розповіли старшокласникам про історію становлення незалежності і соборності України та звернулись до присутніх з закликом  бути свідомими до того, що лише в єдності дій та соборності душ можливе досягнення  величної мети – побудова вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

   За допомогою літератури, яка представлена на виставці, працівники бібліотеки намагаються поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.

                                                                      

     Книжкова виставка складається з двох розділів. У першому розділі «На шляху до Соборної України» представлена література, яка висвітлює ідеї побудови української, самостійної, соборної держави. Другий розділ «Соборна, єдина, неділима…» знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу. Вони боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. Про ідеї соборності та її значення в політичному житті сучасної України .

  Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності. Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави.

Нікольське -селище величезних можливостей

 

 

 

              12 грудня 2016 року Нікольська районна бібліотека для дорослих організувала зустріч-діалог з учнями загальноосвітніх шкіл та молоддю селища Нікольське    «Нікольське - селище величезних можливостей»,  яка проходила в малому залі Нікольської райдержадміністрації. На зустріч були запрошені: голова Нікольської районної ради - Василь Михайлович Митько,  голова Нікольської селищної ради - Олег Юлійович Мендрін, виконавчий директор  асоціації «Крок громад» - Сергій  Володимирович Молонов, помічник народного депутата України В.Г. Гусака - Світлана Олексіївна Мазуренко, помічник народного депутата України Д.В. Лубінця - Наталя Павлівна Проценко. 

             

            Під час заходу  йшла  розмова про перспективи розвитку нашого селища, основні напрямки пов'язані  з розвитком інфраструктури, про діяльність влади щодо покращення порядку в  Нікольському. В свою чергу учні вносили свої пропозиції та ставили питання:        

     - Чим можна зайнятися молоді у вечірній час?

   - Коли буде побудовано футбольне міні - поле?

 - Як і чим можуть допомогти  депутати і представники влади нашій молоді?

 - Що потрібно, щоб розмальовувати стіни споруд? та інші.

          Під час спілкування було запропоновано  створити об'єднання «Нікольська спілка молоді» з метою об’єднати молодь для вирішення різноманітних питань.  

            Наприкінці діалогу ми зрозуміли, що підростаючому поколінню не байдуже майбутнє рідного селища, і дуже приємно, що вже сьогодні вони приймають участь в житті нашої громади. І хочеться вірити, що всі їхні мрії і надії обов'язково збудуться.                                                        
                                                                                                     


На сторожі миру

         1 грудня 2016 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла патріотична зустріч «На сторожі миру», з учнями 7-Б класу ЗОШ №1 (класний керівник А.В. Капуста).  Поважними гостями зустрічі були депутат Нікольської районної ради В.М. Шевелєв та військовослужбовці частини, підрозділ якої дислокується на території селища Нікольське. Вони виконують бойову задачу по захисту повітряного простору в зоні АТО.

          З метою формування в учнів патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, почуття поваги до захисників Вітчизни, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні, бібліотекарі розповіли про історію та важливість свята – Дня Збройних сил України.

          Заступник командира по роботі з особовим складом, підполковник Пєсков В’ячеслав Анатолійович розповів про стан сучасних українських збройних сил. Командир стартового взводу, старший лейтенант  О.Ю.  Золотницький та командир відділення, молодший сержант О.В. Проскурін ознайомили учнів з бойовою зброєю та провели практичні заняття.

                                                        

           Всі учасники заходу приймали активну участь у вікторинах та змаганнях: «На спритність», «Мішень», «Майстерні художники», «Через перешкоду» та інших. Виявилось, що наші хлопці і чоловіки дуже вправні, розумні та сильні.

           Наприкінці зустрічі бібліотекарі  привітали наших славних військовослужбовців зі святом Збройних сил України та подарували добірку художньої літератури.      


Мої права в моїй державі

      Нікольська районна бібліотека для дорослих разом з гімназією «Софія» організували інформаційну мандрівку «Мої права в моїй державі» до Всесвітнього дня прав людини в рамках Всеукраїнського тижня права. До юнацької аудиторії – учнів 9-11-х класів – були запрошені В.С. Афоніна, головний фахівець Нікольського бюро з надання безоплатної правової допомоги та Г.В. Яковенко, головний спеціаліст – юрисконсульт управління Пенсійного фонду України в Володарському районі.

                                                                       

     Бібліотекарі привітали підлітків з Міжнародним днем захисту прав людини, побажали їм стати гідними громадянами України. Цей день є нагадуванням про те, що кожна людина, будь то політик, державний діяч, вчитель, лікар, шахтар, студент, виконуючи функції, які покладені на неї суспільством, повинна працювати, у першу  чергу в ім'я людини.

         Вчитель права гімназії «Софія» Т.О. Підгорна розповіла: «Що таке право як найвище досягнення людської цивілізації? Якою є структура системи права? Як «народжуються» закони?  Яким якостям та рисам характеру повинен відповідати юрист». 

       З перших  хвилин зустрічі зав'язався цікавий діалог між учасниками заходу. Кожен розкривав своє бачення того чи іншого питання.

     Професійність та відкритість молодих практикуючих юристів — з одного боку, юнацький максималізм та бажання відкрити для себе світ своїх прав — з іншого, зробили захід змістовним, яскравим, креативним


«Від Революції Гідності до гідного життя»

21 листопада – День Гідності та Свободи України. До цієї дати в Нікольській районній бібліотеці оформлено тематичний перегляд «Від Революції Гідності до гідного життя» (16.11.2016)  та проведено урок гідності «Криниці національної гідності» (23.11.2016), підготовлений районною бібліотекою разом з шкільною бібліотекою для учнів 10 – 11 класів гімназії «Софія».

Мета заходу: вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

Розпочався захід виконанням Державного Гімну України. У вступній частині бібліотекар Нікольської  ЦРБ ознайомила учнів з об’єктивною інформацією про доленосні події в Україні початку ХХІ століття та розкрила історію започаткування свята – Дня Гідності і Свободи. Ведучі заходу, учні 10-11 класів розповіли присутнім про подвиг героїв Небесної Сотні та воїнів АТО – справжніх патріотів Батьківщини. Протягом уроку звучали вірші, присвячені всім представникам славного лицарського роду, гідним нащадкам великих прадідів. Також хвилиною мовчання було вшановано пам'ять тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня. Завершено захід було піснею-молитвою «Боже, я молюсь за Україну».

        

Прикрась своє селище


16 листопада 2016 року Нікольською районною бібліотекою  був проведений  урок-подорож «Прикрась своє селище». На зустріч були запрошені С.О. Мазуренко, помічник народного депутата України В.Г.  Гусака та учні 9-10 класів ЗОШ№1  і  гімназії «Софія».     Урок почався біля пам’ятних знаків, розташованих поряд з районною бібліотекою.

        В наш час, коли екологічне середовище нашого краю потребує кращого, ми повинні зробити все від нас можливе, щоб поліпшити благоустрій нашого селища. Саме це й було метою уроку. Діти прийняли активну участь в обговоренні питань:  яким вони бачать своє рідне селище в майбутньому і  що можна зробити для того, щоб воно було сучасне, красиве, квітуче та комфортне для громадян. Своє бачення цього вони виразили в малюках, які віддали Світлані Олексіївні.

Від депутатів «Опозиційного блоку» районної ради, були передані солодощі для учасників заходу. Непомітно пройшов час в теплій та дружній атмосфері за чашкою чаю. Під час зустрічі учні зрозуміли, що Нікольське – це наша спільна домівка і ми всі разом несемо відповідальність за її чистоту і порядок.  Тому учні вирішили організувати молодіжний клуб, який буде приймати участь у житті Нікольської громади.  

   

 

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

        8 листопада у Нікольській районній бібліотеці пройшла поетична вітальня  «Мелодійна, ніжна, солов’їна – українська мова», присвячена до Дня української писемності та мови.  На свято були запрошені члени літературно-поетичного обєднання «Калець», клубу «Берегиня» та учні 9 класу Нікольської ЗОШ №1 (класний керівник І.Ю. Герасимчук).

            9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови; свято, яке гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. 

            Ведучі заходу розповідали про історію свята, про красу і багатогранність української  мови - дорогоцінну скарбницю нашого народу. У виконанні учнів  та учасників заходу лунали вірші про мову, веселі українські гуморески, інсценувалися народні події .

            Присутні переглянули книжково-ілюстративну виставку «Нетлінний скарб століть», де були представлені книги, які висвітлюють історію української писемності, значення рідної мови для нащадків. 

        Ми сподіваємося, що після сьогоднішнього заходу в душах присутніх залишиться не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова - це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.


Є така держава - Україна

3 листопада 2016 року  Нікольська районна бібліотека запросила до себе учасників  «Університету третього віку» УСЗН   на літературну годину «Є така держава – Україна».   

        «Одна Батьківщина, і двох не буває..» - такими слова розпочалася зустріч. Ведучі розповіли про нашу Батьківщину - Україну.  Україна – це славетна історія, чарівна природа, неповторна культура і славні імена наших співвітчизників. Україна – це та земля, де ми народилися, де завжди на нас чекає батьківська домівка, зігріта теплим родинним затишком, добротою та материнською ласкою.  Для нас – це наше рідне селище Нікольське. Працівники бібліотеки розповіли присутнім історію селища, зупинилися на книгах місцевих авторів: В. Піссави «Выстояли и победили», «Памяти достойны», «Чтобы помнили»,  Л. Головешко «Азовське козацьке військо та його нащадки».

Викликали інтерес присутніх бібліографічні посібники: «Почесні громадяни Володарського району», «…Пам’яті наших земляків», «Заслужені працівники культури України – наші земляки», «Пам’ятники та пам’ятні знаки Володарського району», «Пам’яті втрачених сіл». Ведучі розповідали про місцевих поетів та читали їх вірші.

         Учасники університету отримали безліч емоцій та позитивних вражень. Захід пройшов у теплій, дружній  атмосфері.

«Тих днів не змовкне слава»

 

 28 жовтня – День визволення України від німецько – фашистських загарбників.

      В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Минули дні і роки пролетіли

А дня того забуть ніхто не зміг

Тут навіть сосни з горя посивіли,

Тут навіть камінь плаче край доріг,

Хіба ж забудеш, як палали хати?

Гойдались мертві у страшній петлі,

І на шляху валялися хлоп'ята,

Багнетами прибиті до землі...

     Напередодні цього свята, 21 жовтня 2016 року, працівники Нікольської центральної районної бібліотеки для дорослих провели урок пам’яті «Тих днів не змовкне слава» з учнями 7-х класів гімназії «Софія». Дітям розповіли про тяжкий шлях українського народу до цього знакового дня в історії Другої світової війни. Про те, що 28 жовтня 1944 року став етапною сторінкою минулої війни, вінцем і результатом подвигу всіх, хто в ті неймовірно тяжкі дні і ночі ніс свободу і життя українській землі.

     Хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами та  ціною власного життя, наближали день звільнення України від фашистської окупації. Учні читали вірші, присвячені воїнам-визволителям та розповідали про своїх рідних, хто пережив ті страшні роки. 

    Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни.

                 

Хоробрі серця – цвіт нашої України

 

19 жовтня 2016 року у Нікольській районній бібліотеці пройшла патріотична година «Хоробрі серця – цвіт нашої України» для учнів 9-10 класів  Нікольської гімназії «Софія».  На зустріч були запрошені військовослужбовці зенітно-ракетних військ ЗСУ, які дислокуються  у  селищі.

Метою заходу  є виховання почуття патріотизму, національної гордості,  шанобливого ставлення до учасників АТО. 

Ведуча заходу Зубова Н.В. розповіла про те, що сьогодні, від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Ми повинні любити свою країну, щоб вона була неподільною, допомагати воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу рідну Україну. А також, що слова « Слава Україні – Героям  слава» перестали бути просто вітанням.  Це віддання  шани  найкращим, які у найважливіший момент  життя нашої держави не злякалися  і пожертвували собою заради   своєї Батьківщини.

       Діти читали вірші  присвячені українським солдатам. Військовослужбовці  розповідали  школярам

Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту