Середа, 23.09.2020, 10:41
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
site-admin

Нікольська ЦРБ 2019 рік 2


         Європа – наш спільний дім

 В третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні відзначається День Європи.  В 2019 році День Європи припав на 18 травня. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

        17 травня 2019 року Нікольська районна бібліотека провела турнір ерудитів «Європа – наш спільний дім», в якому прийняли участь юні інтелектуали – учні 10-х класів Нікольської гімназії «Софії» та Нікольської ЗОШ №1.  Гімназію «Софія» представляла команда «Єврознавці», капітан команди Міцоглу Рафаель,  ЗОШ № 1 команда «Європейці», капітан команди Карташов Максим.  Під час турніру команди відповідали на питання різної складності від легких до складних. Всі учасники проявили кмітливість, ерудицію, єдність команди та показали гарні знання з історії Європи, географії, мистецтва, літератури.

       Переможцем вийшла команда «Єврознавці» Нікольської гімназії «Софія».  Обидві команди отримали солодкі подарунки, які вручила  Н. П. Проценко, штатний помічник народного депутата України В.Д. Лубінця.

       Висловлюємо подяку народному депутату  України  В.Д. Лубінцю за допомогу у придбанні солодких призів учасникам турніру.


День матері

                                                                        Можна пройти крізь пустелі і хащі,

                                                                        Тільки без мами не можна нізащо,

                                                                        Бо найдорожче стоїть за словами -

                                                                        В світі усе починається з МАМИ!

         Травневе засідання літературно-поетичного об’єднання «Калець»  Нікольської районної бібліотеки для дорослих було присвячене Дню матері.  Мама… Рідна і прекрасна, оспівана поетами, увічнена художниками. В усіх народів, в усі віки, жінка – матір була уособленням святості, ніжності і любові. Її мудрість поважали в сім’ї, прислухалися до порад, в яких  знаходили  спокій  і надію… У житті кожного з нас мама займає особливе місце. В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

      Разом з бібліотекарем присутні пригадали, як виникло одне з найдавніших свят, присвячених матері та як його відзначають у різних країнах світу.  Під час зустрічі було прочитано багато віршів  про найдорожчу в світі людину – маму, авторами яких є відомі поети. Свої вірші читали учасники літературного об’єднання Світлана Мар’єта, Клавдія Ксеніта, Дар’я Черкез.  Також присутні слухали пісні  та ділилися спогадами дитинства про маму. Різновид пісень, віршів, розповідей, присвячених своїм матерям – це вихор почуттів, вкладених у кожне слово, в кожне речення, та велика вдячність за материнське тепло, яке починає гріти з першого серцебиття, коли ми знаходимося під серцем матері, і до кінця життя в спогадах про неї.

     До уваги присутніх була представлена презентація «Образ матері в мистецтві». За цікавим заняттям час у бібліотеці пролетів непомітно.  Всі отримали задоволення.

                                                        


Стала пам’ять людська обелісками

       6 травня 2019 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела урок слави «Стала пам’ять людська обелісками», присвячений 74-й річниці Великої Перемоги, для учнів 8-х та 6-х класів Нікольської ЗОШ №1.
        
       Бібліотекар розповіла про тяжкі випробування, що лягли на плечі українського народу та якою радісною і довгоочікуваною була Перемога. Учні ознайомилися з історією створення Меморіалу пам’яті односельцям загиблим у Другій світовій війні, який був створений 50 років тому. 

      Під час заходу діти прослухали інформацію про шлях життя Миколи Лаврентійовича Куценка – ветерана, вчителя, краєзнавця, нашого односельця, якому 10 травня виповниться 95 років.
        
      Вшановуючи пам’ять загиблим, учні поклали квіти до пам’ятника.

                             

                                                Чорна спадщина Чорнобиля

       26 квітня 2019  в Нікольській центральній бібліотеці для дорослих відбулася година пам’яті «Чорна спадщина Чорнобиля»  для учнів  8-х класів  ЗОШ№1. Під час якої  присутні дізнались від бібліотекаря про вибух, який спричинив катастрофу глобальних масштабів та до яких страшних наслідків для усього живого це призвело. Школярі ознайомились з творами українських письменників, що присвячені темі Чорнобильської трагедії, ділилися враженнями про почуте, обговорювали прочитані книги на дану тематику та переглянули  літературу на тематичній полиці «33-й Чорнобильський квітень». На якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ.

    Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи та поклали квіти до пам’ятного знаку.                                                                       

        

      Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.. Урятований світ - найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі .


Екологія: тривоги і надії

 

22 квітня – Всесвітній День Землісвято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято чистої Води, Землі й Повітря. 

      19 квітня напередодні Всесвітнього Дня Землі та Дня довкілля (цього року 20 квітня) Нікольська районна бібліотека для дорослих провела День інформації «Екологія: тривоги і надії».  В рамках Дня були проведені екологічна година «Неси добро  у світ природи» з учнями 10 класу Нікольської гімназії «Софія»,    школа юних екологів «Тобі і мені потрібна Земля» з учнями 9 класу Нікольської гімназії «Софія» та екологічна зустріч

«Бережіть природу рідного краю» з учнями Нікольської ЗОШ № 1. На заходи були запрошені Г.М. Любімова, головний архітектор району,  Г. А. Мицик, провідний спеціаліст  сектору архітектури та містобудування.

   Під час заходів бібліотекар розповіла учням про те, що людина і природа, як частина єдиного цілого взаємопов’язані між собою, про те, які проблеми завдає вплив господарської та інших видів діяльності людини на природу. Також ознайомила з історією екологічних свят.

      Г. М. Любімова розповіла присутнім про природно-заповідні землі Нікольського  району та екологічні проблеми  і запропонувала переглянути фільм про заповідник  «Кам’яні Могили». Бібліотекар представила літературу про природно-заповідний фонд Донецької області.

      До Дня інформації в читальному залі районної бібліотеки оформлена книжкова виставка «Збережемо довкілля».

Берегти природу і постійно дбати про неї головна проблем сьогодення і завтрашнього дня.


Мудрість здорового життя

        16 квітня 2019 року Нікольська районня бібліотека для дорослих провела  круглий стіл «Мудрість здорового життя» з учнями 10-их  класів ЗОШ№1 та  з  читачами, які цікавляться здоровим образом життя, піклуються про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких. На зустріч була запрошена дільничний лікар-терапевт Нікольської ЦПМСД  Т.В.Худякова.   

 Під час  заходу лікар Тетяна Володимирівна розповіли про права та обов’язки  сімейного лікаря, чи отримує хворий медичну допомогу якщо досі не підписав декларацію, про послуги в державній поліклініці. Цікавило присутніх  і питання реформування системи охорони здоров’я , його основні напрямки, проблеми, які можуть виникнути в реалізації реформи.

       Учасники заходу виявили жвавий інтерес до живого спілкування на теми збереження здоров’я та профілактики захворювань. Акцент в зустрічі був звернутий на проблеми здорового образу життя.  Працівники бібліотеки та відвідувачі вдячні Тетяні Володимирівні за змістовну та цікаву розповідь.

                 


                            Вибір професії, або задача з багатьма невідомими

  15 квітня 2019 року  Нікольська районна бібліотека для дорослих провела професійну зустріч «Вибір професії або задача з багатьма невідомими» для учнів 10 класу Нікольської ЗОШ № 1. На зустріч була запрошена заступник начальника відділу надання  соціальних послуг Нікольського РЦЗ  М.А.Пирлик

       Бібліотекар бібліотеки розповіла, що вибір професії – найголовніший чинник того, як складеться наше  подальше життя і як ми в ньому будемо себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від професійної  діяльності.

      Під час зустрічі, М.А. Пирлик провела з учнями урок вибору професії.   Учні з задоволенням виконували завдання, які давала спеціаліст та захищали обрані професії.

Пройде зовсім небагато часу, і дітям доведеться вибирати свій шлях у житті. Хочеться побажати їм зробити правильний вибір, знайти своє життєво покликання, здійснити всі задумані проекти.

 Космос відкриває таємниці

   12 квітня 2019 року Нікольською районною бібліотекою з нагоди Дня Космонавтики був проведений брейн – ринг «Космос відкриває таємниці» в рамках клубу «Кмитливі та допитливі» з учнями 9 та 10 класу Нікольської  гімназії «Софія». Учасники з захопленням прослухали інформацію бібліотекаря про перші орбітальні польоти, цікаві факти про космос, відповідали на  запитання. Для більш детального ознайомлення з бібліотечною літературою  була представлена книжкова виставка «Подорож у всесвіті».

 Особливий інтерес викликала сама гра брейн - ринг. Це були веселі змагання інтелекту, знань, кмітливості та колективізму. Багато відповідей на питання вимагали з одного боку креативності, творчого підходу, включення уяви для вирішення змодельованих ситуацій, а з іншого боку, глибоких  знань, як з програмного матеріалу, так і з додаткового.

Команди змагалися завзято та запекло. Сили були рівні і перемогла дружба. Найкраще те, що усі отримали чудові емоції.

 

               

 


Весна іде – віршам дорогу

21 березня 2019 року Нікольська районна бібліотека влаштувала вуличну акцію «Весна іде – віршам дорогу», присвячену Всесвітньому дню поезії. 
        Під час акції бібліотекарі запропонували жителям селища взяти участь у безпрограшній поетичній лотереї, вікторині «Дізнайся вірш по перших рядках», конкурсах «Прочитай виразно» та «Ворожіння по книзі». Мешканці, які прийняли участь в ації із задоволенням читали вірші класиків та сучасних поетів, або свої власні. Відповідали на питання вікторини та отримували подарунки.
       Продовженням акції був захід «Вірші на асфальті» за участю учнів Нікольської гімназії «Софія». На пришкільному майданчику діти декламували свої улюблені вірші та розкривали їх зміст в малюнках на асфальті.

Бібліотечна акція в цей день нагадала мешканцям Нікольського про існування світу прекрасного – ПОЕЗІЇ. 

        

Наш камертон – Володимир Івасюк

      В березні цього року вся українська громадськість відзначила 70-у річницю від дня народження Володимира Івасюка, чиї пісні вже давно стали народними, тому що вони –  невід’ємна частина нашої самобутньої культури. Він був співцем, який за життя не мав ні премій, ні лауреатських звань, але був народним улюбленцем. Його любили в Україні і поза її межами, бо крім величезного композиторського таланту, мав іще талант бути людиною рідкісної душевної краси.           

    14 березня 2019 року до ювілейної дати митця працівники Нікольської районної бібліотеки для дорослих підготували відіоекскурсію «Наш камертон – Володимир Івасюк», на яку були запрошені читаці та вчителя гімназії «Софія». Бібліотекар звернулась до сторінок біографії композитора, історії створення знаменитих шлягерів, таких як «Червона рута», «Водограй», «Лиш раз цвіте любов». Присутні на заході поринули в ті далекі 70-ті роки, коли пісні Володимира Івасюка виконували Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, перемагали на всесоюзних і зарубіжних конкурсах. Звучали також пісні і в сучасній обробці у виконанні Олександра Пономарьова, Марії Яремчук, гурту «Тріода». Учасники заходу переглянули фрагменти першого українського музичного фільму «Червона рута», знятого в 1971 році, в якому звучали пісні В. Івасюка, ознайомилися з добіркою видань, що висвітлюють постать талановитого генія української музичної культури.

                     

Герої для нас, як приклад…


12 березня 2019 року Нікольська районна бібліотека для дорослих  провела  патріотичний діалог «Герої для нас, як приклад…», присвячений Дню українського добровольця. У діалозі приймали участь учні 9-а, 9-б  і 10-х класів Нікольської гімназії «Софія» та вояки батальйону «Українська добровольча армія»: командир добровольчого батальйону Андрій Гергерт (друг Червень), заступник командира по бойовій роботі Андрій Капичин (друг Марадона), військовий капелан Валерій – протоієрей Православної Церкви України,  отаман Кам’яно-Могильського куреня війська Запорозького, волонтер Шевелєв Віктор Миколайович.

Бібліотекар районної бібліотеки розповіла присутнім про встановлення свята – Дня українського добровольця, ознайомила із самими відомими добровольчими формуваннями АТО України, привітала всіх зі святом віршем «Воїнам АТО».

Бійці поділились з дітьми спогадами про бойові операції по звільненню селищ Широкине та Водяне, продемонстрували відео з повсякденного життя батальйону, відповіли на питання учнів. Капелан Валерій благословив учасників заходу і вручив кожному освяченого хрестика.

Діти подарували гостям сувенірні обереги на знак поваги і вдячності за їх мужність, відданість і щирий патріотизм.


Берегині українського духу.

 

Ця дивна жінка зіткана з любові,

                                                                                                                                                               Любов її живе в душі і крові,

В устах, руках, у погляді і слові.

Ця дивна жінка зіткана з любові.

 

     7 березня 2019 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих зібралися учасниці жіночого  клубу «Берегиня» на годину дозвілля «Берегині українського духу».  Привітати зі святом завітали Андрій Вікторович Пономаренко -  довірена особа кандидата в президенти  О. Вілкула та Олена Слизько, помічник народного депутата В. Гусака. Вони побажали присутнім здоровя, благополуччя, миру, весняного настрою та вручили солодкий подарунок.

  «Жінка – це восьме диво світу, муза, яка  протягом віків надихає чоловіків на звитяжні вчинки», -  такими словами відкрила зустріч бібліотекар і  розповіла  про ту значну роль у суспільстві,  яку жінка відіграє здавна.  Вона не тільки народжує та виховує дітей, а й займається громадськими справами, разом із чоловіками творить  науку, культуру, історію.

      На святі звучали пісні та вірші написані поетами всіх часів і народів, присвячені жінці.  До уваги гостей була представлена яскрава книжково – ілюстративна виставка «Ваше величносте, жінко!»

Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту