Понеділок, 23.07.2018, 05:06
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 44
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нікольська ЦРБ 2018рік

Ми збираємо друзів

 

       5 липня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела акцію у парку «Ми збираємо друзів» з метою популяризації україномовної літератури, яка постійно надходить  до бібліотеки та залучення нових читачів. До уваги були представлені: виставка-знайомство «Книжковий сад для юнацтва» та журнальний коктейль «Про все на світі». Також пройшло бліц - опитування «Що читав сам? Що порадиш другові?»

  

                          
                          
                           


Чисто на землі – затишно у душі

 

      07.06.2018 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла екологічна година «Чисто на  землі – затишно у душі» (до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища).

      На заході були присутні учні 11-Б класу ЗОШ №1, обговорювались питання забруднення навколишнього середовища, вплив господарської діяльності на природу, також мова йшла про національні  природні парки   та  про екологічну ситуацію в Україні.

     Присутні засвоїли, що навколишне середовище - це наше майбутнє і його треба оберігати.


         

«Словянські сестри української мови»

    24.05.2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела годину спілкування «Слов’янські сестри української мови», присвячену дню слов’янської писемності і культури, з учнями 10-х класів ЗОШ №1.

     Бібліотекар нагадала присутнім про братів Кирила і Мефодія, творців слов’янської писемності, про їхній внесок у творення української  та усіх слов’янських мов. Діти декламували вірші про мову: українською, білоруською та російською мовами.

          


День Європи в Нікольській ЦРБ для дорослих

    

 

18 травня 2018 року, напередодні святкування Дня Європи, Нікольська ЦРБ для дорослих провела з учнями 10-б класу Нікольської ЗОШ№1 диспут на тему: «Європейська цивілізація. Де наше місце?». В ході диспуту підіймались питання про реформи та готовність України до європейської інтеграції і які кроки з боку України   мають бути зроблені, щоб наблизитись до європейських стандартів і змінити відношення європейців. Висловлювались різні думки стосовно європейської перспективи і майбутнього України та українців.  До уваги учасників заходу було запропоновано огляд Інтернет-матеріалів,  літератури з фонду районної бібліотеки для дорослих «Цікавими стежками Європи».

                                             

Від родини йде життя людини

 

 

       16 травня в Нікольській районній бібліотеці  пройшла поетична вітальна «Від родини йде життя людини», присвячена  Дню  матері і Міжнародному дню сім’ї. 

       Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини.  Берегинею роду в сім’ї є мудра Жінка – Матір. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна ! В сім’ї дитина здобуває свій перший досвід спілкування зі світом, звідси робить свої перші кроки, тут пізнає перші цінності життя, вчиться шанувати батька, матір, свій рід,  любити землю, де народилася, берегти пам'ять, традиції рідного краю.

      З теплотою і ніжністю декламували вірші про маму учні 5-В класу Нікольської ЗОШ №1,  які були присутні на заході.

      Свої вірші присвячені матері і родині читали учасники літературно-поетичного об’єднання «Калець» - Світлана Степанівна Мар’єта і Дар’я  Іванівна Черкез.

       До уваги гостей в читальному залі були оформлені кижково-ілюстративна виставка «Мама, рідна і кохана»   та виставка поробок читачів бібліотеки.

       Під  час  заходу звучали пісні про маму, родину.

                                                                                      

Мама ! Найдорожче слово в світі !

Де б не був ти, що б ти не робив,

назавжди вона твій шлях

 освітить, ніжним серцем відданим тобі. 

 

Вклонімося, люди, матерям своїм,

чиїм теплом навіки ми зігріті !

 

День інформації "Видатні люди Нікольського району"


27 квітня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела День інформації  «Видатні люди Нікольського району». Під час заходу ведучі розповіли про видатних людей   - мешканців нашого селища, які своїми справами, вчинками і просто своїм життям залишили значний слід в пам’яті  людей: інженера  В.П. Кобу,  архітектора М.М. Назаренко, лікаря районної лікарні В.И.Табакова, уродженців нашого краю:  Є. І. Черказову,  Л.М. Куценко, М.К. Боровика. Згадали  про вчителів - ювілярів цього року М. Я. Богданову і  З. А. Слесь.

         В рамках Дня інформації  пройшла година пам’яті  «Живе в народі пам’ять вічна» .  Присутні ділилися спогадами про наших земляків, які приймали участь у Другій Світовій війні. Діти війни М. А. Лямцева і  Ж.Я. Мурашко  розповіли про  своє дитинство у воєнні роки .

         Учасники заходу переглянули     презентацію  «Вистояли та перемогли» про учасників війни - наших односельців та ознайомилися з літературою представленою на книжковій виставці  «Перегортає пам'ять сторінки».  Під час спілкування присутні не помітили як пройшов час і запропонували зустрічатися частіше.

                                     


                                           Чорнобильський пил на роки опадає…

 

      25 квітня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела урок-реквієм  «Чорнобильський пил на роки опадає…» з учнями 10-х, 11-х класів ЗОШ №1. Урок проходив біля памятного знаку встановленого на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції.

       Метою заходу було вшанування пам’яті  наших співвітчизників, які загинули під час страшної катастрофи. Ведучі розповіли  про наслідки трагедії одразу  після  вибуху  та  багато років потому.   Ми завжди  повинні памятати тих хто загинув у Чорнобильському пеклі,  так схилимо ж голови перед героями і жертвами Чорнобиля. 

 

                            

                                   

 

       

 «Нам право не дано нищити природу»

Екологічна година 

 

      19 квітня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела екологічну годину «Нам право не дано нищити природу», присвячену Всеукраїнському дню довкілля, з учнями 10-Б класу ЗОШ №1.

 На захід були запрошені головний архітектор Нікольського району Ганна Миколаївна Любімова та головний спеціаліст сектору архітектури Галина Анатоліївна Мицик, які відповідають за екологічний стан району.

 Метою зустрічі було формування екологічного мислення та активної життєвої позиції підростаючого покоління. Бібліотекар повідомила про екологічні дати квітня, детальніше зупинившись на  Всеукраїнському дні навколишнього середовища (День довкілля), а також на актуальних екологічних проблемах сучасності.

Ганна Миколаївна розповіла про заповідні місця Нікольського району та їх охорону, про проблеми нераціонального використання,  забруднення земельних ресурсів району та заходи по їх вирішенню.

Наприкінці заходу присутні ознайомилися з літературою представленою на виставці    та фотовиставкою «Торкнись краси природи»,  до Дня землі.

                                    

                                       Підсумки районного конкурсу молодіжної літературної творчості 

«Великодня радість»

Весна – найпрекрасніша пора року, з її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи. Разом із пробудженням природи від  зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших православних свят – Великдень. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа. Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.

У березні місяці Нікольська районна бібліотека для дорослих оголосила районний конкурс молодіжної літературної творчості «Великодня радість», присвячений Світлій Пасхи. У Конкурсі приймала участь молодь від 15 до 21 року. Він проводився з метою формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, відродження звичаїв та обрядів українського народу, сприяння літературної активності та виявлення творчих здібностей молодих  людей.

Конкурс проводився у два етапи: в сільських бібліотеках і на районному рівні. На другий, підсумковий етап були представлені 15 літературних робіт з сіл Кременівка, Зоря, Новокраснівка, Тополине, Малоянисоль, Бойове, Темрюк, Федорівка, Республіка  за двома номінаціями «Проза» і «Поезія».

Після Великодніх свят зібралося незалежне журі оргкомітет конкурсу, щоб відзначити кращі роботи учасників, адже всі заслуговували на увагу.

Основними показниками літературної творчості учасників конкурсу були: якість літературного твору, наявність цікавого сюжету, оригінальність задуму,  його логічна завершеність,  а також творчо-емоційна ініціатива твору, що викликає почуття і внутрішні хвилювання інших людей.

Оргкомітет та незалежне журі відібрали кращі твори.

    У номінації «Проза»:

І місце - Кертик Христина учениця 8-го класу КЗ «Тополинська ЗОШ І – ІІІ ст.»;

ІІ місце – Хрисєва Ольга 21 рік с. Новокраснівка;

ІІІ місце – Бордейчук  Іван студент Маріупольського професійного аграрного ліцею № 141.

У номінації «Поезія»:

І місце – Нечай Даша учениця 8-го класу КЗ «Зорянська ЗОШ І-ІІІ ст.»;

ІІ місце – Стецюк Оксана учениця 9-го класу КЗ «Тополинська ЗОШ І – ІІІ ст.»; 

ІІІ місце – Катрич Тетяна  17 років с. Республіка.

Кращі літературні твори або уривки з творів будуть розміщені на сторінках газети «Заря Приазовья» та на сайті КЗ «Нікольська ЦБС».

17 квітня у Нікольській районній бібліотеці для дорослих відбулося нагородження учасників районного конкурсу молодіжної літературної творчості «Великодня радість».

Директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю.Повєткіна вручила переможцям конкурсу подарунки і грамоти (придбанні за кошти Іміджевої програми Нікольського району на 2018 рік)  та  звернулася до інших учасників  зі словами подяки  за участь у районному конкурсі. Окрім цього зазначила, що кожен учасник вже талановитий, адже представити на конкурс свої творчі надбання - це перший крок до успіху  та   запросила  всіх  надалі  брати активну участь у бібліотечних заходах  та конкурсах.

 


Здолаємо туберкульоз разом

 

        23 березня 2018 року Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих провела годину здоров’я «Здолаємо туберкульоз разом» до  Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом для учнів 10-б класу  Нікольської   ЗОШ №1. У заході прийняла участь лікар-фтізіатр Нікольської центральної районної лікарні Олена Борисівна Стронська. Вона розповіла дітям про ймовірність та джерела зараження туберкульозом, про механізми передачі інфекції та сприятливість організму людини до неї. Також привела дані статистики випадків виявленого туберкульозу в Україні і Нікольському районі.

        Учасникам заходу були запропоновані інформаційні матеріали, буклети, брошури, листівки сигнальної інформації. Слід памятати, туберкульоз виліковний і кожен з нас має пильнувати та своєчасно звертатись до лікаря.


Сяє геній Кобзаря

 

        16 березня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела літературну подорож «Сяє геній Кобзаря», присвячену 204-річниці з дня народження  Т.Г. Шевченка.

        На заході були присутні учні 8-Б класу Нікольської ЗОШ №1. Вшановуючи пам’ять великого українського поета, школярі з натхненням декламували його вірші: «Заповіт», «Думи мої, думи», «І виріс я на чужині» та інші. Наприкінці заходу бібліотекар ознайомила присутніх з рідкісними виданнями Т.Г. Шевченка, що є в Нікольській районній бібліотеці.

 

      

 

 


«Із історії Донбасу…»


2 березня 2018 року у відділі абонементу Нікольської ЦРБ для дорослих протягом дня проводились інформаційно-краєзнавчі хвилинки «Сторінки історії Донбасу», присвячені 95-річчю прийняття Постанови Президії ВУЦВК №12 про поділ Донецької області.

Читачі, які завітали в цей день до бібліотеки були ознайомлені з історією створення у 1919 році Донецької губернії та проведення її адміністративно-територіальної реформи, що розпочалася у 1923 році.«Ні, я жива! Я буду вічно жити!»

 

Слово, чому ти не твердая криця,

Що серед бою так ясно іскриться?

Чом ти не гострий, безжалісний меч,

Той, що здійма вражі голови з плеч…

                                           Леся Українка

У цих крилатих словах, що стали епіграфом бібліотечного заходу Нікольської ЦРБ для дорослих «Ні, я жива! Я буду вічно жити!», присвяченого 147-річчю з дня народження геніальної всесвітньовідомої української поетеси і драматурга кінця ХІХ – початку ХХ століття Лесі Українки, сформульовано погляди на роль її художнього слова в боротьбі за волю і право народу.

Працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки для дорослих разом з учнями  7а класу Нікольської ЗОШ№1 протягом уроку, який відбувся 23 лютого 2018р., відтворили літературний портрет Лесі Українки, згадали її життєвий і творчий шлях, насолодились рядками її поезії, ознайомились з книгами, що містять оригінальні документи та фотознімки з фондів київського Музею Лесі Українки

                                       


"У рідній мові цілий світ"


     21 лютого 2018 року в  Нікольській  районній  бібліотеці для дорослих  пройшов День краєзнавчої  інформації  «У рідній мові цілий світ», присвячений Міжнародному дню рідної мови. На захід були запрошені  учасниці жіночого клубу «Берегиня». Бібліотекар розповіла про історію виникнення свята і про те, що мова  засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

      Бібліограф ознайомила присутніх з літературою, представленою на виставці «Рідна мова  - то сила культури, а культура – сила народу» і зупинилася на збірках місцевих поетів.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту