П`ятниця, 27.04.2018, 07:25
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Нікольська централізована бібліотечна система"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нікольська ЦРБ 2018рік


                                                    Чорнобильський пил на роки опадає…

 

      25 квітня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела урок-реквієм  «Чорнобильський пил на роки опадає…» з учнями 10-х, 11-х класів ЗОШ №1. Урок проходив біля памятного знаку встановленого на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції.

       Метою заходу було вшанування пам’яті  наших співвітчизників, які загинули під час страшної катастрофи. Ведучі розповіли  про наслідки трагедії одразу  після  вибуху  та  багато років потому.   Ми завжди  повинні памятати тих хто загинув у Чорнобильському пеклі,  так схилимо ж голови перед героями і жертвами Чорнобиля. 

 

                               

                                     

 

       

 «Нам право не дано нищити природу»

Екологічна година 

 

      19 квітня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела екологічну годину «Нам право не дано нищити природу», присвячену Всеукраїнському дню довкілля, з учнями 10-Б класу ЗОШ №1.

 На захід були запрошені головний архітектор Нікольського району Ганна Миколаївна Любімова та головний спеціаліст сектору архітектури Галина Анатоліївна Мицик, які відповідають за екологічний стан району.

 Метою зустрічі було формування екологічного мислення та активної життєвої позиції підростаючого покоління. Бібліотекар повідомила про екологічні дати квітня, детальніше зупинившись на  Всеукраїнському дні навколишнього середовища (День довкілля), а також на актуальних екологічних проблемах сучасності.

Ганна Миколаївна розповіла про заповідні місця Нікольського району та їх охорону, про проблеми нераціонального використання,  забруднення земельних ресурсів району та заходи по їх вирішенню.

Наприкінці заходу присутні ознайомилися з літературою представленою на виставці    та фотовиставкою «Торкнись краси природи»,  до Дня землі.

                                                 

                                       Підсумки районного конкурсу молодіжної літературної творчості 

«Великодня радість»

Весна – найпрекрасніша пора року, з її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи. Разом із пробудженням природи від  зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших православних свят – Великдень. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа. Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.

У березні місяці Нікольська районна бібліотека для дорослих оголосила районний конкурс молодіжної літературної творчості «Великодня радість», присвячений Світлій Пасхи. У Конкурсі приймала участь молодь від 15 до 21 року. Він проводився з метою формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, відродження звичаїв та обрядів українського народу, сприяння літературної активності та виявлення творчих здібностей молодих  людей.

Конкурс проводився у два етапи: в сільських бібліотеках і на районному рівні. На другий, підсумковий етап були представлені 15 літературних робіт з сіл Кременівка, Зоря, Новокраснівка, Тополине, Малоянисоль, Бойове, Темрюк, Федорівка, Республіка  за двома номінаціями «Проза» і «Поезія».

Після Великодніх свят зібралося незалежне журі оргкомітет конкурсу, щоб відзначити кращі роботи учасників, адже всі заслуговували на увагу.

Основними показниками літературної творчості учасників конкурсу були: якість літературного твору, наявність цікавого сюжету, оригінальність задуму,  його логічна завершеність,  а також творчо-емоційна ініціатива твору, що викликає почуття і внутрішні хвилювання інших людей.

Оргкомітет та незалежне журі відібрали кращі твори.

    У номінації «Проза»:

І місце - Кертик Христина учениця 8-го класу КЗ «Тополинська ЗОШ І – ІІІ ст.»;

ІІ місце – Хрисєва Ольга 21 рік с. Новокраснівка;

ІІІ місце – Бордейчук  Іван студент Маріупольського професійного аграрного ліцею № 141.

У номінації «Поезія»:

І місце – Нечай Даша учениця 8-го класу КЗ «Зорянська ЗОШ І-ІІІ ст.»;

ІІ місце – Стецюк Оксана учениця 9-го класу КЗ «Тополинська ЗОШ І – ІІІ ст.»; 

ІІІ місце – Катрич Тетяна  17 років с. Республіка.

Кращі літературні твори або уривки з творів будуть розміщені на сторінках газети «Заря Приазовья» та на сайті КЗ «Нікольська ЦБС».

17 квітня у Нікольській районній бібліотеці для дорослих відбулося нагородження учасників районного конкурсу молодіжної літературної творчості «Великодня радість».

Директор КЗ «Нікольська ЦБС» І.Ю.Повєткіна вручила переможцям конкурсу подарунки і грамоти (придбанні за кошти Іміджевої програми Нікольського району на 2018 рік)  та  звернулася до інших учасників  зі словами подяки  за участь у районному конкурсі. Окрім цього зазначила, що кожен учасник вже талановитий, адже представити на конкурс свої творчі надбання - це перший крок до успіху  та   запросила  всіх  надалі  брати активну участь у бібліотечних заходах  та конкурсах.

                   


Здолаємо туберкульоз разом

 

        23 березня 2018 року Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих провела годину здоров’я «Здолаємо туберкульоз разом» до  Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом для учнів 10-б класу  Нікольської   ЗОШ №1. У заході прийняла участь лікар-фтізіатр Нікольської центральної районної лікарні Олена Борисівна Стронська. Вона розповіла дітям про ймовірність та джерела зараження туберкульозом, про механізми передачі інфекції та сприятливість організму людини до неї. Також привела дані статистики випадків виявленого туберкульозу в Україні і Нікольському районі.

        Учасникам заходу були запропоновані інформаційні матеріали, буклети, брошури, листівки сигнальної інформації. Слід памятати, туберкульоз виліковний і кожен з нас має пильнувати та своєчасно звертатись до лікаря.

 


Сяє геній Кобзаря

 

        16 березня 2018 року Нікольська районна бібліотека для дорослих провела літературну подорож «Сяє геній Кобзаря», присвячену 204-річниці з дня народження  Т.Г. Шевченка.

        На заході були присутні учні 8-Б класу Нікольської ЗОШ №1. Вшановуючи пам’ять великого українського поета, школярі з натхненням декламували його вірші: «Заповіт», «Думи мої, думи», «І виріс я на чужині» та інші. Наприкінці заходу бібліотекар ознайомила присутніх з рідкісними виданнями Т.Г. Шевченка, що є в Нікольській районній бібліотеці.

 

                                 

 

 


«Із історії Донбасу…»

  

2 березня 2018 року у відділі абонементу Нікольської ЦРБ для дорослих протягом дня проводились інформаційно-краєзнавчі хвилинки «Сторінки історії Донбасу», присвячені 95-річчю прийняття Постанови Президії ВУЦВК №12 про поділ Донецької області.

Читачі, які завітали в цей день до бібліотеки були ознайомлені з історією створення у 1919 році Донецької губернії та проведення її адміністративно-територіальної реформи, що розпочалася у 1923 році.«Ні, я жива! Я буду вічно жити!»

 

Слово, чому ти не твердая криця,

Що серед бою так ясно іскриться?

Чом ти не гострий, безжалісний меч,

Той, що здійма вражі голови з плеч…

                                           Леся Українка

У цих крилатих словах, що стали епіграфом бібліотечного заходу Нікольської ЦРБ для дорослих «Ні, я жива! Я буду вічно жити!», присвяченого 147-річчю з дня народження геніальної всесвітньовідомої української поетеси і драматурга кінця ХІХ – початку ХХ століття Лесі Українки, сформульовано погляди на роль її художнього слова в боротьбі за волю і право народу.

Працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки для дорослих разом з учнями  7а класу Нікольської ЗОШ№1 протягом уроку, який відбувся 23 лютого 2018р., відтворили літературний портрет Лесі Українки, згадали її життєвий і творчий шлях, насолодились рядками її поезії, ознайомились з книгами, що містять оригінальні документи та фотознімки з фондів київського Музею Лесі Українки

                                                         


"У рідній мові цілий світ"


     21 лютого 2018 року в  Нікольській  районній  бібліотеці для дорослих  пройшов День краєзнавчої  інформації  «У рідній мові цілий світ», присвячений Міжнародному дню рідної мови. На захід були запрошені  учасниці жіночого клубу «Берегиня». Бібліотекар розповіла про історію виникнення свята і про те, що мова  засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

      Бібліограф ознайомила присутніх з літературою, представленою на виставці «Рідна мова  - то сила культури, а культура – сила народу» і зупинилася на збірках місцевих поетів. Бо саме письменники дбали про збереження мови.

      За чашкою чаю учасниці клубу з задоволенням розповідали про співучу, барвінкову українську мову, російську,  грецьку та вірменську,  та про єдність і неповторність народів,  мов, культур. Жінки на  заході  декламували вірші  різними мовами. 

      Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтесь про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій  чудовій красі для себе и наступних поколінь!

   


«Майбутнє України: історія, написана кровю»

 

       20 лютого 2018 року народ України відзначає Всесвітній день соціальної справедливості, вшановує подвиг учасників Революції Гідності та увічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні. З нагоди цих подій Нікольська центральна районна бібліотека для дорослих 20.02.2018 року провела патріотичну годину «Історія, написана кров’ю» для учнів 7а і 7б  класів Нікольської гімназії «Софія».

 Перша частина заходу була присвячена Героям Небесної Сотні, що своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дали шанс збудувати нову демократичну правову державу. Віддаючи належне їх подвигу, учні натхненно декламували рядки поезії, присвячені героям Майдану, Небесній Сотні, патріотам України.

Працівники районної бібліотеки для дорослих розповіли про події, що відбувались на Майдані протягом трьох місяців і сколихнули весь народ України. Про жорстоку розправу над мирними мітингувальниками і «зачистку» Майдану, про тисячі поранених і майже сотню вбитих. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, громадські активісти, кров яких стала вироком для злочинної диктатури.

Під розмірений бій хронометра учасники заходу вшанували невмирущу память про загиблих.

У другій частині заходу відбувся діалог між бібліотечними працівниками і учнями на тему: «Майбутнє України». Були розглянуті питання:

- Що значить бути патріотом?

- Що таке подвиг?

- Які головні риси героїв, що виборюють мир і майбутнє нашого народу?

- Чи досягли своєї мети люди, які вийшли на Майдан відстоювати свою гідність і соціальну справедливість?

- Україна в майбутньому… Якою має бути наша Батьківщина через 10 чи 20 років?

Закінчився захід оглядом літератури на тему: «Майдан на сторінках книг» 

           

     «А хто сказав, що їм війна не сниться?»

 

«Ти -  вічний біль, Афганістан,

 Ти - наш неспокій…»

Цими поетичними рядками 13 лютого 2018 року розпочався урок-вшанування «А хто сказав, що їм війна не сниться», підготовлений Нікольською центральною районною бібліотекою для дорослих разом зі шкільною бібліотекою Нікольської гімназії «Софія» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У заході прийняли участь учні 10-а класу, класний керівник Гризодуб О.Л., та почесні гості ветерани-афганці: Палєха В.В., Проценко М.М. і Гуц А.М., голова Нікольської громадської організації воїнів-інтернаціоналістів «Побратим».


Працівники Нікольської ЦРБ для дорослих  ознайомили старшокласників з подіями, що відбувались на афганській землі в період з 27 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року, розповіли про ті наслідки для України, які лишила ця безглузда війна, а саме: не повернулося додому з війни 3360 воїнів, з них – 3280 загинуло, а 80 – пропало безвісти чи потрапило в полон, багато залишилось інвалідами.

Ветерани-афганці поділились своїми спогадами про той жорстокий час, проведений на чужій території і відповіли на питання учнів. Завершився захід оглядом літератури з книжкової виставки «Дорогами неоголошеної війни».

На згадку про зустріч гостям-афганцям були вручені невеличкі подарунки: книги від бібліотечних працівників та квіти від школярів, з побажанням здоров’я, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у великому домі, що зветься – Україна.


  «Неугомонный» у боротьбі за Україну

 

06.02.2018 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих пройшла презентація книжкової виставки «Дорога болю й боротьби». Виставка була присвячена 80-річчю В’ячеслава Чорновола, українського діяча національного руху, журналіста, який своєю діяльністю наближав створення незалежної держави. На заході були присутні учні 11-Б класу ЗОШ №1.     

                              

            Година мужності  

            29 січня   Нікольська районна бібліотека для дорослих провела годину мужності «Крути наша слава, наша історія», з метою вшанування пам’яті юних героїв, що загинули за незалежність та самостійність України.

         На заході були присутні учні 8-Б класу Нікольської ЗОШ №1. Бібліотекарі розповіли про героїзм та мужність молодих захисників, зупинилися на тому, що їх загибель не була марна, а залишилася важливою сторінкою в історії України. Діти декламували вірші про героїв Крут. До уваги присутніх  була представлена  книжкова виставка  «Крути: подвиг і трагедія».


   


Уроки минулого. Історія Голокосту.

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день памяті жертв Голокосту. Цій події було присвячено годину-реквієм «Уроки минулого. Історія Голокосту в Україні», проведену 26 січня 2018 року Нікольською районною бібліотекою для дорослих з учнями 10-а і 10-б класів Нікольської ЗОШ№1.

З метою поглиблення знання учнів про Голокост  під час Другої Світової війни на території Східної Європи та нашої країни і вшанування пам’яті  загиблих у Голокості, бібліотечні працівники розповіли учням про цей складний період історії війни на українських землях, а саме про долю євреїв України в добу нацистської окупації 1941 – 1944 років, про загибель шести мільйонів євреїв і мільйонів інших людей, убитих за те, що вони були цигани, або слов’яни, по іншому мислячі, або військовополонені…

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували память всіх, хто став жертвою злочинних вбивств у роки Другої Світової війни.

До уваги присутніх було запропоновано огляд літератури про Голокост, яка є у книжковому фонді Нікольської центральної районної бібліотеки для дорослих.

         
ВАЖЛИВА ВІХА В ІСТОРІЇ У

 КРАЇНИ

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту